Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SZerintetek alkalmas egy 14...

SZerintetek alkalmas egy 14 éves lány kutyanevelésre?

Figyelt kérdés
A barátnőm egy felelősségteljes,jó tanuló, maximálisan állatbarát 14éves lány. Hamarosan kap egy kiskutyát. Szerintetek jó ötlet ez?

2013. jún. 29. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

függ,hogy milyen fajta kutyát kap mert nem mindegy! szóval milyen fajta kutyája lesz?

ha a szülei is besegítenek a kutyanevelésbe akkor nem lehet gond..

2013. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a családi háttere, remélhetőleg a szülei is szeretik az állatokat és türelmesek a kutyával.


Javaslom, hogy vigye majd el kutyaiskolába, 14 évesek is mehetnek bátran, nagyszerű szórakozás, szuper társaság és remek móka. Pár év múlva már agilityzni vagy kutyafrizbizni is lehet majd a kutyival. Beszéld rá, menjetek akár együtt. Nem számít az se h milyen fajta a kutya.

2013. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát a családi háttere elég pozitív, van már egy kutyájuk, csak az nem ő nevelte. Ír szetter lesz ,ami elég mozgékony fajta. A kutyasuli jó ötlet,:) a baj az hogy eléggé elfoglalt lány, kitűnő tanulmányi eredményei mellett még 2x sportol,zongorázik,énekel,szolfézsra,és hittanra jár. A kutya hogy viseli hogy a gazdája nincsen sokat otthon? hogyan segíthetnék?
2013. jún. 29. 20:24
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne alkalmas rá? Vannak olyan 14-16évesek akik jobban meg tudnak nevelni egy kutyát akár egyedül mint egy felnőtt nő/férfi.

Tényleg fontos milyen az is milyen a családja, a szülei hogyan viszonyulnak majd az új családtaghoz.

A kutyaiskola tényleg nem rossz ötlet, mindenben tudnak majd segíteni a leendő gazdinak. Ha elkötelezett és tényleg felelősségteljes akkor semmi gond nem lesz, egy remek társra fog találni.:)

2013. jún. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
én 13 évesen nevelek egy labradort :)
2013. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyedülléthez ha hozzá van szoktatva a kutya akkor semmi probléma nem lehet. Sok kutyatartó dolgozik, tanul nem mindenki teheti meg hogy 0-24-ben a kutyája mellett van.

Ha ezek mellett van ideje rendesen lemozgatni, foglalkozni vele akkor simán ki fogja bírni nélküle azt a kis időt.

2013. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ. Ha a hobbijai és a tanulás mellett nem unja meg 2 hónap múlva a kutyát, akkor teljesen jó. Sok ilyen gyerek van a kutyasulin, sőt azt tapasztalom, hogy sok mindenre hamarabb ráéreznek mint a felnőttek. Ezt a szüleinek kell tudni, hogy mennyire felelősségteljes a lány.
2013. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gergo1998 ***** válasza:
nekem egy 8 éves Bernim van, 8 hetes kora óta én foglalkozok vele, és én nevelem (most 15 vagyok)tehát 7 éves korom óta egyedül nevelem(szüleim nem igazán foglalkoznak vele)bármit kérek töle megcsinálja, kutyasuliba sosem vittem, szerintem felesleges, minden nap viszem futni mindig 4-km-t, a lényeg h SOK TÜRELME LEGYEN és bármire megtaníthatja a kutyát!
2013. jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha úgy van ahogy leírtad akkor jó ötlet. Van aki még korábban kezdi.
2013. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én 13 éves vagyok és már lasan fél éve nevelek egy tündéri yorkiet. :)) Az ír-Szetter pedig szerintem egy fantasztikus kutyafajta. <3 Szoritok neki. :)
2013. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!