Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip beültetés, ivartalanítás...

Chip beültetés, ivartalanítás elhalasztása vagy teljes elhagyása, tenyésztőnél?

Figyelt kérdés

Tudom most sokaktól kapni fogom a lehurrogást, de egyáltalán nem vagyok ennek a csipnek a híve.

Úgy tudom már 8 hetesen megkapják, de kérdés az hogy ezután a kutya méretében akár 10x méretváltozás is megeshet, így simán előfordulhat hogy a fejlődés közben rossz helyre kerülhet és akár halált is okozhatna.


Meglehet-e beszélni hogy teljes méret elérésekor kapja-e meg.


Bár ami engem igazából érdekelne hogy hitem szerint egyáltalán nem raknék bele semmi emberi vackot sem, így meglehet-e beszélni a chip teljes elhagyását?


Bizonyos helyzetekben, körülmények között én is támogatom az ivartalanítást de alapjáraton nem, csak ha az állat életben maradása, gazdánál maradása (pl veszélyesen agresszív, domináns) megkívánja.

Így kilehet-e azt is kerülni?


Bár nem tudom mennyire ragaszkodnak ehhez, gondoltam felteszem itt a kérdést, mielőtt esetleg lehurrogna élőben a tenyésztő, és evvel elvesztek egy jó kölyköt.

Bár nyilván meglehet előre kérdezni, én azért kíváncsi lennék mik erről a tapasztalatok.


Esetleg ha ragaszkodnak mindkettőhöz kilehet-e váltani avval hogy szerződésbe foglalom hogy nem kívánom pároztatni, illetve biztosítom hogy nem szökhet el, és ha ne adj isten nem tudnám tartani, akkor visszaviszem a tenyésztőnek.

Vonatkozik ez mindkét nemre.


Ne hülyézzetek le, és ne gondoljátok hogy szaporítanék, egyszerűen csak természet pártinak mondanám magam, és oktalan nem műtétném a kutyát.



2013. júl. 2. 19:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem a tenyésztő ragaszkodik a chiphez (de, az is), hanem a TÖRVÉNY!

És azért, mert te ökobiomaki vagy, nem fognak törvényt módosítani (hál' istennek).

2013. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Törvény írja elő a chipet. Az ivartalanítás a gazdi felelőssége (kivéve, ha tenyésztő úgy adja el a kutyust). Lehet valaki természetpárti, de nem értem az összefüggést. Mi a problémád a chippel? Mivel neten kértél választ a kérdésedre, annyira nem lehetsz öko-ember.
2013. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
És mivel fogod etetni? Ne tudd meg, mi van a tápokban... Ja de ha husival, megnyugtatlak, hogy azok a húsok tele vannak nyomva mindenféle természetellenes hormonokkal, hogy az állat minél nagyobb tömeget minél hamarabb elérjen, hogy lehessen mielőbb vágni. Javaslatom: kicsit vedd le a szemellenzőt, és nézz körül. Azért remélem, az oltásokat nem a sátán művének tartod.
2013. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
48%

Egy normális tenyésztő chipel adja el a kölyköket, aki nem így tesz, attól én nem is vennék. Alapból én se vagyok a híve és már megbántam, hogy a felnőtt kutyámba rakattam, a kölyköt meg már úgy vettük.


Az ivartalanítás nem kötelező szerintem, én sem ivartalaníttatnám a kutyámat, ha nem lenne muszáj.


Szerintem azt egyik tenyésztő sem vállalja, hogy elszökik a kutyád, felcsinálják, aztán meg visszaviszed. De honnan veszed, hogy kötelező az ivartalanítás???


Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy vigyázok a kutyámra, ha nem lett volna már daganata, akkor nem is ivartalaníttatnám.

2013. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A chip egy nagyon picike valami, amit a nyaki rész alá kapnak, bajt nem okozhat, csak ha az orvos esetleg egy alkalmatlan, és rossz helyre szúrja. Alig vastagabb a tű, mint egy sima injekciós. Ezzel lehetne azonosítani az elszökött kutyákat, és felelősségre vonni azokat a gazdákat, akik nem foglalkoznak velük, benne lennének a kutya adatai, stb. Tehát ez nem rossz dolog.


