Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jön így vissza és...

Miért nem jön így vissza és hogyan tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy beagle keverék kutyusom, most fél éves. A behívást 95%ban megy neki, ha kaja a jutalom. Ha viszont nincs nálam semmi kaja, akkor nem jön vissza, csak ha ő akar, nem arról van szó, hogy elmegy, mert nem megy el(nem szökik el), csak egyszerűen nem jön oda hozzá. Magyarul mondva le se szarja, amit mondok neki. A falkavezér egyértelműen én vagyok. Én megyek ki elsőnek az ajtón, kajához csak engedéllyel nyúlhat, vannak helyiségek ahova nem mehet be és nem is megy be, pórázon mellettem megy, de ez az egy probléma nagyon aggaszt. Mit tudnék csinálni vele? Vagy soha nem is fog jutifalat nélkül visszajönni?

2013. júl. 3. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A falkavezérségnek a behívás a legjobb mutatója. Ha az nem megy, akkor nem vagy az. A többi csak tanult dolog. Ahhoz nem feltétlenül kell falkavezérnek lenned, hogy előre engedjen az ajtóban, viszont a behíváshoz igen.
2013. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan tudnám erősíteni a falkavezérségemet?
2013. júl. 3. 17:03
 3/11 anonim ***** válasza:

tökéletesen írta az első! ha nem megy akkor bizony nem vagy vezér.


mellesleg ezeket a falkavezéres dolgokat sokan könnyen nem jól csinálják. észre se veszik de a kutya kezében van még ilyenkor is az irányítás. és az egész nem más mint "gyakorlatozás".

2013. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De még mindig nem tudom, hogyan csináljam. Mit kéne tennem, hogy tényleg falkavezér legyek? Kérlek segítsetek!
2013. júl. 3. 17:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első tökéletesen írja, mikor megkérdezik, hogy vajon falkavezérei-e a kutyának, visszakérdezek, hogy 10-ből hányszor behívható? Na azt a számot szorozd meg tízzel, és kijön hány %-ban vagy falkavezér. Persze ezt nem egy frissen hozzád került kutya esetén írom, hanem egy kialakult kötődés megléte után.


A kutyának szabályok kellenének, és tekintélyt kéne szerezned, ehhez nem ártana egy tapasztalt kutyás ismerős, kiképző vagy kutyasuli. Olvass utána a témának, Cesar Millan és Korom Gábor könyve elég jó, és még Jan Fennelt szoták mondani.


Egyelőre köss rá egy 10 m-es hosszú pórázt, (tudom sokan elítélik, de legalább addig sem gyengíti tovább a tekintélyét a kérdező), ha nem jön, szépen akaszd meg a kutyád, majd hívd kedvesen, amíg oda nem megy. Akkor nagy örömködés, játék és fokozatosan ritkítsd, hogy hányszor adsz jutalomfalatot.

2013. júl. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Ajánlom figyelmedbe az alábbi irományt, nagyon hasznos:

[link]


Nem kell aggódnod, ehhez idő kell. Szerintem ahhoz képest, hogy milyen fiatal, már így is nagyon szép eredményeket értetek el.

Amúgy én is sokáig így voltam a kutyámmal, pont mint te. De a kellő határozottság és következetesség idővel beérett. Egyszerűen csak szigorúnak kell vele lenni és nem szabad ráhagyni. Ha nem jön, jól ordítsd le, de úgy hogy szégyellje el magát. Nálunk erről a szintről kb 2-3 hónap volt, amíg szó nélkül jött juti nélkül is.


És még egy fontos dolog. Majd ne ijedj meg, de hamarosan kamaszodni fog a kutyusod. Rosszabb lesz mint valaha. Ez nem gáz, csak az életszakasszal jár együtt. Ekkor nagyon fontos lesz a következetesség és a szigor. Majd olyan 1,5 éves kora körül lesz a kutya "kész". Ha még azután is rossz, csak akkor van baj, mert akkor valószínűleg elrontottál valamit. De akkor sem kell aggódni, hiszen ezért találták ki a kutyasulit. :)

2013. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ceasar Millan könyveit olvastam és ahhoz képest, hogy milyen tudatlan voltam, mostmár tudok egy keveset, de úgy néz ki még mindig nem eleget.
2013. júl. 3. 17:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Senki sem úgy születik, hogy tudja ezeket a dolgokat. Én is ugyan ezeken mentem át, és gondolom sokan mások is az első kutyájukkal. A lényeg, hogy igyekszel, ennek biztosan meg lesz az eredménye. :)
2013. júl. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért várod el egy fél éves kutyától, hogy juti nélkül is működjön még? Semmivel sem fog kevesebbet érni a kutyád, ha kivárod, hogy jutalom nélkül is működik a behívás. Viszont ennek nem az a módja, hogy egyszerűen abbahagyod a jutalmazásos behívást.
2013. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Fiatal a kutya, teljesen oké, hogy még nem biztos a behívás, ezen folyamatosan dolgozni kell. Ha nincs nálad jutalom, akkor azt is lehet, hogy hirtelen elfutsz előle, vagy elbújsz és hagyod, hogy megkeressen, vagy hirtelen irányt változtatsz. Ha kötődik már hozzád (ez sem evidens), akkor elkezd keresni vagy fut utánad.
2013. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!