Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 éves yorkim, a...

Van egy 3 éves yorkim, a szeme állandóan könnyezik. Már a szeme körül alig van szőr. Mit csináljak vele? A visine szemcseppet ajánlották.

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Be van neki gyulladva. Állatorvos ír fel rá kenőcsöt amitől pikk pakk rendbejön.
2013. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen. vidd el dokihoz mert nem mindegy hogy mitől ilyen a szeme és ő egyből megmondja ha tovább húzod a doki annál nagyobb bajt is csinálhatsz vele :(
2013. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Visine szemcseppet nem hogy állatnak, hanem embernek sem ajánlanám. Megnöveli a szemben a szemnyomást. Egy szemorvos is lebeszélt a márka használatáról.
2013. jún. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal a visine egy márka, és azon belül 20 féle van. Ezek után mi az, hogy visine szemcsepp? Nyilván ami például a piros szemre van, és összehúzza a hajszálereket, sokkal nagyobb bajt fog okozni, mintha semmit nem cseppentenél.
2013. jún. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem kötőhártya gyulladásra tiacil kutya-macska szemcseppet írt fel a doki a nyufinak, múltkor pedig hogy műtött a szem kicsit begyulladt és akkor pedig tobrex emberi szemcseppet írt fel neki de mind a kettő vényköteles..
2013. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tobradex van itthon,már egyszer felírták neki,csak most csúnyább neki.
2013. jún. 29. 18:32
 7/10 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy még nem használtátok elég ideig, szóval a herpesz kenőcsök olyanok hogy először nagyobb lesz a seb és utána kezdi csak eltüntetni, de ha nem jött be az amit mondott akkor érdemes visszamenni hiszen akkor más a baj mint amit eddig gondolt, nekem mind a kettő egyből bevált a tobrex már 2 nap utána hatott, a tiacil pedig 4-5 nap
2013. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi alfasan kenőcsöt kaptunk, már az első nap után látszott a javulás. Előtte piros volt a szeme és váladékozott, másnapra ez már megszűnt. De rá is volt írva hogy minimum 5 napig tartson a kezelés, mi addig kentük amíg el nem fogyott a krém, voltunk kontrollon, mondta a doki hogy jó már a szeme de kenjük neki amíg van krém.
2013. jún. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kutya222 ***** válasza:
kamilla teaa nekem a macsekomnak segittett de neki csak bevolt gyulladva olyanyira h már nem volt szeme most meg egy kigülledö nagyon nagy szem jah de erre rásegitett neki a szemcsepp!! 1 honap allat csodaaam remélem jol van a cicu azért irom ha megint történne :)
2014. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kamilla van amikor kifejezetten árt.


Azért kell az ilyennel orvoshoz menni, mert az orvos megállapítja, hogy van-e a szaruhártyán sérülés például. Egy banális kötőhártyagyualladás vagy ilyesmi is vezethet oda, hogy az állat magának megsérti a szaruhártyáját, hiába nem az volt az alap állapot, ekkor viszont teljesen más sszerekkel kell kezelni, ami ilyen baj nélkül jó lett volna az ekkor pl. tilos. Nagyon nem mindegy. De ha meg semmivel sincs kezelve, akkor akár el is fekélyesdhet. A szemeddel te se játszol, az állatéval se játssz! Lássa orvos!

Nekem is volt olyan, hogy elvittem kapott szemcseppeket és külön mondta az orvos, hogy a kamilla most TILOS, nehogy használjam, ha csak kívülről akarom törölni a szemét a váladéktól, akkor inkább forralt vizet használjak, de a cseppeken és kenőcsön kívül semmit.


Ráadásul az előtt sokszor volt már baj a szemével, így volt otthon az előző szemcseppből, de inkább elvittem. Még jó, mert kiderült, hogy amit eddig kapott az konkrétan tiltólistás, mert bár ugyanaz a baja a szemének, de pluszban van hozzá egy kis szaruhártya erózió is.

2014. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!