Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor ha a kutya...

Mi van akkor ha a kutya rátámad valakire aki engedély nélkül jött be? Esetleg súlyosan meg is sebesíti. Akkor is elaltathatják mondván hogy emberre támadt?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy csibészelésre betanított kutyát nem szabad ráküldeni senkire. De elvileg ha betörnek hozzánk le is lőhetem ha jól tudom. Márpedig egy betanított kutya csak leteperi a betörőt míg ha ràlövök akkor kitudja...

Még egy: ha valaki berúgja a kaput és úgy támad emberre a kutya (lényegében az utcán de azért ment ki mert berúgták a kaput) akkor mit csinálnak. Ha felidegesítették a kutyát és azt az embert támadja meg nem csak úgy valakit az utcán.

Ez csak úgy eszembe jutott, gondoltam rákérdezek :)


2013. jún. 29. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak az első esetben vagyok biztos: Tegyél ki egy egyértelmű harapós kutya táblát a kapudra jól látható helyre, kutyát ábrázoló képpel, hogy az analfabéták is értsék (sajnos nem vicc...). Innentől kezdve senki sem vitatkozhat, hiszen volt egyértelmű figyelmeztetés.
2013. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lőni nem lőhetsz. De az első válasz jó. Ha berúgják a kaput, akkor sem támadhat ki a kutya a kapu vonalán kívülre.Be kell zárni azt a kaput.
2013. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet nem így van megfogalmazva. Úgy van azt hiszem hogy eddig csak a támadás mértékének megfelelően lehetett védekezni. Most meg ha bejön valaki akkor túl lehet lépni. De ez mindegy is nem igazán ez érdekel.
2013. jún. 30. 09:25
 4/5 anonim ***** válasza:
De most be akarják vezetni, hogy akár meg is ölheted, ha éjszaka bejön valaki a házadba. Valakik ez ellen tiltakoznak is most. Volt a híradóban. Ha nappal megy be, akkor csak "egyenértékűen" , vagy hogy védekezhetsz. (pl késsel támad, késsel támadsz, fegyverrel támad, fegyverrel támadsz) Ez volt eddig, de most ha éjjel törnek be, akkor támadhatsz fegyverrel akkor is ha késsel támad, például. És akár önvédelem céljából meg is ölheted. Tehát szerintem ez a kutyára is vonatkozik. Ha meg kitettél "vigyázat, harapós kutya" táblát, akkor biztos hogy jogos volt, hiszen figyelmeztettél, és betörtek a saját telkedre.
2013. júl. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 00:07

Ebben csak az a bukkanó, hogy nem sok ember tarthat otthon fegyvert. Ha pedig engedély nélkül tartja és használja, megüti a bokáját.

2013. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!