Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen szempontokat tartato...

Ti milyen szempontokat tartatok fontosnak a megfelelő tenyésztő kiválasztásához ahonnan a leendő kiskutyát vennétek? Mi alapján választatok?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rendezett környezet, intelligens, segítőkész tenyésztő, papírok megléte. Járjanak kiállításokra, ahol persze eredményeket is elérnek.
2013. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Tiszta környezet, tiszta, nyitott viselkedésű ,szép szőrű kutyák. Nem kenneltartás, kiállitás annyira nem lényeg, inkább a tenyészszemle, és a kötelező szűrések megléte, hosszú életkor.
2013. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
a fő csapásirány az, hogy az alomtervei passzolnak-e az én elképzeléseimmel a jövendő kiskutyámat illetően. ezen főleg a genetikát értem. ezt követik az eredmények azon a területen, ami engem is érdekel, majd szorosan utána az egészségügyi szűrések megléte. majd a következő a tenyésztő korrektsége, megbízhatósága, és ezt követik a tartási körülmények, árfekvés, földrajzi elhelyezkedés, stb.
2013. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a legfontosabb: a szerződés. Mit hajlandó beleírni, mire vállal garanciát. Mivel hobbi kutyában gondolkodnék csak, mindenképpen csak az az érdekes, hogy egészségügyileg mit várhatok.
2013. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Fontosnak tartom, hogy elvárjon a gazdijelöltektől egy személyes beszélgetést és az alapján döntse el, hogy vehet e tőle az adott jelölt kutyát.


Fontosnak tartom még, hogy ne legyen sok szukája, 1 vagy 2 csak, illetve, hogy ne legyenek növendék kutyái, legalábbis eladók nem, vagy nem sok, mert az azért sok mindent elárul...


Fontosnak tartom azt is, hogy egy fajtát tenyésszen, szelektáljon, ha kell (altassa el a nem a fajtának megfelelő kölyköket), vagy esetleg ivartalanítási szerződéssel adja csak el.


A kutyák rendezett környezetben legyenek tartva, fajtának, illetve nevelésének megfelelően találkozhasson, vagy ne találkozhasson a lehetséges jelöltekkel.


Nem szeretem, ha egy tenyésztő különárazza a kutyákat aszerint, hogy hobby vagy munka célból vásárolják. Szerintem hobby kutyának is egészséges, szép kutya kell.


Szempont még a szimpátia, ez elkerülhetetlen, hiszen emberek vagyunk...


Számomra kiábrándító, hogyha nem tudnak mást felmutatni, csak a kiállítási eredményeket, mert számomra ez nem fontos, sőt! Úgy tapasztalom, hogy nem a valóságot tükrözik az elnyert címek a legtöbb esetben. Ezzel kapcsolatosan jobb szeretem a vonaltenyésztést, hiszen az az igazi, mikor a saját kutyáival tenyészt, stb., nem pedig mindig csak pároztat két tk-s kutyát, aztán kész. Ez számomra nem tenyésztés, csak szaporítás...


Így hirtelen ennyi jutott eszembe...

2013. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a tervezett alom érdekel, milyenek a szülők, szűréseik, idegrendszerük, származásuk, küllemük, eredményeik kb ebben a sorrendben. Nagyon fontos, hogy megfelelő törődést és szeretetet kapjanak a kiskutyák, tiszta, rendezett, szeretetteljes környezetben nőjenek fel, illetve a tenyésztő többi kutyája is hasonló bánásmódban részesüljön. Ezentúl számomra nagyon fontos, hogy a tenyésztő hozzáértő és tapasztalt legyen, tetsszenek a tenyésztési céljai, elképzelései. Ezután jönnek a képbe olyan (számomra) talán kevésbé lényeges dolgok, mint személyes szimpátia, hírnév, földrajzi elhelyezkedés, ár, stb.
2013. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

5 ös vagyok.


Eszembe jutott még egy dolog:


Fontos az is, hogy a kölykök életkoruknak megfelelően legyenek szocializálva, egészségesek legyenek, stb.


De ez már, ha végül annyira bejön egy tenyésztő, hogy már ott vagyok nála elbeszélgetésen, akkor úgyis így van :)

2013. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sippara ***** válasza:
100%

1.) A tervezett párosítás (ergo szülők vérvonala)

2.) Eredmények (nyilván azon a területen, ami engem érdekel) - mind a szülők, mind az azonos párosításból származó kölykök részéről

3.) Szülők és (ha elérhető az információ) egyéb felmenők szűrései

4.) A kutyák tartási körülményei


+1) A tenyésztő hozzáállása. Ez az, amin áll vagy bukik minden (már feltéve, ha minden más megfelel az elvárásaimnak), egészen egyszerűen azért, mert a (jövendőbeli) szukám tenyésztőjével terveim szerint legalább 10-15 évig szoros kapcsolatban leszek és ahhoz, hogy ez a kapcsolat mindkettőnk számára kielégítő legyen, kell, hogy ha nem is ugyanúgy, de legalább hasonlóan gondolkozzunk a kutyázásról, a fajtáról. Nyilván ha nem tenyésztési célra keresnék kutyát, ez a tényező kevésbé számítana.

2013. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat!:)

Az utolsó válaszával kapcsolatban eszembe jutott valami.

Mi van akkor, ha az adott tenyésztőnek fontos a kiállitás, jár is sokra, de az aki szeretne tőle kutyát venni tenyésztési céllal kevésbé tartja fontosnak a kiállitást, eljárna, de nem lenen túlzásba vive. Akkor ennek a kapcsolatnak már lőttek is? Mármint megértés terén meg stb. Egyébként minden stimmel, csak a kiállitásozásban más a vélemény valamelyest.

2013. jún. 26. 19:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

a kiállítás csak egyetlen aspektusa a kutyázásnak.

sok olyan fajta van még (szerencsére) ahol aktív a sport/munka hasznosítási irány is, egy ilyen fajtánál valószínűleg nem vág eret magán a tenyésztő, ha nem mész el minden hétvégén CACIBra... megfordítva viszont egy show fajtánál ha olyan kutya van az alomban, akiről úgy gondolja a tenyésztő, hogy mutogatni kell, akkor nem fogja odaadni olyan gazdának, akinek ehhez nem fűlik a foga.

ám ez mind csak fikció, konkrétum akkor lesz, ha már választottál almot/tenyésztőt, és vázoltad neki a terveidet. ha van esze, akkor olyan kiskutyát fog adni, ami az elképzeléseidhez való. legalábbis akiről úgy ítéli, hogy való lesz, hisz 7-8 hetes korban ezek még csak sejtések.

2013. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!