Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell bántani egy szerenc...

Miért kell bántani egy szerencsétlen kutyás lányt, akinek csak annyi a bűne, hogy van egy érzékenyebb időszaka?

Figyelt kérdés
Van itt egy lány, és ma nagyon leszúrták itt ebben a kategóriában, pedig segítséget szeretett volna kérni. Én tudom, hogy ő nagyon is ért a kutyaneveléshez, elméletben és gyakorlatban is. Viszont a kutyája elpusztult, és itt többen még erre ráadáskánt belészúrtak és mindennek elhordták. Nem is értem, mi járhat az ilyen emberek fejében? Én ismerem őt, és visszagondolva hogyan bánik az állatokkal, csak biztatom, hogy ha szeretné szerezzen be egyet. Ráadásul a kutya halálát nem is ő okozta, mégis megtorolták miatta, és valaki azt mondta neki, hogy ilyen körülmények között ne legyen kutyája! Mégis milyen körülmény? Ahol van autó? Ahol van tüskebokor? Mégis milyen "tökéletességi szintnek" kell megfelelni ahol lehet egy kutya? Ugyanis véletlen balesetek mindig is lesznek, ezt nem lehet kiküszöbölni! És sokan lefogyatékosoztak, agybetegeztek stb egy depressziós, javában gyászoló fiatalt! Fogalmatok sincs róla miken ment keresztül egész életében. És sajnálatos, hogy egyesek világképében nem szerepel az a lehetőség, hogy egy kutya rohamosan pozitív irányba terelheti egy ember lelkét. Valóban azt gondoljátok, hogy egy kutya nem képes annyit adni, hogy a labilis lányból magabiztos, a depressziós fiatalból motivált, életigenlő fiatal legyen?
2013. júl. 1. 21:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 A kérdező kommentje:

Hát, szerintük tökéletesen kell kezdeni a kutyanevelést. :P


De nem is akarok bántani senkit sem. Anyukám a legjobb ember a világon. De szívesen barátkozom akár veled, akár másokkal, nekem 8, csak ne legyen balhés. De nem hinném, hogy te az vagy, többször olvastalak már és nagyon kedvesnek tartalak.

2013. júl. 5. 10:53
 72/76 anonim ***** válasza:
Hallod kérdező nálad is komoly gondok vannak :"D
2013. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, hogy ezt kell írnom de sajna a magyar ilyen...


Mindenki okoskodik (pláne így látatlanban) és sokan rosszindulatúak. Nem képesek elfogadni, ha valami nem úgy van, ahogy azt ők akarják. Már alig jövök fel erre az oldalra, pont az ilyenek miatt.

Tyű, ha tudnád, hogy engem hányszor leszóltak már, aztán a kérdező meg nekem írt üzit, hogy köszöni a válaszom és a segítségem stb...

2013. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
100%
jársz amúgy pszichológushoz? mert ha nem, akkor inkább amiatt kéne veszekedned a szüleiddel, hogy vigyenek el.. talán találkozhatsz terápiás kutyákkal is.
2013. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:

Egy kutya képes önzetlenül örömöt vinni egy ember életébe és nem kétszínű.

De nem értem, miért tartozik a lány és kutyája sorsa idegen emberekre?Tudjuk, milyen sok tapló ember létezik a földön.A fontos dolgokat a közelállókkal érdemes csak megosztani, akikről tudjuk, hogy "nem szúrnak le".A többiekkel meg elég, ha az időjárásról beszélgetünk, néha még arról is kár....

2013. júl. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdés, amit az elején belinkelt valamelyik válaszoló, akkor nem értem miért van kiakadva a "gyászoló kislány".

Az öreg kutyákkal nem foglalkozik. Az elütött 6 hónapos kölyök helyett elvinne egy másikat, hátha azt is sikerül kinyírni. Ha nem tud figyelni rá, akkor nem ért a kutyákhoz.

Érdekes, a mi kutyáinkat nem ütötte el soha semmi. Mert figyelünk rájuk és megtanítottuk, hogy a kocsi nem játék. Az idősebb (7 éves) kutyánk is ugyanúgy jön velünk a kertbe szaladgálni, semmi baja, azon kívül, hogy unalmában is eszik és el van hízva egy csöppet. Foglalkozunk vele is, és nem hozunk helyette egy kölyköt, hogy véletlenül se legyen időnk rá.

A barátnődet joggal illették olyan szavakkal, amilyenekkel. Szerintem.

2013. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!