Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell bántani egy szerenc...

Miért kell bántani egy szerencsétlen kutyás lányt, akinek csak annyi a bűne, hogy van egy érzékenyebb időszaka?

Figyelt kérdés
Van itt egy lány, és ma nagyon leszúrták itt ebben a kategóriában, pedig segítséget szeretett volna kérni. Én tudom, hogy ő nagyon is ért a kutyaneveléshez, elméletben és gyakorlatban is. Viszont a kutyája elpusztult, és itt többen még erre ráadáskánt belészúrtak és mindennek elhordták. Nem is értem, mi járhat az ilyen emberek fejében? Én ismerem őt, és visszagondolva hogyan bánik az állatokkal, csak biztatom, hogy ha szeretné szerezzen be egyet. Ráadásul a kutya halálát nem is ő okozta, mégis megtorolták miatta, és valaki azt mondta neki, hogy ilyen körülmények között ne legyen kutyája! Mégis milyen körülmény? Ahol van autó? Ahol van tüskebokor? Mégis milyen "tökéletességi szintnek" kell megfelelni ahol lehet egy kutya? Ugyanis véletlen balesetek mindig is lesznek, ezt nem lehet kiküszöbölni! És sokan lefogyatékosoztak, agybetegeztek stb egy depressziós, javában gyászoló fiatalt! Fogalmatok sincs róla miken ment keresztül egész életében. És sajnálatos, hogy egyesek világképében nem szerepel az a lehetőség, hogy egy kutya rohamosan pozitív irányba terelheti egy ember lelkét. Valóban azt gondoljátok, hogy egy kutya nem képes annyit adni, hogy a labilis lányból magabiztos, a depressziós fiatalból motivált, életigenlő fiatal legyen?
2013. júl. 1. 21:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:
Olvassátok el milyen durva hozzászólásokat kapott és azután mondjátok, hogy igaza volt azoknak a válaszolóknak! Úgy írnak, mint a lány valami szemétláda lenne. Elsőnek elmebetegezik le, és olyan hangnemet tanúsítanak irányába, mint akár a Matulában Vitay-val! Nehogy már ezt a stílust díjazzátok! És az ilyen embereket kéne letiltani innen. De szerencsére sokuk hozzászólását törlik a moderátorok, bár önismereti fénybe ekkor se borul egyik sem.
2013. júl. 2. 12:42
 22/76 anonim ***** válasza:
de megint nem a kérdésre válaszolsz, csak random írsz arról, hogy milyen ocsmányul viselkedtünk veled. Leírtam, azzal lehet problémád, hogy milyen stílusban írta meg a válaszát a 76%-os, de ezzel nem, amit leírt. Erre miért nem tudsz semmit írni? Azért nem, mert tudod, hogy igaza van, és fáj, hogy mégsem lehet kutyád.
2013. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 A kérdező kommentje:

Nem az enyém lesz a kutya, ha lesz.

Nekem egyedül az ocsmány stílusával van és volt is bajom, semmi mással. Meg lehet mondani ép ésszel is, hogy hol vannak a hibák az elképzeléseiben, vagy a cselekedeteiben.

Ebben a kérdésben pedig egyedül ezzel van bajom (nem pedig a kutyaszakértői véleményetekkel), így nem is értem, Ti miért másról kezdtek el beszélni, és próbáljátok az én figyelmemet másra terelni.

Ti, az én kérdésemre nem válaszoltok, mert nem is tudtok. Véleményem szerint egyesek csak trollok itt, és azért engednek meg maguknak olyan stílust amit.

2013. júl. 2. 12:54
 24/76 anonim ***** válasza:

két részre bontható az egész.


az egyik hogy nem lehet kutyája, ami nem jó válasz, így mindenki "szemét" mert nem azt írják amit a kérdező szeretne...


a másik. én a 16os válaszoló vagyok a kérdésben (kivétel a legutolsó) javaslom neked is hogy olvasd el a válaszokat. abszolút nem volt bunkó az első válaszom. a tények voltak leírva ennyi. mire a kedves kérdező édesanyám elméleti halálával vágott vissza és azzal mi tennék ha olyankor belém rúgnának. egyrészt ez nem túl intelligens húzás volt a részéről és megint csak azt bizonyította ha valaki nem olyan választ ír ami neki tetszik máris bunkó stb stb.


