Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igazak a hírek a rotweilerről?

Igazak a hírek a rotweilerről?

Figyelt kérdés
Tényleg nagykorukra "megvadulnak" ( tudom enveléstől is függ), de általában igaz ez? Valami praktika van? Mit érdemeskorán emgtanítani? Gondolom láncom semmiképp nem kéne tartani, de ha boxban tartom az neki jó?( a kert még nincs bekerítve, de már készül) Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, holnap veszem 8 hetesen a kutyust!

2013. jún. 25. 20:15
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

mellesleg eszembe jutott még két dolog amit megfontolhatnál.


az egyik hogy lehet a szülők dp-sek csak hozzértés nélkül őszintén szólva ki veszi azt észre hogy az anya egyszer kétszer "betántorog" vagy hogy a kölyök cukin nyuszisan szalad?


a másik a tenyésztővel kapcsolatos. az enyém sem a legtutibb mester tenyészetből való. (mellesleg sokat tervezünk onnét is pitet mert azok eszméletlen gyönyörűek)


de ami mellette szól hogy egy tenyésztő tökéletesen ismeri a fajtát. nem ám úgy mint a szomszéd bözsi hogy "hát van a hádész kanom és így meg így viselkedik". hanem mindent.

ráadásul egy kisseb túlzással tulajdonképpen ingyen szolgáltatást kapsz a kutya mellé, folyamatos kontaktban lehetsz a tenyésztővel és bármikor kérdezhetsz akár olyat is hogy "tegnap rámmorgott ez normális, vagy domináns, vagy a hirekhez méltón kezd bekattani mert egy roti?" "mi tévő legyek ilyen és ilyen esetben egy rotival" stb stb. és mindig fel leszel világosítva.


nekem nagy mázlim volt mert akitől vettem emelett még kiképző is, szóval őt aztán tényleg mindennel fel tudtam keresni, nem volt olyan amire ne tudott volna válaszolni vagy segíteni.


és ez egy nagyon nagyon jó dolog. én rengeteg mindennel kapcsolatban kereshettem fel őt. minden apró cseprő jellemét megosztottam a tenyésztővel, így ő fel tudott világosítani mik azok a jellemvonások amik pl. a dominanciára írhatók és mik azok amik a fajtából erednek. így ennek megfelelően tudtam megközelíteni az aktuális nevelési problémákat.


ez egy nagyon jó dolog. és hidd el, lehet hogy a szomszéd bözsi néninek nagyon kedves rotiai vannak ha pl. azt se tudja mit kezdj egy domináns kutyával, vagy különbséget se tud tenni aközött hogy pl a kutyád csak domináns vagy ideggyenge. vagy a kölyök alapvető bizalmatlansága még a fajtának köszönhető -tehát jó- vagy ideggyenge félős. szóval nagyon nem mindegy ez sem.


az sem mindegy hogy a szomszéd bözsi kedvesen búcsút int nektek ezzel pontot téve a dologra hogy innentől kezdve bármi gondod van a kutyával az a te bajod, míg a tenyésztő még ezek után is felelősséget érez a kutya iránt minden tekintetben.

2013. jún. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Átgondolva a dolgokat tényleg nem kell az ilyet támogatni. Menhelyről hozok 1 idősebbet már ma emg is néztem és semmi gond nincs vele ivartalanított és pár vizsgálatot is végeztek rajta. köszi, valóban tenyésztőtől érdemes nem szaporítótól.
2013. jún. 26. 21:44
 33/35 anonim ***** válasza:
Ha rotit akarsz,van fajtamentésük!Én azt ajánlanám,menj el egyszer-kétszer hozzájuk ismerkedni,segíteni,önkénteskedni és csak utána válassz.
2013. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
legyen sok-sok évetek együtt. Hiába nem kölyök, hidd el, nagyon fog ragaszkodni hozzád.
2013. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. jún. 26. 22:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!