Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betegesen rettegek attol,...

Betegesen rettegek attol, hogy egyszer a kutyam gyomorcsavarodast kap?!

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete tudtam meg, hogy milyen gyakori a gyomorcsavarodas. Azota minden este ottvagyok a kutyammal mikor eszik. Es ha otthagyja akar egy pillanatra is akkor elveszem tole a kajat,hogy ne legyen sok. Utana pedig (kinti kutya) felorankent jarkalok ki hozza, hogy minden oke-e. Ez tudom, hogy nem normalis. Hogy nyugtassam meg magam?

ma este uj tapot kapott, mohobban ette, mint amugy. Utana sokat bofogott meg nyugtalanul jarkalt. Ez vagy 5 percig tartott. Azota olyan a viselkedese, mint eddig. Ugy 1 oraja evetrt. Ugye nem lesz baj?


2013. júl. 4. 22:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baj. De ha ennyire félted, akkor etesd napi kétszer (a napi adagját oszd el kétfelé, egyiket este, másikat reggel kapja meg), és kaja után fél óráig ne engedd, hogy intenzíven mozogjon. Ne szaladgáljon, ne ugráljon.
2013. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem azt mondtak, hogy jobb, ha a kutya egyszer eszik tobbet, mint 2x kevesebbet
2013. júl. 4. 22:23
 3/32 anonim ***** válasza:

Én pont emiatt kétszer etetek naponta.Tápot feláztatom meleg vízzel és mikor kihűlt,akkor adom.

Nálunk kaja után minimum 2 óra hosszat csendes pihenő van.Volt egyébként olyan kutya,aki üres gyomorral is megkapta.

Én is félek,mert itt állatorvos nincs(csak késő este),nem nagyon műt.Autónk meg nincs.Ha baj van,annyi.

2013. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Ha tud böfögni,nincs baj.Tápokat csak úgy válts,hogy mindig kicsit keversz az újból a régihez,majd minél több újat,szép fokozatosan.Lehet,hogy az új táp gázosítja.Az én kutyám a Hill's-től lett olyan rosszul,hogy kórházba került,pedig konyhamérleggel mértem az adagot ki neki.

Mindig áztasd be neki a tápot,hogy ne a gyomrában dagadjon meg.Egyébként logikus a 2 adag:egyszerre kevesebb van a gyomorban,kevesebb gáz képződik és kisebb helyet is foglal.

2013. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
ha a kutya naponta egyszer van jól teletömve, akkor a gyomrotartó szalagok a telt gyomor miatt meglazulnak, igy a későbbiekben már az üres gyomor is átfordulhat. A kutyák annyiból elég idióták, hogy általában evés után jön rájuk a rohangászhatnék. Adj neki kétszer 1 nap, és utána zárd el 2 órára, hogy nyugodtan tudjon emészteni.
2013. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ne izgulj. Az én kutyámnak volt kezdődő gyomorcsavarodása, meg is kellett műteni de túlélte, sokat evett (így alakult), este evett és másnap dél körül vettem észre játéknál, hogy hatalmas a hasa. Utána elkezdett hányni, egész szemekben jött ki a táp, durva volt. De ennél hamarabb is észre lehet venni, és ha nem mozgatod akkor lassú folyamat. Mennyi idős a kutyád? Mert nekem mondta a doki, hogy kicsi korban néhány kutyának kivarrják a gyomrát a hasfalhoz, hogy ne fordulhasson elő ilyen. Utólag az én kutyámnak is kivarrták.
2013. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Ja és azóta én is 2x etetek az 1 helyett.
2013. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Nagytestű kutyám van, én is a gyomorcsavarodás veszélye miatt etetem 2x. Kis kora óta ahhoz van szoktatva, h evés után szigorú pihi.
2013. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Viszont nem ugy van, hogy gyomorcsavarodast eves utan nem sokkal kaphat a kutya?

1 eves kutya es kozepes testu. De akkor lehet, hogy enis 2x fogom etetni

2013. júl. 4. 22:57
 10/32 anonim ***** válasza:

Evés után 2-3 órát kell pihentetni, de az tény, h sajnos előfordul, h az üres gyomor is átfordulhat. Azzal is vigyázni kell, ha mozgatod, ne igyon közben sok vizet.

Én mindenképp a 2 etetést ajánlom!

2013. júl. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!