Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Koraszülött chiwawaim vannak,...

Koraszülött chiwawaim vannak, mit tehetnék még velük?

Figyelt kérdés
2 héttel korábban születtek, mint kellett volna. Az anyjuk sajnos nem élte túl. 3 naposak most a kicsik, eddig nem volt semmi bajuk a 2 óránkénti etetés probléma mentesen zajlott. Most viszont nem hajlandóak enni. A doki azt mondta, hogy melegben legyenek és naponta 2-3x töröljem át őket vizes ronggyal. Ezt mind megtettem, most viszont kétségbe estem, mert nem hajlandóak enni.
2013. jún. 24. 14:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

2 héttel korábban az kizárt... én láttam 53 napra ellett kölyköket és teljesen kopaszok voltak, nemvolt tüdejük a koponya még nem volt összenőve. Valamit nagyon benéztetek.

A kutya nemképes koraszülésre mert sokkal feszítettebb tempóban fejlődnek a kölykök, ott minden egyes nap számít.


Lehet félrenyeltek, az a leggyakoribb halálok a kölyköknél, ha a tüdőbe folyadék kerül akkor max az infra száríthatja ki de pl ha kiskutyáknak való tápszert kapnak akkor még az se, ha kecsketejet akkor talán még infrával megmenthetők (sajnos a kölykök tápszerek legnagyobb rákfenéje, hogy tüdőbe jutva szinte lehetetlen kiszárítani őket)

De lehet valami fertőzés vagy felpuffadás is.. fertőzés ellen sajnos ilyen kicsiknél semmi se használ. Puffadásra jó a kamilla tea

2013. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudtak valamennyit szopni mielőtt elpusztult a mamájuk?Mert ha nem,a föcstej nélkül nem valószínű,hogy megmaradnak.Frissen ellet szuka tejéhez kell jussanak a születés után egyszerre.Nagy mázli kell ahhoz hogy életben maradjanak.Mivel eteted őket?A kecsketej lenne a legjobb,vagy a kutyatápszer.Sok szerencsét.
2013. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

Nagy szakértőtől kérhettetek tanácsot,gondolom hozzátok hasonló önjelölt szaporító az illető.

El kéne vinni őket jól felszerelt állatklinikára és ott megnézetni,mi lehet a baj.

2013. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
drukkolok!
2013. jún. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hol vagy kérdező? Mivan a picikkel???
2013. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!