Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegetáriánus kutya?

Vegetáriánus kutya?

Figyelt kérdés
A kutyám közepes termetű, ki van készítve neki a rendes kutyakaja, de nem nagyon eszi. Viszont ha krumplit pucolunk, s leesik a földre a héja, azt egyből megeszi, imádja a paprikát, mindféle zöldséget, és rajong a kálcium-tablettáért. Valami baja lehet belőle?
2013. júl. 5. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem másik kérdésre akart válaszolni...

na mindegy, az én kutyám is imádja a gyümölcsöket, jóllakásig zabálná, de ha a hús teljesen kimarad, az azért hiánybetegségeket okozhat. nem tudom, nem vagyok táplálkozási szaki, de biztos lehet helyettesíteni x kaját y-nal, ha ugyanaz a tápanyag megvan benne. de azért a húst helyettesíteni durva lenne, gondolj bele, a vegáknak is csak féligmeddig sikerül, csont és bőr az összes. inkább az a tippem, hogy ízesítsd meg valamivel a tápot, keverj bele olyat, amit nagyon szeret, vagy öntsd fel húslével, azt minden kutyi szereti:)

2013. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sippara ***** válasza:
Ácsi,mi az, hogy ki van készítve? Ha egész nap előtte van, még szép, hogy nem kell. Napi egyszer legyen előtte tíz percre a kimért mennyiség, ha megeszi, megeszi, ha nem, hát nem. Ha a rendes étel MELLETT néha-néha csurran-csöppen pár falat zöldség, gyümölcs, miegymás, az persze nem gond :)
2013. júl. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bozsikrisz ***** válasza:

Kutya előtt SOHA NEM HAGYUNK ÉTELT!

Naponta 1x tedd le neki a kutyatápot, és meg fogja enni az egészet. Van rá 5 perce, ha ott hagyja, akkor elveszed előle. Egy idő után meg fogja tanulni, hogy ha kaja van, akkor enni kell.

Egyébként a tesómék macskája is ilyen. Imádja a reteklevelet, ha választania kell a hús és a zöld között, akkor utóbbit eszi :)

2013. júl. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy egy kutya vega. Az enyém is megeszi a lepotyogott zöldségeket, ha salátát csinálok, de attól még nem vega.

Ismertem egy nagyon dogmatikusan vegetáriánus családot, akik a kölyök vizslájukat is vega kosztra fogták, hiába üvöltözött velük az állatorvos. A kutya kb. 8 hónapos koráig bírta, az angolkórtól kezdve minden baja volt, aztán elpusztult. :(


Ne hagyd a kutya előtt a tápot, ahogy már előttem is írták. A krumplihéj tudtommal tartalmaz méreganyagokat, a paprikától nem hiszem, hogy lenne baja, kalciummal viszont ne tömd feleslegesen. Én a húslevesből szoktam nekik adni a főtt zellert, fehér répát, petrezselyemzöldjét, azt betömik simán.

Talán tápot kellene váltanotok, és ráállni a napi 1x-i (esetleg 2x-i) etetésre.

2013. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!