látszik hogy egy totál fiatal gyerekes gondolkodású személlyel állunk szemben. bár kérdem én, ha pl. meghal a kutyája és a suliban nem tanul mert depis stb stb akkor a tanár ha egyest ad neki akkor egy bunkó szívtelen ember aki nem képes megérteni szegény gyerek gyászát? bizony nem. sajnos az élet nem így működik. és amíg ezt nem tanulják meg egyesek addig csak saját maguknak okoznak gondot. mellesleg van a munkahelyen is egy mondás a problémáidat szépen kint hagyod a küszöbön. mert senkit nem fog érdekelni hogy te most épp miért vagy depis, ha a munkádat nem teljesíted megfelelően akkor bizony mehetsz amerre látsz. főleg az olyan munkában a legkeményebb ez ahol emberekkel vagy kontaktban. pl. étterem vagy bármi ehhez hasonló. mondjuk hogy pincér vagy. halál depis vagy mert meghalt az akárkid, elvárod hogy minden ember tekintettel legyen rád. kiviszed a levest ami nem tetszik a vendégnek mire bunkón válaszol hogy húzzál vissza és hozz egy másikat. ha ott te nekiállsz hisztizni hogy milyen tragikus életed van és hogy jön ő ehhez hogy még belédrúg, ha az ő akárkije meghalna... akkor hidd el a vendég még egyet beléd fog rúgni és a tetejében valószínűleg még ki is rúgat a fenébe. az élet nem olyan mint ahogyan a naív gyermekek hiszik apuci anyuci házában a net mögött.


és már bocsánat de ezt már most borítékolom hogy ilyen felfogással az említett személy sem fog sok jó elé nézni, főleg ha még javában hátra van a nagybetűs élet.


persze nem csak fiatalok, felnőttek is vannak ilyen gondolkodásúak és minden kis problémába szét szenvedik magukat...


mellesleg itt nagy szokás mindenkit lebunkózni azonnal ha nem a kérdezőnek tetsző választ kap. ez komolyan mondom abszolút röhej és a tetejében átlátszó. pl. én abszolút alkalmatlan vagyok a kutyatartásra de akkor is akarok egyet. ha valaki azt írja ne akarjak mert ezért és ezért akkor az máris bunkó, trollkodik, semmit nem is tud a kutyákról. millió kérdést tudnék belinkelni ahol ez megy, kérdezőnek nem tetsző válasz= máris mindenki bunkó, stb stb stb és ami a legviccesebb hogy senki az ég világon nem mondta hogy kötelező itt feltenni a kérdést. van ezer millió másik fórum akármi ahol szintén fel lehet tenni ezt a kérdést és ha mázlija van akkor ott majd olyan válaszokat fog kapni ami neki megfelel.


sajnos a net az egy kegyetlen világ, mindenki azt ír amit akar. mint ahogyan én is megkaptam pusztán azért mert nem a kérdezőnek szimpatikus választ írtam hogy mi lenne ha anyám meghalna? szerintem ez is eléggé durva nem? vagy csak a kérdezőknek vannak jogaik? csak a kérdezőket lehet sajnálni? mi válaszolók pedig a sárga földig is le lehetünk alázva nemde? de amikor az oly nagy szaktudás kudarcba fullad akkor bezzeg mindjárt fontos minden válaszadó tapasztalata nemde? komolyan már a gyikon tartunk onlájn képzést nap mint nap ezzel segítve a kutyákat és gazdákat éppen az olyan emberek miatt mint az említett kedves kérdező mert neki KELL az őzike szemű kutya! kit érdekel hogy azt se tudja mi a munka, és miből tartja majd el a kutyát, vagy hogy full depis és elhanyagolja, vagy hogy orvoshoz nem lesz miből vinni, vagy hogy azt se tudom mit kezdjek a kamaszodó hirtelen agresszívvá vált kutyámmal stb stb ITT MINDENKINEK KÖTELESSÉGE KEDVESEN TÁMOGATNI A KUTYÁT AKARÓ GAZDI JELÖLTEKET MERT KÜLÖNBEN BUNKÓK VAGYUNK! és ha kérdeznek válaszoljunk és nem ám úgy hogy a gazdit minősítjük de nem ám! hiszen annak a kutyának orvosra van szüksége de minden bunkó aki nem képes házi recepttel szolgálni süllyedjen el szégyenében, mert azt merészeli írni hogy orvoshoz kell vinni a kutyát. vagy aki meg merészel szólni ismeretlenül hogy nem vagyok jó gazdi mert a kutyám szétszedi a kanapémat stb stb.