Ha nem akarod szaporítani az állatot, akkor jobb az ivartalanítás. Egyrészt nem őrül meg, amikor tüzel, vagy tüzelnek a szukák, nem jelöl, nyugodtabb lesz, rengeteg betegség kivédhető vele, ezáltal hosszú, boldog életet biztosíthatsz neki, míg ha hagyod, hogy párzási időszakban küszködjön, az nem fog neki jót tenni, ráadásul nagyon találékonyak tudnak lenni ilyenkor, mindkét nem, bármikor megtörténhetne a "baleset".


Összességében ha valóban szereted a kutyádat, macskádat, akkor ivartalanítod, és a kutyát chipelteted. Ezzel nem rosszat teszel neki, hanem könnyítesz az életén.


Gondolj bele, hogy te (nem tudom, férfi vagy-e, most tételezzük fel ezt) be vagy zárva egy pár négyzetméteres helyiségbe, naponta 1-2-szer (remélhetőleg) pórázon körbejárhatod nagyjából ugyanazt a területet, és amikor jön a párzási időszak, meztelen nők képeit rakják eléd, ott vonaglanak ketrecekbe, üvegburákba zárva, és sehogyan sem férsz hozzájuk, próbálsz az utcán séta alatt ismerkedni, de nagyon nehéz, persze korántsem lehetetlen. Próbálsz megszökni, majd megőrülsz, jelölöd körbe a területedet, a gazdád házát, mindent, agresszív és nyugtalan, hiperaktív vagy, és esélyesebb, hogy összeverekedsz másokkal, így betegségeket szerzel... ezzel szemben ha ivartalanított volna a természetbarát gazdád, akkor magasról tennél az egészre, és nyugodtan, boldogan élnél.

Kicsit hülye példa, mert az embernél nincs párzási időszak, de az ösztön ugyanolyan erős, és gondolj bele, mennyi nemi betegséget, gyulladást lehet összeszedni. És megy a harc a felek között egy nőért vagy egy férfiért hasonló módon, mint az állatoknál is, néha tettlegességig is fajul. Gondold át ebből a szempontból a dolgot.

2013. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Olvastam pár helyen hogy esetleg van ivartalanítási kötelezettség.

Az meg hogy a törvény mit mond, akkor most ugorjak kútba ha azt mondja?

Ha én fent lakom a Bükkben, akkor rajtam kívül senkit sem fog érdekelni hogy van-e benne chip vagy sem. Ha a törvény azt mondaná magatokba is rakjatok akkor ti megtennétek mert valaki azt mondta?

2013. júl. 2. 20:02
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
A törvényt BE KELL TARTANI. Akár tetszik, akár nem. Ha kiderül (márpedig kiderül az oltásnál), akkor először felszólítanak, majd büntetnek. A chip nem ördögi találmány, hogy ennyire tiltakozni kelljen ellene. Mi kifogásod van ellene? Nem értem a hisztit....
2013. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
27%

Még ha pontoznának az erőszakos totális kontroll hívei a válaszomért...akkor is:

"így meglehet-e beszélni a chip teljes elhagyását? "- Elvileg megbeszélheted, viszont így a kutya semmilyen oltást nem kaphat, sem kölyökkorában, sem később. Merthogy a hatalom birtokosai összekötötték a kötelező chipezést a kötelező oltással.

Minden 4 hónaposnál idősebb kutyát chipezni kell... már a lovakat is.. és jön sorra a többi állat... Indiában a kigyók kötelező chipezésével kezdték...

"fejlődés közben rossz helyre kerülhet és akár halált is okozhatna."-igen találtam olyan tanulmányt, hogy rákot okoz... ha nagyon fontos, akkor előásom a linket

2013. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
A Törvény nem egy valaki. A törvényt be kell tartani és kész. Ha nem lennének törvények és mindenki azt csinálná amit jónak lát akkor itt semmi nem lenne az biztos!
2013. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

De fogja, mert anélkül nem oltják be a kutyádat, sőt, semmilyen orvosi ellátást nem kaphat.


Én itt élek a Bükk lábánál, de komolyan mondom, ebben a kur-v@ megyében vannak a legsötétebb emberek, akik sz@r-nak arra, h mit mond a törvény. Tudod, a tv egy olyan dolog, h tetszik-nem tetszik, be KELL tartani!

2013. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!