Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves törpe bichon havanese...

10 éves törpe bichon havanese kutya nagyon el lett rontva, nem volt sétáltatva, nem lett szobatiszta sem. Minden éjjel bepisil, bekakil. Naponta háromszor sétál, de ez nem elég, a vizelései főleg jelölések. Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Nem bírom tovább, segítséget, megoldást, ötletet várok. Tudja, hogy rosszat csinál, de 10 éves elmúlt, nem tudom meg lehet-e nevelni, de ez így nem élet.

2013. jún. 27. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Honnan a fenéből tudná, hogy rosszat csinál, ha "el lett rontva", azaz b.asztál vele foglalkozni!?


Mivel már 10 éves, így piszok nehéz lesz helyretenni a kapcsolatotokat. Ajánlom Korom Gábor, illetve Cesar Millan könyveit, illetve keress fel egy szakembert, lehetőleg tükröset!

2013. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Imádom ezt az agresszív stílust. Szóval, nem bsztamvele foglalkozni,a kutya nem az enyém, 2 éve van nálam, rám lett hagyva. Előtte nem is ismertem. Azért tudja, hogy rosszat csinált, mert le van szidva, ha ez megtörténik és ilyenkor összehúzza magát, elsunnyog. Mivel rendszeres, volt már rá példa, hogy a fenekére ütöttem, nem hülye, tudja, hogy ezt nem szabad, ösztönszerűen reagál, mivel ösztönlény, ám az együttélésünk miatt ezt a problémát meg kell valahogy oldani. Ezért kérek segítséget. Bírom, hogy a tények és körülmények ismerete nélkül vagdalkozó pöffeszkedő, net előtt csámcsogó horkantásokat kapok konstruktív ötlet, megoldási javaslat helyett.
2013. jún. 27. 12:12
 3/10 anonim válasza:
Rá lehet szoktatni egy idősebb kutyát is a szobatisztáságra igazából a lényeg az hogy többször le kell vinni egy nap, legalább 5x de kistestű kutyát akár 8x is minden etetés után és amikor felkel a kutya akkor is. Be kell osztani az idődet, hogy legalább 5x letudd vinni egy nap.
2013. jún. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Box használatot javaslok.

Amúgy az h összehúzza magát és elsunnyog nem feltétlen jelenti h tudja h rosszat csinált, csak érzi h mérges vagy, így megadó magatartással védekezik. Az h az előző gazdája 8 évig nem csinált vele semmit ok, egy dolog, de azt nem írtad le h Te 2 év alatt mit csináltál vele h ez előremozduljon? Gyaníthatóan más területen is vannak gondok? Azok mik? Más kutyákkal, emberekkel kapcsolata? Behívás milyen? Etetés h zajlik? Egyáltalán milyen a kajához való viszonya?

2013. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sok mindent megpróbáltam, pelus, ecetes felmosás, pelenka, kevesebb víz...semmit nem javult a helyzet. Bár sokat vagyok itthon, nagyon nehéz négynél többször levinni. Mással nincs nagy gond, illetve nagyon vonzódik a fiú kutyákhoz (bár ő is fiú). Egyébként szociális, jól viselkedik, szófogadó, nem ugat sokat, ugyanakkor normálisan reagál, pl iegent először ugatja egy-két percig, aztán abbahagyja. Szóval általában normáisak a reakciói. Én is ismerem Ceasart, olvastam a könyvét, láttam a műsorát. A box talán megoldás, bár nem tudom mit szólna, ha éjszakára is betenném, nem korlátoznám a szabadságát, de tény, hogy ezzel kezdenem kell valamit. Egyszerűen nem állapot, hogy az ember reggel kávéfőzés közben elcsúszik a pisin. Etetés rendben zajlik, nem türelmetlen, csak a sajátját eszi, nem kéreget, nem kunyerál. Kis testű, így nem eszik sokat, de ezzel tényleg nincs gond. A pisi az, ami problematikus. Szerintem tényleg jelöl. Ja, van egy macska is, de "jóban" vannak, lehet, hogy ez is közrejátszik? A macska szobatiszta (alom).
2013. jún. 27. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás?


Plusz amiket felsoroltál,azok tüneti kezelések,a pelus,felmosás stb. A kutya ebből nem ért semmit.Ugyanúgy bepisil.

Többször kell levinni,amíg meg nem érti,hogy csak lent végezheti a dolgát.Sajnos jobb megoldás erre nincs.Kezeld a pisi témát úgy,mintha kölyök lenne,és most tanulnátok.A kölyköket van,hogy 2 óránként le kell vinni...Neveltem már pár kölyköt,hidd el nem könnyű,de megéri,ha nem akarsz pisiben élni.

2013. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok. Oké, séta. Ivartalanítás nem túl rizikós ennyi idősen? Ráadásul azt olvastam, hogy fifty-fifty, hogy megoldja-e a problémát.
2013. jún. 27. 12:49
 8/10 anonim ***** válasza:
A box azért kellene éjjszakára,hogy kizárd,nem orvosi baja van-e.A kutya nem piszkít normál esetben a közvetlen közelébe,így ha mégis a boxba végzi a dolgát,lehet hogy nem bír ki annyi időt szobatisztán.A nappali jelölgetős pisin segíthet az ivartalanítás,de biztosan rendezni kell a kutya-gazda viszonyt egy kutyasuliban.Ehhez egy könyv nem elég,hiszen egy idős ebről van szó,már rögzült viselkedésse,ezért muszáj egy szakember irányítása.A szidásnak pedig van hatása,de a kutya csak akkor érti meg,hogy miért kapta,ha pont akkor büntetjük,amikor éppen pisil vagy kakil.Időben távolabbi események között,még ha csak fél perc is,nem tud összefüggést találni.
2013. jún. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo, sajnos rengeteg dolyfos ember van ezen az oldalon, az ember mar nem is akar kerdezni, mert jonnek a pohendi valaszok, nem tudom miert ilyen arrogansak az emberek, kepzelem milyen szinten nem tokeletesek ezek az alakok akik iilyen valaszokat irnak. nagyon kellemetlen egy nepseg ez, jobb lenne ha nem valaszonanak inkabb, mergezik ennek az amugy nagyon hasznos oldalnak a hangulatat.
2013. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, sajnos szűrni kell, az elején megy a vagdalkozás, ugyanakkor nagyon sok hasznos választ is kapok itt rendszeresen, hiszen idővel sok olyan ember is válaszol aki érintett, ill. több tapasztalata, jó ötlete van. ez van, nem lehet mindnenki normális :)
2013. jún. 28. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!