Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani egy jó...

Tudnátok ajánlani egy jó sheltie kennelt?

Figyelt kérdés

Elsősorban kiállítási célra szeretnék venni egy kis gold-sable hölgyet, de lehet hogy belekóstolnánk az agilitybe is. Brit típusút szeretnék, amelyiknek "lágyabbak" a vonásai az amerikai típustól ( [link]


Nézelődtem a kennelek között, de nem tudok igazán dűlőre jutni.

A The South's Star kennelt találtam eddig a legmegfelelőbbnek, illetve a Silver Dream, de az ottani sheltiekről mostanában nincs sok hír csak az aussiekról. A Small Swan-os kutyák nem tetszenek, olyan kis nyeszlettek nekem, de lehet csak a fotókon. Prince of Sunlight kennelt és a Drystream kennelt nem igazán ajánlották mások. A többi kennel meg inkább merle vagy tricolor színekkel foglalkozik. Most Majestic-kel szemezgettem még, de ott is inkább az előbb felsorolt színek vannak, bár most úgy néztem facebookon, hogy van ott egy import sable kan, aki egész jól néz ki.


Nektek mi a véleményetek? Volt már tapasztalatotok valamelyik kennellel? Milyenek a tulajdonosok? Honnan lenne érdemes vennem, ha a későbbiekben szeretném nemesíteni a fajtát?



2013. jún. 24. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a legtöbb magyar sheltie kennel ugyanazzal a vonallal dolgozik, ha valaki behoz egy import kant azzal tutibiztos, hogy mindenki fedeztet. A Silver Dreamnél érdeklődj, ott nagyon szépek vannak, bár ritkán van alom, nem tudom egyáltalán tenyésztik-e még ezt a fajtát. Nem rossz a Small Swan sem, ha jól tudom pont van most egy gold-sable szuka eladó, a tesóját láttam hétvégén egy kiállításon, valami eszméletlenül édes.
2013. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Silver Dreamnek most volt alma pár hónapja, és egy ideig nem lesz. De írj a tenyésztőnek.
2013. jún. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha az a celod h nemesitsd majd kesobbiekben a fajtat akkor ne Magyarorszagrol vegyel kutyat. Nezz korul pl a cseheknel.
2013. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, gondolkoztam már azon is hogy külföldről vegyek kutyát. Vérfrissítés szempontjából jó lenne kifogni valami jó vonalat. Csak a külföldi kenneleket nem igazán ismerem. Valaki tudna ajánlani egy jót?
2013. jún. 25. 08:46
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem igazán vagyok otthon a külföldi kenneleknél, de ennek a kettőnek a kutyusai nagyon tetszenek:

[link] (Jaco egyszerűen gyönyörű [link] /gfx/upload/elements/jaco11k2v.JPG)

illetve még az [link] ami bejön nálam. Igaz a törzskönyveket még nem néztem át alaposan, de típusban nagyon megfogtak ezek a kutyák. Csak messze van mindkét kennel :D

2013. jún. 25. 09:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezek tényleg nagyon szépek, szerintem abszolút megéri behozni külföldről sheltiet, mert elég gyenge a magyar állomány, egy ilyen kutyával tarolhatnál kiállításon.

Ha megengeded ajánlanék még két kennelt, ezek nagyon híresek, én ha sheltiet szeretnék tuti ezek egyikéből hoznék, viszont készülj fel, hogy ezeknek a kutyáknak az ára 4-5-szöröse a magyar áraknak.

[link]

[link]

2013. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A németek tuti nem adnak Magyarországra sheltiet... bár az is igaz h többen sportkenneleknél érdeklődtek, de az esetek többségében még választ sem kaptak vagy kerek perec megmondták h ide nem. Az északiak (finnek, svédek) sem, az észtek már lehet. Azért mondtam a cseheket - de mondom én sport sheltieket ismerek onnan. Ám engem csak egy kép nem győzne meg...az h milyen a jelleme azt nem tudod. Azt akkor tudod meg ha személyesen találkozol velük, és látod "munka" közben, nem csak a kanapén heverni vagy a ringben feltupírozva. A küllem csak EGY dolog. És szerintem elég sok félénk, nem túl stabil idegrendszerű, motiválatlan sheltie van az országban. Jó lenne ha valaki végre normális, karakán jelleműeket tenyésztene.

Az meg h messze van egy kennel (jegyzem 1000-1200 km nem a világ vége egy jó kutyáért.... a messze az mondjuk a tengerentúl), amikor azt írod h a célod h nemesítsd a fajtát, akkor az nekem nem feltételez teljesen komoly eltökéltséget.

2013. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Theia, ezek valóban gyönyörűek!


Fú, hát nem egyszerű dolog ez. Igen, tisztában vagyok azzal is hogy ezek csak képek, és hogy nem tudom milyen a jelleme, miképp teljesít a kutya. De hidd el, elég eltökélt vagyok :) 5 éve vágyom egy sheltiere akivel a későbbiekben elkezdhetnék tenyészteni, de úgy vagyok vele, hogy nem veszem meg az első kutyát ami akad, hanem inkább kivárom a (számomra) tökéleteset. A külföldről vásárlás pedig minden szempontból jó lenne.


Nem tudom hogy csinálják azok, akik szintén külföldről vesznek kutyát, kiutaznak egy-két visitre hogy megismerkedjenek a kutyákkal és csak azok után döntik el, hogy vesznek-e tőlük kicsit?

2013. jún. 25. 15:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Általában aki külföldről vesz már látta a kutyákat például kiállításon, ismeri a vérvonalak erősségeit és hibáit. Elsősorban szerintem írj a tenyésztőknek egy szimpatikus emailt, fejtsd ki, hogy milyen komoly céljaid vannak a kutyázás terén, kérdezz rá az alomterveikre, stb. Első kutyát talán azért érdemesebb itthonról venni, mert a tenyésztő sokkal jobban tud segíteni, elindulni, illetve a külföldiek sem szívesen adják a legjobb kiskutyáikat kezdő kezébe.
2013. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, erről én is olvasgattam, hogy nagy kutyás háttér kell a külföldi kutyához. Nekem (sajnos vagy nem sajnos) ez lenne az első saját kutyám, akit én nevelnék. Valószínű hogy így hátránnyal indulok, mert nem tudok semmit felmutatni, nem tettem le semmit az asztalra. De megpróbálom azért, végülis egy sheltie megfelelő első kutyának, valahol meg el kell kezdeni :) Megkérdezem néhány ismerősöm, hátha vannak nekik kapcsolataik.
2013. jún. 25. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!