és komolyan ilyenkor gondolkodom el hogy arc nélkül a kérdezőknek aztán van bőr a képén rendesen! (tisztelet az oly ritka kivételeknek!) nagyon divatba jött ám itt a válaszolók pocskondiázása és az elvárás hogy mindenki gyönyörűen v@lagnyalogató stílusban kell beszéljen. de kérdem én, ezek az emberek miért nem mennek akkor máshova a kérdéseiket feltenni?


azért mert az orvos ugyanazt írná amit mi? vagy azért mert a nevelési problémákra ugyanazt írná amit mi? és egy dr.nak azért mégse szólogatunk be ha nem tetsző választ kapunk nemde? itt meg hetente írnak kérdéseket miért vagyunk mi válaszadók olyan szívtelen bunkók.


komolyan mondom egy hete elképedve néztem egy kérdést. üvöltött a kérdezőről hogy a kutyákról SEMMIT nem tudott! a neveletlenségét betudta a fajta jellemének! (ha nem a két szememmel olvasom el sem hiszem!) mire felvilágosította egy válaszoló. az utolsó betűig tökéletesen igaza volt. és ezt bármelyik VALÓBAN TAPASZTALT kutyatartó láthatta! mire az is először személyeskedésbe kezdett (szerezz barátnőt stb stb) majd kifakadt hogy senki nem tud róla semmit ugyhogy biztos mi tévedünk abban is hogy a kutya szeparációs stressze a nevelés hiányában keresendő nem pedig a fajta adottsága!


de még millió ilyen példát fel tudnék hozni. végeláthatatlan sora van a kérdezőknek akik pontosan hogy ők hiszik azt hogy milyen sokat tudnak, miközben azon hisztiznek ha nem a számukra megfelelő választ kapnak.


viszont nagyon jó volt számomra ez az eset ahhoz hogy egy nagyon fontos és jó dolgot megtanuljak:


legközelebb az ilyen embereknek be fogok linkelni más fórumokat hogy ha azt gondolják itt nem megfelelő választ kapnak illetve hogy mi vagyunk a bunkók meg akik nem is értenek a kutyákhoz hogy ott legyenek szívesek feltenni a kérdéseiket és bármibe lefogadom semmivel sem kapnak különb választ ott sem!


nem beszélve arról hogy az említett kérdező most magába van roskadva mert ésszerű ellenérvekkel le lett törve a lelkesedése hogy legyen egy kutyája. és egy az egyben én vagyok a szemét mert ő most ezért depresszióba esett? kérdem én, mi a megfelelő válasz ilyenkor? az hogy legyen kutyád, igen, borítsd rá az eljövendő kutyádra minden depidet fájdalmadat és bűntudatodat, hiszen a kutyák igénylik az ilyen embereket. ha pedig gond van mert nincs pénz kutyasulira vagy orvosra sebaj! itt mi mind szeretettel állunk rendelkezésre onlájn rehabilitálni és onlájn orvosi kezeléseket végrehajtani! ha ez sem megy, nem gond, lehet vinni menhelyre a kutyát hiszen nem úgy "műxik" ahogy mi szeretnénk vagy hagyni megrohadni egymagában az udvaron hisz az az emberi tulajdonság hogy nem szimpatizálunk az állattal pusztán mert nem úgy viselkedik ahogy azt mi elgondoltuk teljesen normális. teljesen normális és elfogadott dolog az a kutyatartásban hogy nem szimpatizálunk a meglévőekkel és egy másikat akarunk melléjük nemigaz?


az igazi állatszeretet és kutyatudomány nem az hogy pl. nem szimpatizálok a meglévőekkel mert nem hallgatnak rám. az ilyenbe egy igazi tapasztalt kutyás a lehetőséget a kihívást látja hogy igenis valamit kihozzon a meglévő kutyákból (ezzel is gyakorolván a tudását). és csak azután akar még egyet.

az ilyen embereket csak a tapasztalatlan kutyások illetve legfőképp a fiatalok biztatják arra hogy a szüleit semmibe véve, a valódi tudását és anyagi hátterét fel sem fogva vegyen magához egy másik kutyát.


