Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki külföldről...

Van itt olyan, aki külföldről vette az első kutyáját? Leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Kiállítási célra.

2013. júl. 3. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél tudni?

Bár az első nem onnan való, de tenyésztési céllal külföldről hoztam az első kutyám.

A kedvenc vonalaimat nézegetve találtam rá a tenyésztőre, írtam neki egy mail-t magamról. Jó pár napig levelezgettünk, majd küldtem neki foglalót, és amikor 9 hetes lett a kutyus (és már minden papírja megvolt a törzskönyvön kívül) elmentünk érte. Az export tk-t később kaptam meg postán.

2013. júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
küldtem Neked privát üzenetet
2013. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a kiállításokon barátoztam össze egy külföldi tenyésztővel, mikor kutyavásárlást terveztem nagyon sok oldalt tenyészetet végig néztem és akár Mexikóba is kiutaztam volna a kutyáért ha megtetszik, de ilyenre nem került sor mert egy szomszédos ország tenyésztője, akivel kiállításon is találkoztam már behozta az egyik kedvenc finn vérvonalamt, és egyből fel kerestem. Először egy szuka kutyust vettem akivel kiállításoon is nyertem, így egyre több kutyát vettem idővel abból a vérvonalból, most már 6 kutyusom van tőle, és teljesen meg vagyok elégedve.
2013. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy mit tapasztaltatok, volt már olyan, hogy kinéztetek egy kennelt, de a tenyésztő nem adott el kutyát Magyarországra?

Ha személyesen nem tudtatok találkozni, az mennyire volt probléma?

A kennel, amit én kinéztem Angliában van. Bármit megadnék egy kutyusért innen, számomra a pénz nem mérvadó. De azért leírnátok, hogy kb milyen összeget érdemes összespórolni? 1500-2000 euro?

2013. júl. 4. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!