Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon neveletlen! Változtatha...

Nagyon neveletlen! Változtathatok ezen még? (bővebben lent, hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 3 hónapos tacskó keverék kutyám. Most már kezd igazán látszani rajta ,hogy nagyon neveletlen. 8 hetes kora óta velünk van már ,de sajnos nem lettem falkavezér,mert elkövettem azt a hibát,hogy nem tudtam neki ellenálni,mert olyan kicsi és cuki volt,és azt hiszem egy kicsit gyerekként kezeltem. Teljesen elrontottam.

Ugrál,harapdál,nem hallgat rám , néha teljesen agresszív , egyáltalán nem vesz komolyan,egyértelműen magát tartja falkavezérnek. Ezenkívűl mikor tanítani akarok neki valamit sosem figyel rám. Pedig sokat foglalkozok vele,mindennap viszem már séálni, a nagy kertben kifutkározhatja magát. Vannak akik zt mondják,hogy el kell fogadnom ,mert egy ,,tudatlan" keverék,amit úgyse lehet semmire megtanítani. Hát én kétlem,hogy ez attól függ,hogy keverék-e vagy sem. Légyszíves ne a kutyasulit ajánljátok,azt most sajnos nem tudom kifizetni. (Igen ,tudom ,hogy minek van kutyám ha nincs rá pénz,de amúgy mindent ki tudok neki fizetni,orvos,oltások,kaja,játék ,egyebek) és ha lenne egy nagy balesete vagy ilyesmi ,akkor ki tudnám fizetni az orvost,akármennyibe kerülne is,de most sajnos egy ilyen plussz költség nem fér bele. Tudok segíteni ezen a viselkedésen én? Vagy már késő? Hogy kerekedjek falkavezérré?


2013. jún. 30. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
3 hónaposan a falkavezérség macera teljesen hülyeség. Még nem is kamaszodik a kutya. Ha tényleg 3 hónapos akkor nem is kérdés, hogy lehet-e még nevelni. Nem teljesen értem a dolgot...
2013. jún. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal a kutyus, még nem késő. :)

Hasznos tanácsok a falkavezérséghez itt: [link]

2013. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3 hónap még semmi, ezerszer ki tudja nőni, HA jól csinálod ezentúl. Hatalmas segítség lenne a kutyasuli és 9-12 hónapos koráig még amúgy is csak kutyaoviba tudnátok járni, annak a díja meg szerintem sehol se több 1500Ft/alkalomnál, de inkább az ezres a gyakori. Ez se fér bele? A Cerberosos Hogyan legyünk falkavezér szöveget gondolom ismered, annak a bővített 4 oldalas verzióját tanulmányozd.
2013. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a tanácsokat!

Utolsónak: de az még beleférne,csak a helyzet sajnos az,hogy a közelünkbn egyetlen db sincs. És a legközelebbi is nagyon nagyon messze van :( És így máris a benzinpénz,meg hogy ki vigyen el ,mert én nem tudok vezetni, ráadásul a kutya is velünk utazik az egy plussz macera sajnos ,és így z oda vissza út is sajnos drága és legfőképpen nagyon macera. :/

2013. jún. 30. 17:40
 5/9 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak: Köszönöm a linket ,nagyon sokat segíthet nekem!!! Tényleg köszi, el is kezdem ezeket csinálni !
2013. jún. 30. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg olvasd el Jan Fennel Kutyapszihológia cimű könyvét is. Nagyon jó dolgokat találhatsz benne. A neten megtalálod a letölthető verziót. Nagyon kicsi még ne aggódj, az én kutyám 4 éves volt amikor elkezdtem komolyabban foglalkozni vele és sikerűlt pedig mi sem jártunk suliba, csak sokat olvastam és használtam amit megtanúltam, meg videókat néztem.
2013. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

már mindenki megadta a választ. én is mindenképpen ajánlom jan fennelt.


[link]


az első találatra kattints, ott el tudod olvasni online, de le is tudod tölteni.


még két dolgot szeretnék hozzáfűzni:


SOHA NEM KÉSŐ EGY KUTYÁT MEGNEVELNI! mind egytől egyig okos, csak meg kell velük értetni hogy mit várunk el.


"Vannak akik zt mondják,hogy el kell fogadnom ,mert egy ,,tudatlan" keverék,amit úgyse lehet semmire megtanítani."


az az ember aki ilyet képes volt kijelenteni egy kutya eszéhez nem ér fel az is biztos. elnézést de jó nagy pa.aszt kijelentés volt ez a részéről. minden kutya okos. a keverékek is!

