Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jo egy napi setanak?

Ez jo egy napi setanak?

Figyelt kérdés

Van egy 1 eves terrier keverekem. Altalaban este 8-kor indulunk setalni (a meleg miatt igy lett megszokva) kimegyunk a kutyafuttatora ami itt van 5 percre. Ott szokott szaladgalni, ha van kint mas kutya akkor azokkal is jatszik. Es olyan 20 perc, ilyenkor intenziven rohangal. Aztan kifarad, pihen egy par percet utana megint megy. Atlagosan fel orat toltunk ott. Utana rarakom a porazt es meg setalgatunk a kornyeken. Tud szaglaszni stb.. Olyan negyed 10 kornyeken szoktunk hazaerni. Hetvegen pedig az egyik nap elmegyunk 4-5 oras turara az erdobe. Emelett persze itthon is van jatek, tanitas meg ilyenek. Kinti kutya..

Eleg neki ez a seta, vagy vinnem kene tobbszor?


2013. júl. 4. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana neki egy reggeli séta is. De igazából ez csak magánvélemény, hogy nem esik jól neki tartogatni egész nap a nagydolgát, vagy a kertben csinálja? Én kutyusom holnap kapja a veszettség elleni oltást, és attól fogva mehetünk sétálni. Én 2-t tervezek a fent leírtak miatt, és úgy gondolom, hogy nekem is kényelmesebb lesz gyorsan összeszedni, mint a kertben keresgélni. :)
2013. júl. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod! Nyugodtan irjatok, hogy mit gondoltok, mert elso kutyam. En csak azt latom, hogy a szomszed kutyak meg eletukbe nem voltak keritesen kivul. (nem mondom, hogy ez normalis). Csak gondoltam egy kinti kutyanak eleg napi 1x. Persze emellett van vele foglalkozva.

Nagyon ritkan talalok kakit a kertben, de gonddolom, ha nagyon kell neki akkor elvegzi itt is. Setanal pedig legalabb egyszer mindig szokott..

2013. júl. 5. 00:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A kutya most lett a tied amúgy?
2013. júl. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még mindig az előző. Ez így nem igaz, a kutya hiába van kinn , nem mozog túl sokat. A mienk például az árnyékban döglik a nagy meleg miatt. Estefele pedig szarvasbogarakat kerget vagy esetleg egy lyukat ás, vagy pedig rág valamit nagy bőszen. Persze foglalkozom vele, játszunk, de ez nem ugyanaz. A séta egészen más.

De ezek csak személyes tapasztalatok, és még nálad is kezdőbb kutyás vagyok :)

2013. júl. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kb. 1 honapja kerult hozzam. A gazdija szo szerint megunta..:(

De akkor lehet, hogy bevezetek egy reggeli setat is.

O is sokat husol napkozben, legfokepp a homokba. Mikor nagyon meleg van akkor a jatekkal se nyuzom, mert eleg hamar kidol:D amugy szokott jatszani a macskakkal is, vagy estenkent bekakat kerget, ragcsalja a jatekait. Szoval elvan akkor is, ha nem vagyok vele.

Ettol fuggetlenul rengeteget vagyunk

2013. júl. 5. 00:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Rengeteget vagyunk egyutt*
2013. júl. 5. 00:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így elég neki, főleg ha hétvégén tényleg nagyokat kirándultok. Azt olvastam, hogy 1,5 óra az a napi minimum, amire a kutyának szüksége van, ebben fizikai és szellemi foglalkoztatás egyaránt benne lehet. Ha otthon is tanítgatod, labdáztok, akkor bőven jó dolga van.
2013. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudni, hogy elég e neki. Ha nem kártékonykodik otthon, látod, hogy fáradt és jól érzi így magát, szót fogad, stb, akkor elég.
2013. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hat neha-neha szetrag 1-2 dolgot, meg reggel mikor kimegyek hozza akkor nagyon porog, utana elkezdunk jatszani es lehiggad. De ugy alapjaba vele nincs vele gond:D
2013. júl. 5. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!