Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendőrkutya Hölgygazdihoz?

Rendőrkutya Hölgygazdihoz?

Figyelt kérdés

Főnököm(50-es egyedülálló hölgy+ néha lánya, annak férje+ 2 kisunoka) kutyája elveszett, ezért szeretne másikat. Egy kutyakiképző(rendőrségnek képez kutyákat) felajánlott neki egy 3 éves NJ-t, amit valamiért nem vett be a rendőrség.

Szerinte ez az egyetlen fajta, ami nem egygazdás, ezért nem lesz gond vele. Elhozza, "beélesíti", és kész...

Csak szerintem meredek ez? Egy életerős(és veszélyes) kutya hogy lenne meg egy nem domináns hölgygazdival??


2013. jún. 26. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne veszélyes az a kutya? Persze, nagyon nem mindegy, mi okból nem vált be a rendőrségi átvételen. És az sem mindegy, a hölgy miként tud egy munkakutyával bánni.
2013. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól függ miért nem vált be meg hogy tud a hölgy bánni vele. Lehet pont azért nem vette be a rendőrség, mert nem elég kemény a kutya vagy van még jó pár lehetőség.
2013. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Úgy értettem a veszélyességet, hogy nem családban nőtt fel, nem szokott a szeretgetéshez. Ami rendőrkutyákat én ismerek, azok mind nagyon "pörgősek", kemény kéz kell hozzájuk.

Vagy pl első este mit fog tenni a kutya, ha hazamegy??

2013. jún. 26. 12:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én arra alapoznám a döntést,hogy egy kiképző nyilván ért a kutyákhoz,tehát ha emberölő fenevad lenne,gondolom nem adná oda egy idős hölgynek.

Másik részről viszont valóban fontos lenne tudni,hogy az a hölgy egy otthonülős nyugis nő,vagy képes a kutya igényeit kielégíteni és naponta sétáltatni stb.

Szerintem ez a legfontosabb szempont.

2013. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ma 12:25

Egy 50-es hölgy még javában dolgozik. Hiszen a kérdező is említette, hogy "főnököm".

Általában az így elhelyezett kutyákat becsületes kiképző megismerteti a leendő gazdával és , ha gond lesz az együttéléssel, vissza is veszi.

Puding próbája az evés.

2013. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Attól,hogy dolgozik még lehet otthonülő típus.:)

Ami itt nyilván nem konkrétan értendő,hanem hogy szabadidejében is inkább otthon tesz-vesz,vagy kirándul,játszik a kutyával,aktívan él...

2013. jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Dolgozik, de keveset van otthon, 1 métert sem fog vele sétálni, vagy dolgozni. Nem is olyan típus, a Rottijuk is morgott, ha nyúlt felé....
2013. jún. 26. 12:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Igaz :))
2013. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően attól függ, hogy miért szuperálták ki a rendőrségtől. És milyen pozicióból.


Nem mindegy, hogy egy kiszuperált keresőkutya vagy egy kiszuperált elfogókutya.

Amúgy ha a rotijuk morgott a saját gazdájára akkor max valami kis házikedvencnek valót adnék a kezébe, de nem egy munkakutyának szánt valamit.


A kiképzőt nekem gyanússá teszi, hogy szerinte csak a német juhász tud később gazdát vűltani. Akkor az összes mozgássérült segítő, vakvezető stb kutyával mi van? Ezek távolról sem német juhászok és mindegyik 1-2 éves korában kerül új gazdához.

Nekem gyanús, hogy az illető otthon szaporít német juhászokat, akiket el akart adni a rendőrségnek, de sajnos valami miatt kiestek a rostán, szolgálati kutyának valami miatt alkalmatlanok ezért keres egy civil balekot akinek el tudja passzolni. (amúgy ez egy buda környéki településen történik?)

2013. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ugyanezek a kételyeim... 3 éves a kutya, szerinte nem kiszuperálták, hanem nem vették fel, mert sok most a kutya. Ja, és 150 ezret kérne érte akciósan. Ezek még elmennének, de az a szöveg, hogy elhozza, és ide élesíti, és ennyi, ez nekem sok....Akármilyen okos egy kutya, nem érti meg vezényszóra, hogy na, ez az új gazdid, punktum.
2013. jún. 26. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!