2013. jún. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Nem az, hogy nem késő, hanem most kell elkezdeni:)

8 hetes kora van óta nálatok, most 12 hetes (3 hónapos), tehát te azt mondod, hogy 4 hét alatt helyrehozhatatlanul elrontottál egy kutyát? Hát ezt marhára nem hiszem...


Mondjuk az első két hétben meg volt szeppenve, mostmár kezdi felfedezni a környezetét, kezd kölykösködni, ergo mindent kipróbál, neked meg a türelmes és nyugodt vezetőnek kell lenned, aki irányítja és segíti, de ugyanakkor partner a játékban és a felfedezésben.

A kutya mindent a SZÁJÁVAL fedez fel, és borzasztóan aktív, túlcsordul energiával. Tiltani ekkor kell borzasztóan következetesen. Pl. Mikor Mokka ennyi idős volt (én kutyám), volt egy pokróc, amit nem szabadott rágnia. Minden egyes sarkán bepróbálkozott, majd a közti részeken, és amikor rájött, hogy nem csak egy hely van tiltva a pokrócon, hanem az egész, akkor nem próbálkozott többet.

Nem arról van szó, hogy a kutya nem tisztel, hiszen még fogalma sincs a rangsorról, hanem arról, hogy kölyök! Most tanul!

Nehogy elkezdj mindenféle dominanciagyakorlatot csinálni a kölyköddel, olyan mintha egy 4 éves kisgyerektől félnél, hogy át akarja venni a család irányítását...dehogy akarja, dehogy akar ő még falkavezér lenni, csak tudatlan, és irányt kell neki mutatni, nehogy később tényleg a fejedre nőjjön.

Egy 3 hónapos kutya közel sincs elrontva, időd se volt rá...

Pl a problémák, amiket felsoroltál, ilyen korban teljesen normális, hogy előjönnek.


harapdál? normális! (a szájával fedez fel mindent)

hogyan neveld le róla?

feljajdulsz-> otthagyod


ugrál? normális! (izgatott plusz a száj nekik ugyanolyan informatív mintha a fenekedbe bújnának)

hogyan neveld le róla?

ha felugrik, ne törődj vele, látványosan nézd levegőnek, mihelyst a négy lába a padlón van, dicséred, ha megint felugrik, ismételd VAGY kérj tőle valamit, pl az ül parancsot és úgy dicsérd, ha a feneke szépen lent van és nem ugrál (ha ugrál-> nincs figyelem)


nem hallgat rád? normális... (még gyerek!)

hogyan neveld RÁ?

szeresd, irányítsd, értelmesen és következetesen tilts megfelelő szóval. Ha annyit nem-eztél eddig, hogy már a fülén jön ki, válts egy másik, rövidebb hangra pl. áá-áá vagy tss


sosem figyel? normális... (a figyelme nem tart tovább pár másodpercnél-fél percnél, ezért minden képzésnek rövidnek kell lennie)

hogyan neveld RÁ?

sok jutalomfalattal (motiválóval!!! máj, csirke, kolbász, sajt, virsli), a Figyel! parancs megtanulásával, a tanítás megfelelő időzítésével (legyen éhes, de ne pörögjön nagyon pl. séta után, kaja előtt)


A kutyádat nyugodtan neveld ösztönösen. Ha nem máshonnan (és főképpen nem egy csatornából!!) tanulnák az emberek a kutyanevelést, akkor menne nekik ösztönösen is. Rengetegen sétáltatnak jól nevelt kutyákat a környékünkön, mindenféle csodamódszer nélkül, és anélkül, hogy ledominálnák, vagy azon tanakodnának, hogy a kutyájuk falkavezér szeretne lenni. Túl van ez misztifikálva.

Nem, nem akar a csecsemőkutyád a helyedbe lépni:) Csak gyerek. Neveld, szeresd, és légy türelemmel.

2013. júl. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Amúgy teljesen igaza van az elsőnek, kamaszkorában kezdi csak pedzegetni az erejét, és attól függően, hogy hogyan szerepelt addig a gazdi, meg hogyan hárítja a kutya "támadásait", dönti el, hogy a gazda hol van a rangsorban. Hogy ne kelljen annyit bizonyítani, érdemes már egy-két dolgot kiskorától fogva csinálni, pl. NYUGODTSÁG gyakorlását, vagy a csendes üdvözlést. Maga a rangsor is egy elég képlékeny dolog.
2013. júl. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!