Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért dongják a kutyám fület...

Miért dongják a kutyám fület a legyek? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Amióta ez a nagy meleg van, a kutyám fülén tömegesen tanyáznak a legyek, egyszerre 5-6 is. A teste többi részére is szállnak, de a fülén a legdurvább.. A kutya jól ápolt,nem koszos, nincsenek sebei. Tavaly nyáron került hozzánk, akkor egyszer sem tapasztaltam ilyet. Mi lehet ennek az oka? És mit csináljak, hogy békén hagyják szerencsétlen kutyát? Annyira látszik rajta hogy őt is borzalmasan idegesíti.. És már ilyen furcsán göröngyös a füle, félek hogy kifogják neki sebesíteni

Előre is köszönöm a segítséget!


2013. jún. 24. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt hogy göröngyös?
2013. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Felétek egy Stomoxis calcitrans nevű légy faj él,mely ellentétben a házi léggyel vérrel táplálkozik,szájszerve nem nyalásra hanem vérszívásra szakosodott.Ajánlom,hogy vidd el a kutyusodat egy állatorvoshoz aki ellátja a sebeket,úgyanitt repelenst is tudsz vásárolni.
2013. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mar ki is sebesedett. Eppen ezt a kerdest akartam en is feltenni . Mi egy lepessel elötted jarunk Gyogyszertarban vettünk valami olajos büdös folyadekot amivel be kell kenni aminek a szagat nem csipik a legyek -mondtak a patikaban. De mintha erröl a legyek nem tudnanak.
2013. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Evekig kuzdottunk, egy dolog valt be: koromvirag kenocs. Marmint ekezettel, csak telorol vagyok. Egy doboz kb. 500 ft, de nagyon sokaig eleg. Be kell kenni a kutya fule veget jo vastagon, garantaltan nem mennek ra.
2013. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet kapni valamilyen spray-t, ami a lovakra, tehenekre is jó. Filmréteget képez a kutya fülén, olyan mintha sebtapaszt tennél rá. Sajnos a nevére már nem emlékszem..
2013. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt értem göröngyös alatt,hogy olyan kemény,érdes tapintású- ezekszerint valamilyen sebkezdemény..

Van ilyen fújós bolha-kullancs-és rovairtónk, ami elméletileg mindenféle külső élősködőt távol tart tőle. Most fújtam be vele jó alaposan, ha az sem használ, akkor holnap indulok körömvirág krémért. Bár kételyeim vannak azzal kapcsolatban, hogy az én kutyám azt nem-e dörzsöli le magáról, amilyen szeleburdi

Várom még a válaszokat,ha valakinek esetleg van még ötlete, vagy tapasztalata

2013. jún. 24. 18:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Koromviragos valaszolo vagyok: ha le is keni egy reszet, az a zsiros reteg, ami matad, eleg vedelem. Majd meglatod, a koromvirag krem eleg zsiros. Hidd el, jo lesz, Aliz kutyank fulet is mindig veresre ragtak a legyek, de amikor elkezdtuk kenni, meggyogyult es nem mentek ra. Jo vastagon kend be, az a lenyeg.
2013. jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
[link] és ez? elég sokan dicsérik
2013. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha már kikezdték a fülét, nekünk Federol sebolajat ajánlotta anno az állatorvos.
2013. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Federollal szépen bekened, és nem bántják a legyek. nekünk is évek óta ez válik be.
2013. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!