Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kutyák milyenek?...

Beagle kutyák milyenek? Minden érdekelne róluk, ha van akkor saját tapasztalatot

Figyelt kérdés
Tényleg könnyen elhizik? Sokat ugat? Stb. Válaszaitokat előre is köszönöm:)
2013. júl. 4. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk gazdagék csak ezt a fajtát tartják, ha sétálunk, a kerítésen belül mély hangon ugatnak, de nem őrjöngenek, mint például a németjuhászok. Nem izgágák, nem akarnak minden sünit és macskáz megkergetni.
2013. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

igen könnyen híznak ,ismerősömnek két biglije is van az idősebbik kicsit duci,bár a fiatalabb is kezd az lenni..

de szerintem ez a nem megfelelő táplálás,mert nem hiszem,hogy ha rendes kaját,rendes adagot kapnak és mellette rendszeresen mozognak és elhíznak szóval vmelyik hiánya miatt híznak..


ismerősék 2 biglije nem ugat sokat,viszont van a szomszéd panelba is van egy az rengeteget ugat..


nagyon barátságos jó természetű kutyák,akik eléggé makacsak olykor és hajlamosak a szökésre,bár ez neveléstől is függ az ismimék kertes házba laknak és nyitva lehet a kapu nem mennek ki..

2013. júl. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs de a környezetemben több is. Eléggé túlsúlyos az összes. Hajlamosak a hízásra és a gazdák erre nem figyelnek oda sajnos.

Ami az ugatást illeti, nos eddig még vagy 2-3 csendes beagle-el találkoztam csak. :D De azért persze számít a nevelés is... van egy nagyon akaratos a környékünkön, na az folyton ugat....

2013. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:) ha minden jól megy , én ma leszek beagle tulajdonos. Évekkel ezelőtt volt utoljára kutyánk, furcsa lesz újból. Szóval akkor a neveléssel sok mindent meg lehet oldani? Gondolom ez a jutalom falaton alapszik.?

:)

2013. júl. 5. 07:16
 5/14 anonim ***** válasza:

2.vagyok


igen nevelésen nagyon sok múlik!


a jutalomfalat csak trükkökhöz illetve a behívás megtanítására jó..


ahhoz,hogy mindig rád hallgason tekintély kell! és nem jutifalat..


következetes legyél vele mindig,vagyis tarts be minden szabályt és ne változtass rajtuk..


pl ha egy szobába nem mehet be,akkor sose engedd be..

ugyan ez van az ágyra felmenéssel(bár nálatok nem tudom hol lenne a kutya)

ha egyszer felengeded onnantól kezdve nehezen fogod letiltani,szóval ez az egyszer engedem máskor meg takarodj innen a kutyáknál nem müködik!


ismerősömmel példálozva (remélem nem baj)

ők kint tartják őket az udvaron,a házba nem mehetnek be és ez meg is lett nekik tanítva,hogy nem mehetnek be ,most már nyitva lehet egész nap az ajtó nem lépik át a küszöböt és ez is azért van,mert nem engedték őket be soha.



Bár én ha kertesházban laknék tuti beengedném a kutyáimat benti-kintiek lennének.Nem vagyunk egyformák.


Sok boldogságot a kutyushoz :)

2013. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2.

Köszönöm szépen a tanácsokat. Nálunk a kutya kint lesz tartva mivel anyukám allergiás a kutyaszörre, tehát igy is csoda,hogy lehet. Nagyon remélem hogy majd egy okos kutyát sikerül faragnom belőle:)

2013. júl. 5. 15:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Igazából az elején a nehéz. Mert örülsz, a kutya meg cuki. :D Olyankor könnyű kísértésbe esni, no meg amikor kunyerálnak.


Pl. a mi kutyánk velünk alszik de nálunk ezzel nincs is gond. A cica is velünk van az ágyban. Én most egymáshoz szoktatom őket épp. Nem bántják egymást, de a kutya kicsit túl hevesen akar játszani a cicával. Ismerősöm kutyája konkréten szétszedi az összes cicát, na mert nem lett hozzájuk szoktatva. Szóval vannak ilyen problémák de tényleg nevelés kérdése az egész.

2013. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen igen:D a cukiság már egyből rossz irányba vezeti az embert:) de remélem sikerül megnevelni:D
2013. júl. 5. 17:02
 9/14 fiserjoska ***** válasza:
Egyik legjobb ismerősünknek beagle-ja van, aranyos, jó kutya, de minden bokorba behúzza a gazdit, hátha ott lapul a nyúl. Vadászösztön:-).
2013. júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vadászkutya keverék, zsemleszínű, minden sétán nevelni kell, az autók alól szeretné kikergeti a macskákat, minden süni érdekli. De még csak két éves és működik a vadászösztön nála is.
2013. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!