Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi erről a videóról a...

Henihund kérdése:

Nektek mi erről a videóról a véleményetek? Nehéz lehet így megtanítani egy kutyát?

Figyelt kérdés

Épp egy huskyt tervezek venni, és nézegettem videókat neten, meg facebookot, és ezt a videót találtam.

Azért ezt emelem ki, mert ez egy magyar videó, és huskyt trükközni még csak külföldi videón láttam, és ez úgy ösztönöz, hogy ha ez a lány meg tudta tanítani, akkor biztos, hogy én is. Nem tűnik nehéznek, bár, lehet, hogy túl könnyen veszem...

Amúgy első kutya lenne. Tudnátok írni véleményt, hogy szerintetek nehéz így tanítani egy kutyát?

és tudnátok írni huskykról? tapasztalat?

Vajon ezzel a kutyával mennyi van foglalkozva? Mennyi időbe telne, míg megtanítanám én is ilyenekre?


https://www.youtube.com/watch?v=V1fGk19ezj4

Minden érdekel!



2013. júl. 5. 14:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

még nem néztem meg a videót, de mindjárt megnézem...

Amúgy, túl könnyen veszed...egy kutyához sok türelem és idő kell. A husky amúgy is egy makacs fajta...nem ajánlanám első kutyának a te esetedben...

Amúgy hány éves vagy?

a huskyról nincs tapasztalatom, de idáig amit hallottam róluk az az, hogy makacs,szökős, nagyon nagy mozgásigényű, stb...én kétszer is meggondolnám...

2013. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Megnéztem. Komment is van a videó alatt, ott a készítő leírta nagyjából, hogy mennyi idő...

Amúgy az elején levők még annyira nem is nehéz trükkök, a vége felé vannak már nehezebbek.

2013. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

hát ez a husky nem tünik makacsnak..

16 éves vagyok amúgy, én az a csaj sem tűnik sokkal idősebbnek...

Na de írjon már más is véleményt a huskykról, mert az első komentelő nem sokat segített...szerintetek nehéz így kiképezni? Lehet másra is használni? A portát védi? ezekre a trükkökre nehéz megtanitani?

2013. júl. 5. 14:28
 4/23 anonim ***** válasza:

Fhúú, de szeretem ezt a számot, ami a videó alatt megy. Amiért belinkelted, leírom a véleményem a huskykról (nekem is van, és ismerek egyet-kettőt):


Nem első kutyának valók, makacsok, önfejűek, nagy határozottságot igényelnek. Amit egy átlag kutyánél elcseszhetsz, azt nála nem teheted meg, mert megjegyzi, és kihasználja. Szerintem jól motiválhatók kajával, lasztival, az enyém is imád tanulni, nevelni, na azt nehéz.

2013. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
És nem, a portát nem védi, nagyon barátságosak idegenekkel is, simán bemehet bárki a területükre.
2013. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%
szép a videóban lévő kutya, egyedül a szemei furcsák hogy kétszínűek.
2013. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes a gazdi és a kutyus is!:)


Első kutyának én sem ajánlom a Huskyt. Nagyon határozott bánásmódot igényel és ha valamit elrontasz azt nagyon nehéz kijavítani. Mellesleg nem olyan könnyű egy kutyának ezeket megtanítani, mondjuk kajával jól lehet motiválni őket:)

De ha mégis bevállalod a Huskyt és ügyes leszel akkor egy olyan egy év.

2013. júl. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

nem értem, hogy miért jobb az, ha első kutyának veszek egy teljesen nyugodtat, és mondjuk 2.nak a husky-t, ugyanis ha az első kutyával semmi baj nem lesz de a 2kal igen, akkor mind1 hogy első kutyaként nem tudom hogy mit csináljak vele vagy másodikként nem fogom tudni.

Szerintem meg nem lehet nehéz ezekre megtanítani egy kutyát...ismerősöm kutyáját én is megtanítottam ülni feküdni meg pacsit is adni és nem volt nehéz, nem hiszem hogy a többi is olyan hú de nehéz lenne.

2013. júl. 9. 01:21
 9/23 A kérdező kommentje:
amúgy köszönöm a válaszokat, de még jöhetnek nyugodtan
2013. júl. 9. 01:22
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

kis naív :)

nem lebecsülni,sőt ,még csak nem is elbátortalanítani akarlak !! van benned erő,és kitartás, ( remélem ) akkor képes leszel rá.

de nem árt tudnod:

- kevesen képesek erre !! egyrészt ,a videós kis-csaj valószínűleg bármely fajtájú kutyát kiképezhetett volna , de ő kihívást keresett ( a huskik nehezebben képezhetők , északi fajta ,ergó makacs,és önfejű,így a kiképzése komolyabb kihívás )

- a kis-csaj könnyen és egyszerűen megérteti magát a kutyájával, NA EZT K@RVÁRA NEHÉZ ELÉRNI !!

mivel akinek nem volt kutyája ,alapból nem érti a szocializáció, majd a nevelés-tanítás-oktatás lényegét!!!!

- a trükkök megtanítása pl :klikkerre , jutifalattal könnyebb ,de csak ,ha a kutya is akarja !!!

- mint a videó is mutatja ,kb: 6 hónapos korától kezdte a tanítást,és gondolom 2-3 év folyamatos oktatás kellett.

- a hangsúly azon van ,hogy a kis-csaj érti a kutyákat !!!!

- tudja hogyan kell bánni velük !!!!!!!

te pedig még nem !

így-hát, itt a lehetőség,.......... szeretném látni pár év múlva a TE feltöltött videóidat ,amint a kutyád a parancsodra, szuper trükkökkel szórakoztat!

hajrá !!!!:)

2013. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!