Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez? (rövid kérdés,...

Mi lehet ez? (rövid kérdés, hosszú magyarázat)

Figyelt kérdés

Tegnap óta hasmenése van a kutyámnak, de ezen kívül semm baja nem volt, élénk volt, evett-ivott, stb. Még ma reggel voltunk sétálni, kicsit gyengének látszott, aztán hazajöttünk és a délelőtt folyamán mintha lebénult volna a hátsó fele. Vagyis nem is tudom mi ez, mert ahogy feküdt, a lábfejét meg tudta mozdítani, de ahogy letettem a földre hogy lássam hogy jár, egyáltalán nem tudott menni. Nem tudta felemelni a hátsó felét, mintha nem lenne hozzá ereje. A gerincével lehet valami? És hogy lehet így egyik pillanatról a másikra? És mi köze lehet a hasmenéshez?

De ami most történt, az még furcsább. Megbeszéltük a legközelebbi állatkórházzal hogy visszük. Már csak feküdt, kb két-három órája nem nagyon reagált semmire, a fejét sem emelte fel, akármivel próbáltuk felhívni a figyelmét. Konkrétan olyan volt mintha haldokolna. Aztán ahogy édesanyám vette a cipőjét, hirtelen felugrott, egy kicsit még meginogott, de aztán úgy ment mintha semmi baja nem lenne. Nem értem. A kutyák pedig nem szoktak szimulálni mint az emberek, nem? Most úton vannak a kórházba, a biztonság kedvéért.

Elnézést ha összevissza írtam, vagy kihagytam valami fontos információt, de nagyon zaklatott és ideges vagyok most.


2013. júl. 5. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

ha úton vagytok, akkor nemsokára fény derül a dologra.

Amúgy szoktak szimulálni, ha cserébe nagy figyelmet kapnak, de nem hiszem, hogy a te esetedben ez van...

Arra is gondolnék, hogy elzsibbadt a lába, mert lehet, hogy furán feküdt, de az meg nem magyarázat arra, hogy már a fejét se mozgatta...

Nem tudom. A lényeg, hogy a lehető legjobbat tetted azzal, hogy nem otthon várod a csodát, hanem már úton vagy:) Sok gazdi nem képes erre...

Majd azért írd le, hogy mit mondtak , mert kíváncsi vagyok én is.

2013. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
reméljük az állatkórházban minden kiderül. amúgy mennyi idős? milyen fajta?
2013. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

érdekes..


majd írd meg mit mondott a doki én is kíváncsi vagyok

2013. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
valószínűleg idegi dolog lehet, majd számolj be, ha megjöttetek, jobbulást!
2013. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

10 éves kistestű keverék.

Még mindig aggódpm, mert az állatkórházban sem tudták megmondani hogy mi az összefüggés a két dolog között.

A hasmenésre azt mondták hogy magától el fog múlni, ha mégsem akkor vigyünk be székletmintát.

Jól végigtapogatta a gerincét, és megállapította hogy középtájt fáj neki, de arról fogalma sincs hogy mitől. Beadott három injekciót, meg adott öt fajta tablettát, amit az elkövetkező hat napban kell beadagolni neki. Van köztük fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és vitaminok. Hát nem nyugodtam meg. Félek hogy ha elfogynak a gyógyszerek, megint nem tud majd lábra állni. De reménykedem a legjobbakban.

2013. júl. 5. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!