Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek káros lehet ez a...

Szerintetek káros lehet ez a kutyámra?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves rotim. 2 hete találtunk az utcán egy kb. 3 hónapos keverék nagyon édi :) kiskutyát. A rotink nagyon gyorsan befogadta, azóta együtt alszanak. (bár sosem volt kölyke, sőt még nem is tüzelt, mert ivartalanítottuk) Szóval azt figyeltük meg, hogy a kölyökkutyus mindig bepiszkít a kutyaházba, ami egyébként szép nagy, tágas, mindig tiszta. A rotink meg gyorsan megeszi az ürülékét. Ma észrevettem, hogy ha meg pisil a kiskutya, akkor meg nyalogatja.. A rotink egyébként nagyon tiszta, teljesen szobatiszta, mert télen, ha nagyon hideg van és nyáron a nagy melegben mindig a pincében alszik.. Az lenne a kérdésem, hogy ezt miért csinálja a kutyus? Mármint a nagy. Nem káros ez rá? Köszi előre is a választ!
2013. jún. 25. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
A roti érzi, hogy piszok kerül oda, ami az ő alvó, nyugvó helye. Ezt próbálja meg eltakarítani. A kutyák az ilyen tisztaságtartó képességüknek köszönhetően nevelhetők szobatisztává. Ahol alszik, pihen, oda nem piszkol.
2013. jún. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Remélem, a talált kiskutya már volt féreghajtva. ha nem, sürgősen legyen és ezzel együtt a roti is.
2013. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A kutyák minden féle dolgot megesznek ürüléket, hányást a 2 hete elásott csirkefarhátat stb.
2013. jún. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is mindig megeszi a többi állatunk ürülékét az udvarban. Semmi baja nincs tőle, viszont kapjon mindkét kutyus féreghajtót, mert azt lehet, hogy átragasztották egymásra.
2013. jún. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kölykének fogadta a kiskutyát, és takarít utána. Az anyakutyák is ezt teszik, ösztönösen bennük van.

Ha a kiskutya nem férges, nem beteg, semmi baja nem lesz tőle. Amikor már nem érzi azt, hogy gondoskodnia kell a kicsiről, abba fogja hagyni.

2013. jún. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az anya kutyák is ezt csinálják az alomban, amíg a kölykök nem tudnak kimenni üríteni. Tehát takarítanak, úgymond. Én inkább azzal foglalkoznék, hogy a kicsi miért ürít a helyére. Szerintem ez a nagyobb probléma, hiszen ez nem természetes számára, hacsak nem valami szaporított eb. Bár azt írod, hogy keverék. Ami mondjuk még nem zárja azt ki, sőt!, hogy valami nagyon rossz helyen született szegény és nem tudott máshol üríteni :/ A szaporítótelepeken van így, ahol több kutya is van esetenként egy 1x1-es ketrecben és nincs lehetőségük máshová üríteni. Szóval én ezzel a dologgal kezdenék el inkább foglalkozni...
2013. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
volt féreghajtva a kicsi? látta orvos?
2013. jún. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, volt féreghajtva, a tesóm elvitte az állatorvoshoz, rögtön azután, hogy megtaláltuk, azért is, hátha van benne csip vagy vki keresi. Természetesen foglalkozunk vele, ami azt is jelenti, hogy próbáljuk leszoktatni arról, hogy ne a kutyaházba ürítsen. De napról napra egyre több dolgot vesz át a nagytól. És ez szuper, mert a rotink hihetetlenül okos. Én csak amiatt kérdeztem, mert eddig a rotink nem csinált ilyet, mármint ha sétálunk és ürüléket talált sem ette meg, csak max. megszagolja. Köszi mégegyszer is!!
2013. jún. 25. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!