Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van szaporítótól kutyája?

Kinek van szaporítótól kutyája?

Figyelt kérdés
Kinek van szaporítótól kutyája? Nekem csak volt. Ugyanolyan jó mint a mostani kutyám akit tenyésztőtől vettem. Nem értem miért ellenzik a szaporítást néhányan.

2013. júl. 4. 12:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
2013. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Azért ellenezzük (és remélem, hogy nem csak néhányan), mert mindenki, aki szaporítótól vesz kutyát aláírja az adott fajta halálos ítéletét. Erről többet már nem vagyok hajlandó írni, aki hülye, az úgyse fogja fel, hogy miért mondjuk ezt, hülyékre meg nem pazarolom az időmet. Sajnos, hogy ennyi elcseszett ember él a Földön.
2013. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Nekem. Igaz inkább ilyen "legyen egyszer-kétszer" kölyke típusú, és semmi baja, de hogy én ezentúl csak tenyésztőtől veszek az biztos. Már ezerszer le lett írva, hogy miért nem jó a szaporítás, tljesen logikusan és érthetően. Most szerencséd volt, legközelebb lehet, hogy nem.
2013. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is van. 5 és féles, eddig kb. 600 ezer forintomba került az egészsége, de a java csak most jön.
2013. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Bozsikrisz ***** válasza:
91%

Nekem, és egészséges. De többet nem lesz, vagy örökbefogadok, vagy tenyésztő...

Sajnálom, hogy nem sikerült megértened a lényeget. A szaporítók miatt vannak tömve a menhelyek, és a szaporítók miatt van ez is: [link]

2013. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagyok jártas a témában. Miben különbözik a szaporító a tenyésztőtől? Miben tér el? Lehet, hogy nagyon tájékozatlan vagyok, de még nem hallottam ilyenről, hogy "szaporító". Nekem 15 évig volt egy kiskutyusom, nemrég hunyt el, semmi baja nem volt, kissé gyenge volt a gyomra, mert stresszes fajta volt, de kb. ennyi, nagyon jó magaviseletű, szép, jó indulatú kutya volt, semmi elváltozás nem volt rajta. Egyébként nem tudom, hogy tenyésztőtől vagy szaporítótól vettük.
2013. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%

Én már a tenyésztést is rossz szemmel nézem néha, legyen 1-2 kiválasztott, aki a fajta fenntartásában segít, a többi fogadjon örökbe árva, kidobott kutyát!

Vagy, megtiltanám a kutyatartást, mint Kínában, akkor nem lenne olyan gond, hogy minden sarkon két éhhalálra ítélt jószág kóborol. Innentől kezdve senki nem szaporít, mindenki ivartalanít, ha nem tartja be, börtön súlyos évekre, egyből megoldódna a probléma.

De persze legjobb lenne az emberek fejét átprogramozni. Még olcsóbb is lenne.

2013. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Nekem van..nem vagyok rá túl büszke, 3 éve kaptam. A másik két kutyánk viszont utca, menhely. Büszke vagyok mindannyiukra de nem szívesen hangoztatok, hogy egyszer támogattunk egy mocskos szaporítót.

Most nem szeretném hosszabban kifejteni, ha annyira érdekel az első kommentelő linkjében lévő kommenteket olvasd el, akkor hátha megérted....

2013. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

nekem, 2 éves Havanese.

szép és egészséges,de sose vennék többet szaporítótól,mert amiket olvastam itt elszörnyűlködtem,hogy mik vannak.Ezekről nem is tudtam.Szóval pont mázlisták vagyunk a kutyával bár még bármikor kijöhet rajta vmi,remélem nem fog!

Ezek után csak örökbe fogok fogadni!

Annyi kutyus tengődik a menhelyen,de a szüleim nem akartak menhelyről hozatni kutyát,bár miért azt nem tudom..

2013. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%
Aki utcáról, menhelyről fogad be kutyát, nagy valószínűséggel az is szaporításból származik.A rizikó mindkét oldalon egyenlő.
2013. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!