Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki, gyorsan!?

Valaki, gyorsan!?

Figyelt kérdés
A kutyam kb. 1oraja evett. Levest kapott meg egy nagyon keves pehely szeru tapot. Azota sokat bofog es eleg sokat ivott is. Meg a hasa kicsit nagyobb. (ezt is meg akartam kerdezni, hogy miert nagyobb a hasa minden eves utan?) ugye nem gyomorcsavarodas? Jokedvu, az elobb is odaszaladt a kapuhoz ugatni. Nem is mozgott sokat eves utan.
2013. jún. 30. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
gondolom fel van fujodva. te nem szoktál? talán másféle kaját kéne neki adni.
2013. jún. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ha a pehely szerű táp mondjuk borsó pehely az könnyen fel tudja fújni.


Viszont nem árt leszögezni hogy az nem táp. csak kiegészítő mondjuk húsos etetéshez.

2013. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De a felfujodas az nem a gyomorcsavarodas tunete?
2013. jún. 30. 21:49
 4/12 anonim ***** válasza:

de annaka tünete s meg még sokfélle betegségé.. de atiédnek tuti ninc siylen baja az feltünne, akkor nem lenne tul aktiv és boldog... a leves és pehely nem teljes értékü kaja neki, az csak egy "valami legyen a hasamban" -kaja.... nyilván felfujodik töle. hosszu távon az sem egészséges...


mint emlitettem adj neki rendes kaját...ne a csavarodáson pörögj...

2013. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát attól függ mennyit evett :D meg hogy milyen idős, meg hogy mit evett.


Egy kölyök kutya egészesn kevés kajától is fel tud fújódni.

2013. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszokat! Egy eves kutya. Az elobb jatszott a masik kutyankkal is. Nem ugy tunik, mint aki rosszul van...

Kozepes testu kutya, a tapbol nagyon keveset evett. Inkabb a leves volt tobb. Azt olvastam, hogy nem szabad a kutyanak eves utan inni. O ivott...es ez ijesztett meg. De amugy ezt a tapot altalaban kutyatesztaval, vagy kutyaszalamival kapja, csak ma semmi ilyen nem volt itthon. Holnap megyunk vasarolni..igy gondoltam, hogy ha osszekeverem a levessel akkor az jo lesz.

2013. jún. 30. 22:02
 7/12 anonim ***** válasza:

de egy kutyának nem leves kell meg pehely meg szalámi, hanem táp vagy hús..


És evés után kell innia. Ezt a baromságot nem tudom hol hallottad.

2013. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jolvan ertem. Tapot is szokott kapni meg hust is amugy.

Azt olvastam sok helyen, hogy a viz az tagitja a gyomrot. Es gyomorcsavarodasa lehet a kutyanak

2013. jún. 30. 22:29
 9/12 anonim ***** válasza:

ha néha néha felpuffad az nem nagy gond az emberrel is megesik.Ha minden kajátol ez van akkor lehet megnézetném..

de szerintem ne olvasgass betegségekről ,ez emberekre is igaz, mert függö leszel és azon fogsz izgulni hogy most épp mi baja a kutyádnak. amig életvidám,és olyan mint amilyennek megszoktad, nagy baja nem lehet. ha ismered a kutyád mozgását tekintetét hangját, könnyen felismered mikor beteg.én a macskámnak egy nyávogásából levágtam hogy gáz van.

2013. jún. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha egy kutya, legyen bármekkora is, jó alaposan belakik, a gyomra akár a 10x-ére is ki tud tágulni, hogy beleférjen a kaja. Ahogy emészti, megy össze a hasa látványa. Nagyon nem mindegy, az ember mennyiségben mennyit ad egy kutyának egy étkezésre. Akár lé, akár bármi más, a nagy mennyiség meglátszik rajta. Ezért van az, hogy ahol nagyobb mennyiséget kellene a kutyának adni, Pl nyers etetésnél, akkor két adagban kapja meg a kutya minimum a napi adagját.
2013. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!