Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy beteg a...

Honnan tudom, hogy beteg a kutyam vagy csak lusta, esetleg unja a jatekot?

Figyelt kérdés
Szoval van egy 1 ev koruli kutyusom. Ha kimegyek hozza akkor hiperaktiv meg ugral stb..ha eldobom neki a botot eloszor teljes erejebol rohan utana aztan egyre lassabban, vegul utana se megy. Ha jatekot valtok es megfogom a sipolos csontjat akkor az utan megint csak rohan. Setanal huz (most tanul setalni). Viszont ha elengedem a reten akkor lefekszik es varja, hogy szoljak neki, hogy gyere. Mivel a behivast is most tanulja igy jutalomfalatot kap ha visszajon. Arra is gondoltam, hogy ezzel trukkozik, hogy ha lefekszik hivom es van jutalomfalat. Neha-neha rohan egy par kort, de aztan lefekszik. Ha rateszem a porazt akkor beindul. Ha az erdobe setalunk ahol folyamatosan megyunk ott jon szepen. Ha hazaerunk setabol akkor megint be van indulva. Mikor az elso oltason voltunk akkor vizsgalta a doki es mondta, hogy nyugodt, lassu szivverese van. (viszont faradekony akkor lenne ha gyors lenne a szivverese. Nem?) meg nem is mondta a doki, hogy baja lenne. Meg mikor megemlitettem neki akkor annyit mondott, hogy fejlodesbe van. Most akkor vigyem vissza a dokihoz? Vagy mire figyeljek?
2013. jún. 25. 15:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja es megneztem a pulzusat kb.60-70et ver percenkent. Meg alapjaraton is nyugodt vermersekletu kutyus.
2013. jún. 25. 15:49
 2/8 anonim ***** válasza:

A kutyák nem ugrálnak folyamatosan. Érdemes lenne a súlyára is odafigyelned netán.A dobálós játéknál meg megunja éppen az adott játékot visszahozni.

Feleslegesen aggódsz.

2013. jún. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A sulya rendben van. Koszonom a valaszt!
2013. jún. 25. 15:55
 4/8 anonim ***** válasza:

jó érzés olvasni ilyen felelősségteljes gazdiról :)


nah szóval ha beteg akkor azt nem csak olyan eseteben veszed észre amikor valami "megerőltetőt" kell csinálni, hanem alapjáraton megváltozik. tehát pl. nem ugrál ha kimész, nem rohan a botért teljes erőböl.

látszik a szemén, nincs étvágya, nem iszik.


a kutyusod azért ilyen amilyen mert meleg van (per pill nem tudom milyen magyaro-on az idő) , illetve mert hamar megunja a játékot. napközben a mienk sem erőlteti meg magát különösebben ha olyan partra megyünk akkor kicsit pancsol, kicsit labdázik de nem viszi túlzásba. amolyan nyaralósra veszi a figurát. van egy másik part ott szokott fújni a hűvös szél. olyan este 8ra megyünk oda, akkor aztán pörög rendesen, ilyenkor tudjuk alaposan lemozgatni is.

2013. jún. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt! Az a baj, hogy minden kis szarral rohangalok a dokihoz es mar a szuleim se engedik, hogy vigyem. Multkor is otthagytunk nem keveset meg vegul kiderult, hogy egy egyszeru gyomorrontasa volt, mert kinyilt a pinceajto es hozzafert a kajajahoz.

Amugy itt most kicsit lehult a levego. Meglatjuk mi lesz a mai setanal:)

Enni tegnap nem evett, de masfele tapot kapott. Sztem csak hisziti.

2013. jún. 25. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy egy gazdi megérzi ha baja van az állatának.

Eddig minden betegségnél előbb tudtam, hogy betegek, mint hogy bármi tünetet produkáltak volna. Tudtam, hogy valami nem stimmel, és másnapra, vagy harmadnapra ott is volt a baj. Minden alkalommal így volt ez. Ezt egyszerűen érzi az ember.

2013. jún. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
arra figyelj hogyha számodra "gyanús" a kutya. akkor figyeld meg mindig a körülményeket pl. az idő, esetleg evett valamit stb. illetve a panaszokat. ha mindezt pontosan leírod itt akkor meg fognak tudni nyugtatni ha esetleg téves riasztás. ha komoly a baj, minden esetben azonnal szokták írni hogy orvos nézze meg. így kontrol alatt tudod tartani azt hogy ne szaladj minden semmiséggel azonnal orvoshoz.
2013. jún. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a segitseget! Mindig is ilyen volt a kutyam, csak gondoltam mar megkerdezem. De akkor addig nem viszem dokihoz meg eszik, iszik, kakil, pisil es a viselkedese nem valtozik.
2013. jún. 25. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!