Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajták alkalmasak...

Melyik kutyafajták alkalmasak vakvezető kutyának? Mennyi idő a kiképzésük és mit tanítanak meg nekik?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen is dolgoznak nagyon gyengén látó (majdnem vak) kollégák, akik vakvezető kutyákkal közlekednek. Egyszerűen csodálom ezeket az állatokat, mennyire okosak.
2009. okt. 15. 23:36
 1/8 anonim válasza:
26%
Német juhász szerintem ez a legalkalmasabb vak vezetönek
2009. okt. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Golden retriever.Nagyon nyugodt kutya és okos is.A kiképzéssel kapcsolatos dolgokról sajna nem tudok semmit.
2009. okt. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A vakvezető kutyák legtöbbször labradorok :) míg kölykök, nevelőszülőknél vannak és asszem olyan 7-10 hónaposak mikor elkezdődik a kiképzésük. De keress rá a googleben, nagyon sok oldalon leírják :)
2009. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy vak munkatársam, neki labrador a segítője. Azt hallottam, hogy nagyon sokáig tart a kiképzésük, amit még kölyökkorban el kell kezdeni. Külön kiképzők foglalkoznak a feladattal, de sajnos nem mindenki kap képzett vakvezető kutyust. Ő naponta kiséri a kolléganőt, pihen az asztal alatt, mindenki megsimogathatja, csak enni nem szabad adni neki, mert az a gazdi dolga. Tüneményesek, és eszméletlenül okosak.
2009. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Labrador, golden retriever, rottweiler, német juhász, belga juhász, ezeket szokták általában használni, de ettől még sok másik fajta is képes lehet rá, csak nem olyan elterjedtek.
2009. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. És láttam már magyar vizslát is vakvezetőként :):)
2009. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Labradort alkalmaznak elsősorban. Nyugodt, kedves, ragaszkodó, és nem egygazdás. Van pár golden retriever, és német juhászkutya is. A németjuhászokkal az a "baj", hogy nehezen szokják meg az új embereket, nehezen szoknak hozzá az éppen aktuális új gazdához. Ugye legtöbb esetben először kikerülnek egy kölyöknevelő családhoz a kutyusok, utána ezek a családok egy éves kor körül visszaviszik a kutyust az iskolára, utána megfigyelik őket, és ha alkalmasnak bizonyulnak jöhet a kiképzés a kiképzővel, és utána kerülnek csak gazdához. Szóval általában 3 emberrel is huzamosabb időt tölt el egy ilyen kutyus.

Vizslából asszem 3 van. :)

2010. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És csak érdekességként: Az első vakvezetőkutya is németjuhász volt :)
2010. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!