Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a 2 és fél...

Hogy tanítsam meg a 2 és fél éves, tegnap érkezett nagytestű kutyámat a szobatisztaságra? (lakásban lakom)

Figyelt kérdés

2013. jún. 24. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vidd le 2-3 óránként.
2013. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem végzi el a dolgát csak ha nagyon kell neki.
2013. jún. 24. 14:05
 3/13 anonim ***** válasza:
2-3 óránként vidd le és addig fel se gyere amíg nem pisilt/kakilt..amikor a kölyök kutyánkat szoktattuk szobatisztaságra volt,hogy 2,5 órát lent voltam,persze nem sétáltam végig mert egy kölyöknek megerőltető lett volna..de nem egyszer volt,hogy 2 órát is lent voltam,csak hogy nyomjon egy pisit...
2013. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tegnap 4x vittem le egy jó fél órát, és nem végezte el a dolgát. Kénytelen voltam lefeküdni aludni, persze, hogy reggel egy tócsa fogadott... Ma az orrom előtt guggolt le, miután végzett, én megfogtam a marját, rákiáltottam hogy nem, és a hátára fektettem. Jól cselekedtem?

Rendben van, igyekszem betartani majd. Hozzávetőlegesen mennyi idő, amíg szobatiszta lesz? Ettől függ az augusztusi nyaralásom.

2013. jún. 24. 14:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha az orrod előt gugol le akkor ne várd meg hogy elkezdje hanem azonnal póráz és indulás ki. Ha viszont hagyod hogy befejezze akkor nem ajánlom hogy ilyen durván domináld le. Az hogy fél órát vagy len vele az adott esetekben kevés lehet. Addig maradj amíg el nem végzi a dolgát, ez lehet hogy a kezdeti időben akár 2 órát is igénybe vesz. Ha lent intézi a kis és nagydolgot akkor dicséret minden esetben. Ha a lakásban akkor szidás "mit csinálsz" jellegű, de csak ha éppen látod. Az utólagos szidás büntetés nem használ csak árt.
2013. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Sok kutyának van egy ritmusa, ami neveléstől függően áll be. Először is, szabd meg a séták időpontjait.

Pl.: első séta reggel 6, második délután 4, harmadik este 8

A kutya szervezete arra a ritmusra áll majd be, hogy ő reggel hatkor, d.u. négykor és este 8-kor üríthet. Viszont ehhez idő kell.

Míg azonban ez nem sikerül, minden egyes alkalommal hívd a kutyát arra a helyre, ahol piszkított, ne törölj fel semmit! Szidd le, hogy lássa miért is vagy rá dühös,hívd fel a figyelmet a ürülékre, mivel ezt a házban nem csinálhatja. Séták esetén, ha ürít, dicsérd meg.


Szerintem így a leghatékonyabb, sok szerencsét.

2013. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os hogy ez milyen okos ötlet, de tényleg. Ebből a kutya rájön hogy az a gond hogy ott van a kaki, pisi, és emiatt dühösek rá. A megoldás az ő szemszögéből az hogy el kell tüntetni a düh tárgyát, ergo megeszi. Tényleg jó megoldás. Arról már ne is beszéljünk hogy higiénia, isteni kaki, és pisi szag az egész lakásban, csodás.

Komolyan fogadd gratulációmat a zseniális ötletért.

2013. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
vinnéd a kutyát is ugye?
2013. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Igen, vinném, méghozzá apartmanba. Oda nem vihetem úgy, hogy folyton bepisil.

2013. jún. 24. 19:15
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon megnyugodtam. Azóta, mióta megfogtam a marját, nem csinált be. Nyüszítéssel jelez, ha már nagyon kell neki.
2013. jún. 26. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!