Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magaddal is törődsz annyit...

Magaddal is törődsz annyit mennyiségileg és minőségileg, mint a kutyáddal?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkodtam a minap, hogy ha úgy nézek magamra, mint egy állatra, aminek szükségletei vannak, akkor észre veszem, hogy messze nem törődök annyit magammal, mint vele.

Ilyesmikre gondolok, minthogy legalább minden más nap alaposan meg legyek mozgatva, minőségi ételt egyek, legyen elegendő szociális kapcsolatom és orvoshoz menjek ha valami gond van.

Ti magatoknak is adtok annyi törődést, mint a kutyának?


2013. jún. 29. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Persze, kiegyensúlyozott ember vagyok. Annyi a különbség, hogy más területek a hangsúylosak. Itt jegyzem meg, nem tartom normálisank amit te és sok más ember csinál, az effle túlzott gondoskodás mögött szintem mindíg valami lelki gond áll.
2013. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De pont ezt mondom, nálam is más területek hangsúlyosak. Csak ha úgy nézek magamra, mint egy biológiai lényre, akkor pont ezeknek a területeknek kellene a piramis alját adniuk. Na de ne menjünk bele beszélgetésbe míg nincs pár más vélemény, nem akarom elvinni nagyon a témát, kíváncsi vagyok mások hogy látják ezt.
2013. jún. 29. 10:15
 3/6 sippara ***** válasza:
Nem, közel sem. Sétálunk, dolgozom, hazaérek, sétálunk, főzök, tanulunk, sétálunk, pihenek kicsit, megint sétálunk és vége is a napnak. Engem mondjuk nem zavar - felelősséget vállaltam érte és minden értelemben sokkal rosszabbul érezném magam, ha nem elégíteném ki az igényeit.
2013. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen. Bár most hogy az egyetemen csúszok a szociális kapcsolataim meggyengültek, a munkahelyemen meg csupa öreg van, de minden más igényem ki van elégítve. Rengeteget olvasok regényeket ill. tudományos cikkeket, ápolom magam, szép ruhákat veszek, eljárok mozogni (rengeteget bicajozom a huskymmal ill. úszom), egyéb igényeimre meg ott a barátom:D Nekem pont a kutyáim mutatták meg, hogy milyen fontos, hogy kiegyensúlyozott legyek, mert olyankor nekik is sokkal jobb velem.
2013. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért állna lelki gond a háttérben, ha az alapvető dolgokat megadom a kutyának és magamnak?

Én szerencsére nem vagyok beteges, ahogy a kutyám sem, a mindennapi mozgás is megvan, ezt ugye együtt csináljuk, talán a minőségi ételeknél van, hogy én többet bűnözök. A szociális kapcsolatok mindkettőnknél nehezen indulnak, de most készülünk kutyaiskolába, mellette találtam olyan hobbit, amit kutya nélkül fogok csinálni( vagyis nem vele a főszerepben). Nem a kutyám körül forog az életem, de vele teljes. Szerintem nincs ezzel semmi probléma.

2013. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, de ő sajnos beteg. Korábban magamra is többet fordítottam, amíg egészséges volt.
2013. jún. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!