Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tud e valaki kifejezetten jó...

Zsuzsabazsa kérdése:

Tud e valaki kifejezetten jó ötletet az abnormális szőr hullás ellen?

Figyelt kérdés

A Német juhászomból már két éve ömlik a szőr. Herélt kan.

Kétszer volt vérvétel. Egyik általános a másik meg pajzsmirigy re vonatkozott. Mind a kettő jó értéket mutatott. Az állatorvos adott egy gyógyszert. A neve:BIORION. Napi 3 szemet kell adni belőle csütörtökön lesz egy hete, hogy szedi. Eddig még nem látok javulást. Előtte, Lavet tablettát adtam az nem használt semmit.

Milyen jó gyógyszert vagy módszert ajánlanátok?



#herélés #vedlés.
2013. júl. 1. 22:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Másik állatorvost leginkább. De mennyire abnormális az a szőrhullás, kopaszodik is a kutya, vagy csak simán sok szőr jön belőle?
2013. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem kopaszodik, csak jön belőle a végtelenségig és ha megsimogatom akkor olyan lesz a kezem, mintha lisztbe nyúltam volna.

A pajzsmirigy jól működik ezért nem kopaszodik.

Az állatorvos nagyon jó.

2013. júl. 1. 22:47
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Akkor szerintem nem abnormális a szőrhullás, csak nem vettél még furminátort :) Legalábbis ha a szőrminősége nem romlott, akkor minden teljesen rendben van vele, ő így cseréli a szőrét és kész, előfordul. Hiszen ugye ha egészségügyi probléma lenne, akkor vagy kopaszodna, mert nem tud megfelelő mennyiségű szőr újratermelődni a kihullottak helyére, vagy ilyen furcsa lenne, ha a mennyiség megvan, csak a minőség hibádzik.

Az állatorvos meg akármilyen jó, akkor is érdemes lehet mástól is kérni egy szakvéleményt, mert másnak mások a tapasztalatai, esetleg látott már olyat, amit a te dokid nem.

2013. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
még próbáld ki, hogy teszel naponta 1 kanál olivaolajat a kajájára.
2013. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Teljesen ki van kefélve. Az igazi vedlésen már túl van. A furminátor ebben az esetben csak rontana rajta.


Ami a baj, hogy a szőre, száraz, törik és élettelen.

Az olaj az lehet, hogy jó lenne, de elképzelhető, hogy csak ideiglenesen használna. Azért egy kúrát megér.

2013. júl. 1. 23:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Mit kap a kutyád enni?
2013. júl. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Maxitabi ***** válasza:
100%

Szia, az olivaolaj is jó, de bogáncsolaj, lazacolaj is szuper, meg a sörélesztő. Ezek mind a szőrre-bőrre jók.

Előttem kérdezték- mit eszik,mert valószínűleg nem elég a tápjában lévő vitamin,ásványi anyag(itt omega zsírsavak),attól száraz a bőre.Lehet, hogy más kaját kellene kapnia.

2013. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

heti 1-2 db nyers tojás, segít a nyers tojások megmosott héja is. a sok zöldség, és a megfelelő étrend .

a rendszeres lehetőleg tavakban való fürdetés -úsztatás !

ha száraztápot kap ,akkor keverd azt konzerv kajával ( sajnos a széklet mennyisége is nő )

olivaolaj heti fél-1 dl .

stb .

2013. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Amióta megvan azóta vegyes koszton él. Farhát, nyak, fej, vese, szív, tüdő, rizs és alkalomszerűen répa, de almát azt sűrűn reszelek hozzá. Tápot egy marékkal szoktam a tetejére szórni. Egy ideje tojást is adok neki hetente egyszer, de néha kétszer.

Az olajoktól csak azért tartok mert attól könnyen megfostosodik.


Egyébként én arra gondoltam, hogy a szervezete mióta herélve lett, nem termeli azokat az anyagokat ami felelős lenne a bőr és a szőr táplálására.

Előtte mindig fényes és csillogó egészséges volt a szőre.

Most a doki is kísérletezik, mert ha a jelenlegi gyógyszer nem jó akkor egy másik vitamin fajtát kell, hogy felírjon.

De addig is csak hullik és hullik a szőre.

Ezt az olíva olajos balhét kipróbálom. Remélem nem fog tőle fosni.

2013. júl. 2. 12:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Figyelj az oliva nem fogja meghajtani, vagy igen, akkor is csak minimálisan, de pár nap alatt rá áll a szervezete.
2013. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!