Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ötletetek, tanácsotok?

Van ötletetek, tanácsotok?

Figyelt kérdés

Első oltás után viehtem az utcára sétálni a kutyust?

Milyen póráz, nyakörv,bolhanyakörv ami nektek bejött/használtok?

Zofaast.hu-ról tudnátok linkelni szerintetek alkalmas dolgokat roti keverék kutyának.

Milyen tápot adjak neki? JOSERA KIDS-ről vélemyének tapasztalatok?



2013. júl. 3. 19:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Zoofast.hu*
2013. júl. 3. 20:00
 2/12 anonim ***** válasza:

Első oltás?! Én úgy tudom, hogy csak a tizenketedik oltás után lehet kivinni az utcára... Mennyi idős a kutyus?

Véleményt sajnos nem tudok mondani, mert nem használtam soha ilyet a kutyámon...:) adaok sikert a kutyushoz :)

2013. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A 12. oltás szerintem a 12.hét lenne.


Szal a 12.héten kapja meg (normális esetben)az utolsó oltását,ami után már vígan sétálhat.

De ha nagyon odafigyelsz,és nem engeded oltatlan kutyák,ürülék és bármi gyanús közelébe,akkor a 2. oltás után már viheted.

Ha 6 hetesen kapta az elsőt (parvo,címkében általában Vanguard CPV),akkor 8 hetesen kapja a másodikat (kombi) és 10 hetesen a harmadikat (szintén kombi) majd 12 hetes korában az első veszettséget.

Ha ez alapján mentek,akkor az első kombi után 1 héttel szerintem óvatosan leviheted.


Nálunk a Foresto nyakörv jött be,igaz drága,de 8 hónapig véd,vízálló és gyerekbarát.

Tápot pedig Brit Prémium Junior Large Breed-et ajánlom.

A Joseránál talán picit drágább,de jobb minőség.

2013. júl. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, 9hetes lesz holnap. tápból rendelek mind2ből kostolót, amelyik zlik neki azt veszen majd késöbb.
2013. júl. 3. 23:00
 5/12 A kérdező kommentje:
Ma kapta meg az első oltást, a doki azt mondta szeptemberben kap megint ez nem túl késő???
2013. júl. 3. 23:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi vittük már 8 hetesen és már a tenyésztőnél is sétált. Oda kell figyelni, hogy ne szimatoljon kakit, pisit, ne találkozzon kutyákkal. Egyébként orvostól is függ, az egyik szerint nem lehet vinni, a másik szerint lehet...


Mi Scalibort és Advantixot használunk, de nem tudom, hogy kölykökre ezeket lehet-e tenni.


Mi Josera kids-el etettünk, de nem igazán szerette, így a festiválra váltottunk. Jó tápok, szépen fejlődnek tőle. Egyébként rotim (is) van.

2013. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6os vagyok.


De túl késő! 3 hetente kellene oltást kapnia, mert így nem fog kialakulni a megfelelő védettség. Szerintem keress egy másik, jobb orvost, mi is ezt tettük, mert akihez jártunk, csak havonta volt hajlandó oltani. De mi tudtuk, hogy gyakrabban kell, ezért elvittük máshoz, azóta is oda járunk.

2013. júl. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem az orvossal volt gond én nem figyeltem mit mondott, veszettség ellen olt szeptemberben 2-3 hét múlva jön a következő oltás.
2013. júl. 4. 09:48
 9/12 anonim ***** válasza:
A veszettség elleni oltás az utolsó kellene, hogy legyen, azt meg kéne, hogy előzze 2 parvo és két kombi (van akinél 1 parvo, 3 kombi, ez orvostól függ) és csak aztán a veszettség elleni.
2013. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, 2 hét múlva felhívom az orvost és akkor megbeszélem a kombi oltást.
2013. júl. 4. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!