Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk ezzel a kóbor...

Mit csináljunk ezzel a kóbor kutyával?

Figyelt kérdés

Több hónapja beköltözött a telkünkre egy tacskó keverék. Én írtam a városunkban lévő 2 menhelynek (Miskolc), hogy hirdessék meg, nem azt kértem hogy azonnal vigyék el, hanem hogy hirdessék meg, de egyik sem válaszolt, nyilván sok a dolguk, de nem viccből kértem. Én is hirdettem rengeteg helyen, de egy-két kérdéstől több érdeklődést nem kaptam.

Viszont a problémám az, hogy ezen a telken a héten büfé nyílik, és nem maradhat sajnos.

Haza nem vihetjük, mert 3 kutyánk van, de akármit csinálok, a kan kutyákra nagyon mérgesek, és nagy méretűek, ez a kutya pedig tacskó keverék, így haza sem vihetem, plusz már nagyon sokat költöttünk rá, és őszintén nem jött jókor ez a kiadás, de megpróbáltam mindent megtenni, hogy gazdára leljen a kutya.

Mit tegyek most? Kinek szóljak, vagy hol hirdessem? Én nem akarom, hogy az utcára kerüljön, a menhelytől is féltem, de lassan féléve nálunk van, és egyszerűen senkinek sem kell szegény, pedig nagyon lehet szeretni:(


2013. júl. 2. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szegény.. Tedd fel fészre, kérd meg az ismijeidet, hogy osszák. Irj menhelyeknek, fajta mentőknek. Hátha..
2013. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne csak a környékbeli menhelyeket keresd meg, hanem mindet, meg mindenkit, akit csak tudsz. Sajnos a mai világban nem egyszerű gazdát találni a kutyáknak :/
2013. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

utcára semmi képen ne tedd, ott 5 perc alatt véget vethet kis életének egy autó, annál az is jobb, ha a gyepmesterrel viteted el (neki kötelessége elvinni). rémes egy hely, de legalább biztonságban van és enni kap.


sajnos ilyen ez, ha már befogadtad és foglalkoztál vele a menhelyek tojnak rá, úgy vannak vele, hogy ott legalább jó helyen van a kutya, hátha meg is szereted és megtartod. az én 3. kutyám is így lett, találtam, kerestem a gazdáját, aztán új gazdit neki, és most már másfél éve megvan, oda nem adnám semmi pénzért!

2013. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is nagyon megszerettem, de tényleg nem tudjuk megtartani. Max bezárva tudnánk tartani amíg nem lesz gazdája, de az meg nem élet:( Nekem nincs munkám, ezért gondolhatjátok, hogy 3 nagytestű kutya etetése nem kis költség. Be sincs oltva, se chipezve, csak féregírtót és bolha elleni port tudtunk neki adni:(
2013. júl. 2. 17:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utcánál jobb bezárva is.Az sem mellékes,hogy az utcára kirakás bűncselekmény az Állatvédelmi Törvény szerint.

Csinálj róla sok képet,tedd fel a facebook gazdikeresős oldalaira és az állatvédő szervezetekhez.

Innen tőlünk is sokszor került már kutya az ország túlsó felére vagy épp külföldre.Bács-Kiskun megyéből pl.Egerbe vagy Szentendrére,Lovasberénybe,Németországba.

2013. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és tápsegítséget és orvosi költségekben segítséget is kérhetsz a fb-on,nagyon sokan segítenek ilyenbe is.Én pl.ma tettem ki a posztot vemhes macskák ivartalanításra szállítására,és ma már utaltak is pénzt,tudjuk az elsőket vinni.
2013. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
vannak olyan projektek hogy kutyákat kivisznek külföldre és ott keresnek neki gazdit. Elégé megbízható, bátyám barátnője is ebbe egy kicsit benne van. ő nála mindig van 1 kutya akit 1-2 hónapig eltartanak, keresnek neki gazdit, aztán jönnek és elviszik külföldre ingyen.
2013. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!