Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és a szarvasbogár,...

Kutya és a szarvasbogár, avagy szabad-e ezt?

Figyelt kérdés
Egész nap azokat hajkurássza, ugatja, elkapja őket, játszik velük, szájába veszi. Szerintem ezzel semmi gond nincs, de a családban van aki úgy véli, hogy ez kifejezetten káros. (Egészségileg és nevelés szempontjából is). Másrészt nem is eszi meg szerintem csak elkapja. Nektek erről mi a véleményetek?

2013. júl. 2. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
nem tudom, de ez egy védett állat, én nem gyilkoltatnám a kutyámmal.
2013. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, védett! Ne engedd neki, mégha baja nem is lenne a kutynak. De olyan sok van nálatok? Nem kevered valamivel?
2013. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy védett, de hát ez egy természetes folyamat valamilyen szinten. Ha a szabadban élne, valószínűleg akkor is játszana velük.

Igen, rengeteg van 20asával röpködnek errefele. És tuti hogy szarvasbogár, nem vagyon ennyire elvetemült biológus :DD

És pont ez a lényeg: Egész nap ezzel szórakozik, főleg hogy most van szezonja(bocs a szar fogalmazásért), nem kergethetem egész nap, mivel ahogy bemegyek a házba már megtalálta a következő játszótársát.

Jah és ahogy el akarom venni tőle fut teljes erőből, mivel kiskutya, és hát ha már leszedte akkor már az övé és nem adja. :)

2013. júl. 2. 19:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a csere bogárral keverd össze én még nem láttam szarvasbogarat 20-sával repkedni ,viszont cserebogár az rengeteg van :)

[link]


és a csere bogár

[link]

2013. júl. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben leszoktatnám róla, mielőtt a darazsakkal kezdi el ugyanezt játszani...
2013. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Cserebogár ? az május elején volt :D
2013. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem tudom utolsó, te hol élsz, én pl tegnap láttam egy hatalmasat.
2013. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A cserebogár nem csak májusban van csak akkor rajzanak és szó szerint rajok vannak a levegőben belőlük.Ezért kapták a májusi cserebogár nevet :)
2013. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy szarvasbogár, arról nagyon hamar leszokik a kutya, elég egy hímet elkapnia amelyik megfogja az orrát és egy életre tiszteli a bogarakat.
2013. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy SZARVASBOGÁR. Ne ezen legyetek fennakadva, nem ez volt a kérdés. És azért mert te más környéken laksz, attól még itt igenis lehet sok. Képzelt el, hogy errefele nagyon sok a korhadt fa, és azokat kifejezetten kedveli. Másrészt pedig ha este kiülök a teraszra, akkor kapásból látok 5-t repkedni. A 20 egy kicsit túlzás volt, de tegnap is egy délután alatt 4et szedtem ki csak a kutya szájából.


Akik pedig segítettek azoknak köszönöm, én is így vagyok vele, hogy majd egyszer megcsípik és akkor tanul belőle. De azért nagy erőkkel próbálom leszoktatni róla :)

2013. júl. 3. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!