Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapostól kezdjem el...

Hány hónapostól kezdjem el idomítani az angol bulldogom?

Figyelt kérdés

Angol bulldogom lesz! Hány hónapostól kezdjem el idomítani/tanítani? Sétálni?

Tanításra tippeket is szeretnék kérni!



2013. jún. 26. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:

már a legelejétől. sétálni pedig akkor mikor már az összes kötelező oltása megvan!


szobatisztaságra nevelés miatt érdemes akkor elvinni a tenyésztőtől, hogy rögtön megtanulja hogy mikor kell kakilni...

2013. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az angol bulldog egy nagyon kényes fajta.

Nagyon-nagyon jó helyről szabad csak hozni és végig figyelni kell élete során az egészségét.

Ugyebár egy nagyon jó tenyésztőtől vásárolt kutyára egészségügyi garancia van,így talán egy kicsit jobb a helyzet.8 hetesen hozhatod el leghamarabb a kutyust,akinek akkorra már 2 oltásának lennie kell,valamint 4 féreghajtáson kell átesnie addigra.

Természetes chip és törzskönyv is jár mellé,valamint az orvosi szűrésekről minimum egy fénymásolat.


Egy jó tenyésztő ad egy kezdő csomagot a kutyához.Ebben általában van abból a tápból is,amit nála evett.Ezek jó minőségű puppy tápok szoktak lenni.Tenyésztője válogatja,hogy mivel etet.

Ha te nem azzal akarod majd folytatni az etetést,akkor veszel egy szintén jó minőségű puppy tápot,(Pl. Brit,Brit Care,Acana,AZP márkákból) és szépen fokozatosan belekevered abba a tápba amit eddig evett.Így a gyomra megterhelése nélkül át tudok váltani másik tápra.Nem fog menni a hasa és nem lesz baja tőle.

A tanítás alatt nem tudom mit értesz,de ahogy hozzátok került,már lehet kezdeni.Persze,az első 1-2 napban lehet hogy még meg lesz szeppenve,de ahogy otthon érzi magát,nyugodtan lehet az alap dolgokat megtanítani neki.

Az utcára csak az utolsó kombinált oltását követően viheted,amit 12 hetesen kell megkapnia.


Az ételhez még annyit,hogy nincs előtte egész nap a kaja,naponta 3x,ha nagyobb lesz,akkor napi 2x kap enni.

Friss víz mindig legyen előtte.

A kajáját etetési időben leteszed elé,majd ha megette elveszed a tálat.Ha nem eszi meg (válogat)akkor azzal a lendülettel elveszed előle,és a következő etetési időpontban lerakod.Hamar megtanulja,hogy nem válogathat.


[link]


Ezt pedig olvasgasd,mert hasznos.

2013. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 csincsilla000 válasza:

Sétáltatni kezdettől fogva lehet,kell.

Ha szobatisztaságra akarod tanítani ,akkor azt kezdd el minél előbb.

Engedelmességre is kezdettől fogva kell tanítani,mert az a legfontosabb ,ha vkinek kutyája van ,hogy ha hívod azonnal jöjjön.Általában 1 éves kortól lehet tanítani rendesen ,mert addig még játékos a kutya.

2013. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A bulldog tenyésztése nincs kötve szűrésekhez! A bulldog nem egy sportos kutya így az aportírozást ki lehet hagyni. Max megtaníthatod, sétálni, és az alapvető parancsokra pl: ül, marad, fekszik. 2-3 hónapos korban a legfogékonyabbak
2013. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat!
2013. jún. 26. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyik fajta sincs KÖTVE szűrésekhez,csak NORMÁLIS ember szűri a kutyáit.Hogy ne legyenek betegek.


[link]


néhány betegség....

2013. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondj egy tenyésztőt a világban ahol a bulldog szűrve van dp-re! Nem találsz olyat, ez egy génhulladék kutya felesleges szűretni, szerinted miért olyan drága? Nem a szűrések miatt elárulom!!! Hanem azért mert annyira génselejt, hogy az alom fele elpusztul. És az úgynevezett cseresznyeszemre milyen szűrés van? Ha megveszel egy ilyen kutyát akkor erre számíthatsz, ezekre senki nem vállal garanciát, egy kis portól is előjöhet a bulldognál.
2013. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én az enyémet kb 3 hónapos korától kezdtem el tanítgatni az alapvető dolgokra, hogy ül, fekszik, pacsi, kaja előtt leültetem. Majd később jöttek fokozatosan a marad, behívás, hozd ide a játékodat, keresd. Igazából sok mindenre nem tanítottam meg, de amit tud, azt nagyon hamar megtanulta, egy kis jutalomfalatért, vagy játékért cserébe mindenre hajlandó. Az én kutyám megbolondul a játékaiért, így inkább azzal motiváltam. Sétáltatni csak akkor lehet, ha már minden oltása megvan neki, így azt addig otthon gyakorold, hogy ha leviszed, ne legyen neki a dolog.

Járhatsz vele kutyaoviba is.

2013. jún. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*ne legyen neki a dolog idegen.
2013. jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

7. válaszoló!


Elég sok tenyésztőt fel tudok neked sorolni, aki szűreti a kutyáit. Angol bulldog esetében csípőízületi dp-ről nem is beszélhetünk, mivel az ő csípőjük teljesen más felépítésű mint egy átlag kutyának.

Az ő esetükben patella jöhet szóba.

Egyáltalán nem jellemző, hogy az alom fele elpusztulna, maximum hozzá nem értő sufnituningos szaporítók esetében.

2013. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!