Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell bántani egy szerenc...

Miért kell bántani egy szerencsétlen kutyás lányt, akinek csak annyi a bűne, hogy van egy érzékenyebb időszaka?

Figyelt kérdés
Van itt egy lány, és ma nagyon leszúrták itt ebben a kategóriában, pedig segítséget szeretett volna kérni. Én tudom, hogy ő nagyon is ért a kutyaneveléshez, elméletben és gyakorlatban is. Viszont a kutyája elpusztult, és itt többen még erre ráadáskánt belészúrtak és mindennek elhordták. Nem is értem, mi járhat az ilyen emberek fejében? Én ismerem őt, és visszagondolva hogyan bánik az állatokkal, csak biztatom, hogy ha szeretné szerezzen be egyet. Ráadásul a kutya halálát nem is ő okozta, mégis megtorolták miatta, és valaki azt mondta neki, hogy ilyen körülmények között ne legyen kutyája! Mégis milyen körülmény? Ahol van autó? Ahol van tüskebokor? Mégis milyen "tökéletességi szintnek" kell megfelelni ahol lehet egy kutya? Ugyanis véletlen balesetek mindig is lesznek, ezt nem lehet kiküszöbölni! És sokan lefogyatékosoztak, agybetegeztek stb egy depressziós, javában gyászoló fiatalt! Fogalmatok sincs róla miken ment keresztül egész életében. És sajnálatos, hogy egyesek világképében nem szerepel az a lehetőség, hogy egy kutya rohamosan pozitív irányba terelheti egy ember lelkét. Valóban azt gondoljátok, hogy egy kutya nem képes annyit adni, hogy a labilis lányból magabiztos, a depressziós fiatalból motivált, életigenlő fiatal legyen?
2013. júl. 1. 21:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim válasza:
15%
Kérhetnék egy linket? Én is szívesen beleszúrnék még egyet. :DDD
2013. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
16%
Mert tele van a gyik névtelen büdös parasztokkal.
2013. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerem annak a lánynak a történetét, de sajnálom, ami történt vele. Én állatbarát vagyok, megértem, min ment keresztül.
2013. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
67%
Ide linkelnéd a kérdést? Anélkűl nehéz bármit mondani.
2013. júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra a kérdésre gondolsz, amire én is, akkor én is azt írtam, hogy ne legyen kutyája, meg is indokoltam ott, de a legnagyobb érvet leírom ide is. Azt írta, hogy nem volt otthon, de a kutya valahogy kikerült az utcára és elütötte az autó. Nem számít, hogy az ő hibája vagy sem, az a hely nem biztonságos egy kutyának. Nem ismerem a háttértörténetet, de ilyen helyre te engednél még egy kutyát? ahol egyszer nyitva hagyják (vagy nyitják ki!) az ajtót, ott másodszor is meg fog történni. De az írása alapján több gond is van. Sajnálom, hogy ez történt a kutyájával, de nem azt kell nézni elsősorban, hogy mit szeretne a kérdező, hanem hogy mi a legjobb a kutyának.
2013. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4535277-mit-c..

én legalábbis erre a kérdésre gondoltam.

2013. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim válasza:
100%
Sajnálatos dolog,de azt kell mondanom aki egy llatot magához vesz majdnem akkora felelősséget vállal mint egy kisgyerekért...Sőt..Lehet én leszek a szintén bolond kutyás lány,de én akkora felelősségnek érzem...3 hete kaptam egy kiskutyát..Ébredésem időpontja 10 óra szokott lenni.Addig a napig.Azóta fél hatkor kelek,hogy reggeli,játék és terepfelmérés meglegyen.Ő akkor ébred így én is.Apukám hála Istennek olyan védelmi rendszert épített a kerítésnél hogy esélye sincs kimenni 99,9%-ban...de az a pici mindig ott van...És azért bizony keményen mi felelünk!
2013. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:

És gondoljátok, hogy ezek után nem gondolta át vagy 20-szor, hogy mit tenne másképp?

mert akkor én leírnám, a következő kutya csak felügyelet mellet lehetne odakint rövidebb időre. A fő kint töltött idejét nem a kert, hanem a park tenné ki. A járda szabályt ismerte a kutya, de csak parancs erejéig.

Az, hogy kinyitják a kaput, hát istenem, mondj egy olyan családot ahol nem nyitják ki a kaput! Az a gond, hogy ez bárkinél előfordulhat, és itt nem az történt, hogy kinn hagyták a kutyát felügyelet nélkül, vagy felborult a domestos és abban fetrengett a kutya, vagy hasonló.

#7-es Ő is ilyen szinten foglalkozott a kutyával, ha most új kutyája lenne valószínűleg még fokozottabban figyelne, mert már megkapta a leckét.


Az igazság az, hogy nem is ez az ami nálam tényleg kicsapta a biztosítékot, hanem az a fajta hát hogy is mondjam, - paraszti, direkt provokáló, direkt szurkálódó hozzáállás amit néhányan tanusítottak. nekem az ilyen emberektől szokott leesni az állam. Mindezt úgy, hogy a lány gyászol és ő maga nem is bunkó (tehát nem ő kezdte), segítséget szeretne, de erről a véleményemet már kifejtettem fentebb.

2013. júl. 1. 21:34
 9/76 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnálom azt a lány, amiért meghalt a kutyája, és ha valóban úgy történt, hogy kiszökött a kutya amikor nem volt otthon, akkor nem az ő hibája, és szerintem lehet új kutyája, csak egy kicsit jobban vigyázzon, nehogy ki tudjon szökni.
2013. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim válasza:
68%
Egyszerűen ahogy az anyukák egy része azt hiszi ő a legjobb,a gazdik pont egy ilyen része azt hiszi ő a legjobb,vele semmi nem történhet meg stb...Tényleg sajnálom a lányt mert ez nagyon rossz lehet...De az élet valamiért így döntött..
2013. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!