Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie tulajdonosok megosztaná...

Westie tulajdonosok megosztanátok ezzel a fajtával kapcsolatos tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Most szeretnék örökbe fogadni egy közel 6 hónapos kislányt, sajnos a gazdája elszámította magát és nem tudott vele kellően foglalkozni. Szobatisztaságra is nevelni kell. Kertes házban lakunk, van egy kinti - skót juhász 3 éves ivartalanított kan - kutyánk. A kutyusról annyit tudok még (személyesen ma este látom), hogy nem törzskönyves, "fő" gazdija egy kislány (volt) és sétáltatás közben rájuk támadt egy nagytestű kutya, ami mind a lányt, mind a kutyát megviselte. Az állatorvos állítólag azt mondta, hogy a kutya kinövi ezt a negatív élményt. Leírnátok, hogy mit kell szemügyre venni ennél a fajtánál amikor személyesen nézzük majd meg?

Bármilyen tapasztalat, javaslat érdekel. Persze a fajtával kapcsolatban nem csak itt a gyakorin tájékozódom. A válaszokat köszönöm!



2013. júl. 5. 11:32
 1/2 Szonjus ***** válasza:
A miénk roppantul aranyos (anyu legjobb barátnője tenyésztő, tőle kaptuk ajándékba), bár nem egy észkombájn, viszont nyugodt, egyedüli rossz szokása, hogy ugatja a TV-t és a patkányomat nehezen szokta meg (bár a patkány tartás nem jellemző minden magyar háztartásra) :D . Viszonylag gyakran kell trimmeltetni, magától nem hullik rendesen a szőre, ez nem egy kis költség (bár nem is iszonyatosan nagy), de nehéz olyan kozmetikust találni, aki elvállalja és jól is dolgozik. Ha nem hordanád kiállításra, elég megnézni, hogy egészséges-e, ha szeretnéd kiállításra vinni, akkor nézd meg a standardet. Immádnivaló családi kutyák, nem tipikus terrierek, csak ajánlani tudom a fajtát, nem vagyok elfogult velük, nem a kedvenceim, de rosszat nem tudok rájuk mondani, talán a bőrük kissé érzékeny, de ha jó minőségű tápot kapnak és nincsenek agyonfürdetve, nem szokott probléma lenni
2013. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, közben személyesen is megnéztem a kutyát, sajnos nem a legjobb passzban volt és a gyógyulásra sem sok esélyt láttam, így nem vállaltam be.
2013. júl. 15. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!