Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan mi a különbség...

Pontosan mi a különbség DOMINÁNS és MAKACS kutya között?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 04:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi. A domináns kutyákra szokták mondani, hogy makacsak.
2013. jún. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya a domináns, amelyik magasabban áll a rangsorban, illetve azokra is ezt a kifejezést szokták alkalmazni, akik jellemüknél fogva dominanciára törekednek.


A makacsságnak viszont nincs semmi köze a rangsorban betöltött pozicióhoz. Egy behódoló kutya is lehet (passzívan) makacs.

2013. jún. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Ha a kettő nem ugyan az, akkor a makacs kutyát hogy kell nevelni, hogy mindig hallgasson a gazdájára? Akkor ilyen esetben nem a dominancia gyakorlatok a megfelelőek?

2013. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, hogy egy domináns kutya nem lehet makacs, csak azt, hogy a két fogalom mást takar.
2013. jún. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De ha adott egy kutya, aki egyáltalán nem domináns, hanem makacs, akkor mi van? Mit lehet vele tenni?
2013. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Honnan tudod hogy a kutya domináns? Vagy honnan tudod hogy "csak" makacs és nem domináns? Mi a különbség a kettő között?
2013. jún. 27. 23:56
 7/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha egy felnőtt nagytestű domináns kutya makacs az veszélyes és komolyan kell venni. Erős kiképzés kell számukra.

Az én kutyám domináns de nem makacs, mert a makacsságot kiirtottam belőle kiképzéssel.

Nálam olyan, hogy makacs nem létezhet.

Amit a kutyámnak megtanítottam, és tudván tudja, hogy milyen feladatot kell végrehajtania és ennek ellenére ellenszegülne illetve makacskodna, azt azonnal megtorolnám.

2013. jún. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Szerintem a makacsság egy olyan tulajdonsága a kutyának, ami megkönnyítheti de meg is nehezítheti a nevelését. PL. makacs, tehát kitartó a feladat végrehajtásában. Lehet olyan makacs is egy kutya, hogy ha nem kap logikus és számára érthető feladatokat, akkor nem hajtja ezeket végre. Én ezt szintén nem dominanciának mondanám, mert pl. sok terelő- vagy juhászkutya önálló pont a fajtájának köszönhetően, így előfordulhat, hogy a munkában megkérdőjelezi a gazda parancsát, de nem azért mert magát hiszi gazdának, hanem mert végzi a dolgát.

A dominancia meg szerintem egy lehetséges magyarázat, és maga a dominanciára való hajlam a kutya temperamentumának része.

Tehát egy domináns kutya ha ellenszegül a gazdinak, akkor az azért van, mert nem tekinti gazdának, vagy állandóan próbálgatja a határait, nem pedig mert mondjuk a feladatát végzi.

2013. jún. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A makacsság emberi tulajdonság!!Kutya csak domináns lehet.
2013. jún. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a szó valódi értelmében a " makacs kutya " sokkal inkább a neveletlen kutya szinonimája ,csak így jobban hangzik :)

lsd : makacs ölebek :) makacs fajták:) makacs .önfejű ,stb :)

a domináns kutya pedig mind viselkedésében,mint test-tartásában,mind kisugárzásában jelzi a környezete felé, az erőt !

ez az erő nem méretfüggő : a tacskók pont a testméretük miatt képesek bebújni a borz után a kotorékba ,és le is győzik ,pedig egy borz még egy pitnek is komoly ellenfele lehet !!

a hegyi vagy pásztorkutyák önfejű domináns kan kutyái pedig a szelekció alapján lettek dominánsabbak ,hiszen ez volt a dolguk, akárcsak a harcokhoz képzett,vagy tenyésztett fajták .

a legkevesebb talán a vadászkutyák között van, de ott is sok a pl :domináns viselkedésű kan vizsla . a szukák érdekes módon sokkal kevésbé,mint pl a sztaffi szukák ,akik között biztos rengeteg a domináns egyed!!

szerintem.

2013. jún. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!