Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem árt ez a kutyának?

Nem árt ez a kutyának?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhász kutyánk és sajnos nem tudjuk kire bízni ha elmegyünk nyaralni, ezért minden évben el kell vinne egy ilyen menhely szerüségre, az a baj hogy akit nem nagyon ismer vagy nem áll hozzá közel azt nem nagoyn szereti és ezért mindig kap egy ilyen nyugtató/kábító gélt mielőtt elviszik, mikor be kell oltani akkor is ugyanez. Bár az állatorvos azt mondta hogy ez nem árt neki, meg hogy a hőgutás kutyákat is ezzel kezelik mert hűsítő hatása van, csak ilyenkor 1-2 napig kába, nem mozog sokat...szóval biztos hogy nem árt neki semmit ezt így végigszenvednie minden évben? amúgy 7 éves a kutya
2013. jún. 29. 11:05
 1/9 sippara ***** válasza:
Talán nevelni kéne, megfelelően szocializálni (illetve őt hét évesen már inkább szakemberrel rehabilitálni), kielégíteni az igényeit, és akkor nem kéne évente többször leszedálni.
2013. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nevelve van, és ránk hallgat is, csak az idegeneket nem szereti
2013. jún. 29. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:
A szocializálásba beletartozik az is,hogy attól,hogy nem vagytok vele,nem esz meg senkit.És ha te elfogadsz egy "idegent" akkor neki is el kell morgás,vicsorgás egyéb nélkül.
2013. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha beoltani sem lehet nyugtató nélkül, akkor ott nincs rendben valami, nem megfelelő helyen áll a rangsorban.


Egyébként én inkább nem mennék nyaralni, nekem többet ér a kutyám, vagy olyan helyre mennék, ahova tudom vinni.

2013. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem mondtam hogy rá is támadna bárkire is...csk nem tudjuk hogy hogy reagálna...és inkább nem kockáztatjuk meg hogy beengedünk valaki anélkül hogy meg lenne kötve, amúgy meg akik rendszeresen járnak hozzánk rokonok őket már megszokta és hagyja hogy simogassák stb..de az állatorvos egy évbe egyszer eljön beoltani akkor nem fogja rögtön megszeretni, amúgy meg lehet hogy állná hogy beoltsa..nem tudom, egyáltalán nem olyan agressszív kutya amit ahogy most hiszitek páran
2013. jún. 29. 14:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi a te írásod alapján "ítélkezünk".

És valljuk be,akármennyire utáljon egy jól szocializált kutya egy állatorvost,egyiket sem kell elkábítani egy mezei oltás miatt.


Az enyém sem szereti,morogja,ugatja még ha a rendelőbe viszem le,akkor is.

De soha nem kellett semmilyen nyugtatót belenyomni.Megfogom a fejét és ha mondom neki,hogy nyughass vagy maradsz,akkor neki hiába nem tetszik,akkor sem csinál semmit.


Bíztok ti egyáltalán a saját kutyátokban?

2013. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor minek kell elkábítani? Ha nem agresszív akkor felesleges az egész. Emellett lehet venni szájkosarat és bumm meg van oldva minden. A mi kutyáink is csak ritkábban látják az állatorvost (Hála Istennek) mégsem morogják, kapják meg. Még csak az kéne...

Rendesen kéne szocializálni, elvinni sétálni emberek közé és akkor meg van oldva minden.

Lehet énis azt választanám, hogy vagy nem megyek nyaralni vagy megkérek valakit akit ismer a kutya, hogy vigyázzon rá. Szegény mit élhet át, elkábítják, teljesen idegen helyre kerül, azt sem tudja hol van, mert a gazdái nem mutatták meg neki az új helyet egyszerűen a legegyszerűbb dolgot csinálták vele belökték egy ketrecbe és majd érte mennek.

2013. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
vittem én sétálni régebben csak akkor se volt valami fegyelmezett, rángatott ide-oda ha találkoztunk kóborkutyával akkor nekiment..na mindegy, lehet megpróbálom megint kivinni sétálni
2013. jún. 29. 15:25
 9/9 anonim ***** válasza:
ha összevissza rángatott sétánál, akkor annyira mégse volt megnevelve.
2013. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!