szerintem aki ahelyett hogy alaposan elgondolkodna ezen még nekiáll hisztizni és panaszkodni hogy milyen bunkó emberek vannak itten akik nem támogatják, nem írnak tippet a szülők akaratának megtörésére, és akik mások édesanyjának elméleti haláláról írnak vélt sérelmük megtorlásaképpen azok csak szánni való személyek és hamarabb járatják le saját magukat mint egy esetlegesen bunkónak vélt nyersen tényeket felvázoló válaszoló. az internetes kommunikáció ugyanis megadja annak lehetőségét hogy vita keretében megfelelően felvázoljuk az ellenérveinket. akik nem eléggé intelligensek ehhez azok sértődnek meg és kezdenek bele személyeskedésbe. (tökéletesen kivehető az említett kérdésből is hogy a kérdező azonnal kifakadt és "anyázott") innentől az én jóindulatomon múlt hogy van e kedvem személyeskedésbe belemenni -nevezzük úgy- bunkónak lenni. miután az anyámmal jött megfelelő ellenérvek érvek hiányában természetes a részemről hogy ezt nem hagyom. majd miután a kommunikációban egyértelműen leszerepelt szerkesztett még egy kérdést melyben egyértelműen magát tünteti fel áldozatnak holott semmi egyéb nem történt mint a számára nem tetsző válaszra nem megfelelően reagált amire nem maradt el a számára megérdemelt reakció. úgy vélem hogy a kutyagyász nem jogosítja fel arra hogy ilyenekkel vagdalkozzon. és azért mert engem az ilyen jellegű primitív kommunikációs módszerrel nem tudott sikeresen megsérteni máris én vagyok a rossz a troll aki bunkó és nem ért a kutyákhoz, aki elmebetegnek titulálta. csak sajnálni tudom az ilyen embereket.



és részemről innentől a téma lezárva!

2013. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
Kicsit túlreagálod, nem gondolod?
2013. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 A kérdező kommentje:

Ha "túlreagálom" az azért van, mert én soha nem használom ezt a fajta stílust, se itt névtelenül, sem az életemben. Számomra nem ez a normális. De ha ti azt mondjátok, hogy normális az a viselkedés, akkor tessék mondani. Kíváncsi lennék, mi történne ha veletek beszélnének így, feltételezem nem hagynátok szó nélkül.


Kedves, 76%-os ne erőltesd magad.

2013. júl. 2. 17:07
 27/76 anonim ***** válasza:

elolvastam újra a kérdésben szereplő válaszaimat és rájöttem egy igen érdekes dologra. sehol nem ütök meg bunkó hangsúlyt. teljesen normálisan a józan realitás talaján megmaradva vázolom fel az ellenérveimet. mellesleg sehol senki nem írta azt hogy elmeteg. de kérlek kedves kérdező idézd már azokat a sorokat ahol konkrétan le van írva hogy elmeteg, mert én nem találtam. az le volt írva hogy labilis. amit saját maga vall be hogy a kutya előtt sem után nem képes "normális" lenni.


sajnálom de látszik hogy te is borzalmasan buta ember vagy ráadásul te sem vagy képes a megfelelő kommunikációra. arra hajazol hogy mindenki megsajnáljon, de értelmes választ írni képtelen vagy. helyette hazudsz hogy elmebetegnek lett a kérdező titulálva.


én szeretettel várom hogy oly intelligens vagy és valóban azt gondolod neked van igazad hogy ezt megfelelő kommunikáció keretén belül számomra bebizonyítsd miért is van neked igazad?. ha ez megy hidd el itt is és a másik kérdésben is nagy betűkkel kérek bocsánatot evidens. ha nem akkor meg úgyis csak magadat járatod le és csak azt bizonyítod hogy nekem van igazam.

2013. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 A kérdező kommentje:
Te járatod le magad, ha nem veszed észre miket írogattál neki... Vagy ha azt hiszed nem voltál sehol sem bunkó...
2013. júl. 2. 17:44
 29/76 A kérdező kommentje:

"hazudsz hogy elmebetegnek lett a kérdező titulálva. " -->


"amúgy meg remélem, törlik az utolsó hozzászólásodat, mivel undorító és csak azt bizonyítja, hogy szellemi fogyatékos vagy."


"szerintem akinek olyan felhasználó neve van mint a tiéd sok esze nem lehet. ez még viccnek is morbid.

a kutyát pedig hagyd békén. szerintem gyógyulj meg agyilag, volna min dolgozni."


"majd ha lesz saját portád ott nyugodtan tönkrehetsz egy kutyát"


CSAK hogy tisztázzuk.

2013. júl. 2. 17:55
 30/76 anonim ***** válasza:
Kedves megbántot kérdező. Senki nem volt bunkó csak őszinte. De most az leszek amikor76%-nak üzenem ne erölködj hogy megmagyarázz ennek a lánynak valamit is, mertnem fogja érteni. Sajnos senki nincs a túloldalon.
2013. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!