Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kinevelni a kutyam...

Hogy lehet kinevelni a kutyam osztonet? Harapassal kapcsolatos.

Figyelt kérdés
Fel eves.neha rajon,hogy valamit ellop,vagy csak megragad,es nem engedi el,morog,szajaba nyulok,akkor megfeszul az egesz teste,gorcsben van,es ha ki sikerul venni a szajabol,utana megtamadja a kezem,es beleharap(na),orult modjara csattogtatja a fogait ram,ijeszto.eleg erosen harap.pici koraban nem csinalta.

2013. jún. 25. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát.. nem sokat értesz a kutyákhoz, az már látszik!


Nem lenevelni kell róla, hanem megtanulni kezelni a kutyát, stb. De erről órákat lehetne beszélni, mert ez nagyon sokrétű dolog.

Keress fel egy szakembert, akivel mindent meg tudsz személyesen beszélni, mert itt senki nem fog tudni neked hathatósan segíteni. Ezek annyira félinformációk, amiket adtál, illetve annyira sokrétű dolog, hogy ezt így nem lehet...

2013. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sippara ***** válasza:
Kutyaiskola/Házhoz járó kiképző. Ha egy kölyökként nem domináns kutyával eljutottál idáig (bármilyen okból is csinálja), akkor valamit annyira elb******, hogy ha akarnád se tudnád önállóan megoldani.
2013. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

1) Akadályozd meg a lopást

Pakolj el, a kutya ne érje el pl. a cipőket, vagy azokat a dolgokat, amiket rendszeresen ellop.

2) Tudd letiltani a szándékot

Ehhez kicsit keményebbre kell venni a figurát, jobban kontrollálni az életét pl. a nothing in life is free (NILF) programmal, aminek a lényege, hogy a kutya minden erőforrását te kontrollálod. Te adod és veszed el a játékokat, kaját, szabadságát, stb. és ezért cserébe kérhetsz tőle dolgokat.

3) Kérem!

Szerintem ez lenne a legelső feladat...A kérem szót muszáj elkezdeni belevésni a koponyájába (de egy ereszd is megteszi), így ha a tekintélyedre nem dobja el a lopott holmit, akkor legalább jutalom reményében.


Amúgy nem hiszem, hogy mindent elrontottál volna, ha nem jött elő ez a probléma kölyökkorban, akkor nem tudtad eddig még rendezni(persze előre is rá lehetett volna gyúrni), így meg azért egy nagyobb, erősebb kutyával sokkal ijesztőbb, amikor először mutatja ezt a viselkedést. Normális, hogy kamaszodik, próbálkozik, muszáj neki irányt mutatni.

2013. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs o elrontva,csak nem tisztel engem..jutalomfalat remenyeben elengedi,es sokszor Jo kutya,tanulekony.De ma kezdte,horgasztunk szabadban es szerintem fel akarta magara hivni a figyelmet,viszont harapott,azaz belemakadt a foga,de latszott,most komolyan vedi a zsakmanyt.probaltam kizokkenteni ebbol a gorcsossegbol,ugy nez ilyenkor,mint egy orult,de ha lazul a teste,elengedi a cuccot.azt szeretnem,ha pl.kisgyerek kozeleben ne csinaljon soha ilyet.
2013. jún. 25. 23:14
 5/5 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Nálunk a tárgyak ellopása a szabályok nem tudása miatt volt, amikor be akartam nyúlnia szájába, akkor én is kaptam morgást, DE ha veszélyes rá az adott tárgy, akkor benyúltam és nyugodtan kivettem. Valószínűleg akkora volt ilyenkor bennem a határozottság, hogy a kutya azért nem morgott. Nem szerencsés állandóan a szájába nyúlkálni.

Ha nem értékeset lop el és nem árt neki, és vélhetőleg figyelemfelhívásból, akkor hagyd rá, mert az a büntetés, hogy nem figyelsz rá, és ezért meg fogja unni. Ha értékeset lop el, akkor próbáld elcserélni. És csak akkor kikényszeríteni a szájából, ha ártó rá nézve, vagy nem jön be a csere.

Nem mondom, hogy mindig működik, a kutyában azért munkálkodik az én találtam, tehát az enyém elv.

2013. jún. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!