Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fiú kutyák ivartalanítása a...

A fiú kutyák ivartalanítása a menhely dolga?

Figyelt kérdés

Elmondom röviden a szitut:

3 éve hoztunk ki egy fiú németjucit a menhelyről, nem volt ivartalanítva. Nekünk ő egyedüli kutya, aztán most 1 hónapja ránk írt a menhelyes, hogy gyűjtik az infót, adjuk meg a kutya chip számát(mi chippeltük is) és kérdezte, hogy ivartalanítottuk-e, mondtam, hogy nem erre mondta, hogy vagy ivartalanítjuk, vagy vissza kell vinnünk.

Most ez mi?

Jogosan, mondta, és én vagyok eltévedve, vagy ez így kicsit durva szerintetek is?

Ne támadjatok most légyszi, hogy nem ivartalanítottuk, egyedüli kutyus, nincs a közelben másnak kutyája sem, szóval fölöslegesnek láttuk, ráadásul nem keresünk jól(azért megélünk és a kutyus is jól van tartva) de ha valaki szól, hogy még ehónapban csináljuk, nem biztos, hogy mindjárt fut rá(de ezt gondolom néhányan értitek).

Na mit mondtok?



2013. júl. 2. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
őszintén , most miért akkora gond, hogy ivartalanittasd a saját kutyádat:?
2013. júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hanem hogy három év után szólnak, hogy vagy megcsináljuk vagy visszaveszik.
2013. júl. 2. 19:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
őszintén, a menhelyeknek alig van pénzük, kóbor kutya meg rengeteg... valószinüleg van mire költsék a pénztr, ivartalanítsák a gazdátlan ebeket... simán ivartalanittasd a kutyádat és megszünt a gond.
2013. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is ivartalanítsd, mert különben elviszik, ami ugye nem lenne jó..
2013. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
megértem, hogy köteleznek rá és szerintem is tedd meg. attől függetlenül, ha minden előzetes felszólítás nélkül tényleg 3 év után szólnak rád, az nem igazán fair.
2013. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ivartalanítás párti vagyok, de ettől függetlenül mondom, h nézd meg, milyen örökbefogadási szerződést írtatok alá.

Mi a munkahelyemre fogadtunk örökbe egy kutyust menhelyről, mi chipeztettük. Mielőtt elhoztuk, beszéltünk az örökbefogadás feltételeiről, h mennyit kér a menhely stb. és egy szóval sem mondták, h ivartalaníttatni kell. A szerződésben pedig benne van.

2013. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nagyon valószínű, hogy amikor elhoztátok aláírtátok az ivartalanítási kötelezettséget. Így ha ezt nem tartottátok be megszegtétek a szerződést, a menhelynek joga van ezért titeket felelősségre vonni.
2013. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nálunk a menhelyen ez úgy működött, hogy elsősorban ivartalanítva adtuk ki a kutyákat, ha még ivartalanítás előtt vittek el egyet akkor azt mondtuk, hogy majd a kutyát hozza vissza x időn belül és a menhely számlájára ivartalanítjuk.

Hiszen az adó 1%.ban az ivartalanítási költségek is benne vannak.

2013. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Átnéztük a szerződést, de nincs benne, hogy ivartalanítanunk kellene.

Mindegy, azért megcsináljuk, mert annyit meg nem ér, hogy elvigyék.

2013. júl. 3. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A döntésetek igen dicsérni való!
2013. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!