Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb kutyafajta? A...

Csak Kicsi H kérdése:

Melyik a jobb kutyafajta? A Boxer v. a Puli?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy új kiskutyát,és nem tudom,hogy melyik inkább gyerekbarát?:Ha lehet,személyes tapasztalatokat is szeretném,ha írnátok.

2013. júl. 6. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A gyerekbaráton kívül még mik a feltételek?
2013. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, jo lenne tudni, meg milyen elkepzeleseitek, kriteriumaitok, milyen celjaitok vannak meg a kutyaval, irhatnal egy-ket dolgot ami jellemzo ratok, az otthonotokra, a kornyezetetekre.

Egyebkent alapvetoen baratsagos, jatekos, energiaval teli kutya mind a ketto, de a gyerekszeretetuk, a viszonyuk gyerekekkel, mas emberekkel es allatokkal a nevelestol es a szocializaciotol sokkal inkabb fugg mint a fajtajelleguktol.

2013. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

A boxer egy nagy, emberbarát maflaság, abszolút jóindulatú, ám kisgyerek mellé nem feltétlen alkalmas, mert nagy örömében/szeretetében leverheti a lábáról. Kicsit hajlamosak túlörülni magukat. :) Egyébként jó nagy mozgásigénye van.

A pulinak szintén baromi sokat kell mozognia, meg észben is fárasztani kell. Pásztorkutya révén figyelmes, gazdacentrikus, ugyanakkor hajlamos terelni is... még a gyerekeket is, és a bokacsipkedés is úgymond ösztönös lehet. Ettől függetlenül megfelelő kezelés mellett jó családi kutya lehet. Elég ugatós. A szőre rengeteg odafigyelést igényel, ha ez elrettent, akkor inkább pumit válassz. Mentalitásban majdnem a puli szakasztott mása, de a szőrét könnyebb ápolni. Panelba viszont egyik sem való.


Milyen körülmények közé kerülne? Mekkora gyerek mellé? (Te vagy a gyerek? Ha igen, a szüleid hogy állnak a kérdéshez?) Milyen kutyás tapasztalatokkal rendelkezel? Van másik kutyátok?

2013. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem révén, lévén. Bocs.
2013. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyerekbarátság nagyrészt nevelés kérdése. Egy puli és egy boxer egyaránt lehetnek gyerekbarátok, de teljesen más a két kutya igénye és a kitenyésztés célja is más volt.


Fontos dolgok, amiket el kell döntened a kutyavásárlás előtt, hogy mennyi időd van egy nap foglalkozni a kutyával, milyen habitusú kutya áll közelebb hozzád, hogy fogod tudni beleszervezni a kutyát a mindennapi életetekbe. Mennyit szánsz a kutya ellátására havonta. Az is fontos lehet, hogy milyen korú gyerekek közé vinnéd.

A puli egy terelő munkakutya (hajlamos lehet a kisgyerekeket is terelgetni), a boxert pedig eredetileg bikaviadalok segítőjeként és vaddisznóűző kutyaként tenyésztették ki (az más kérdés, hogy nem tudta megfelelően ellátni ezt a feladatot).


Mindkét fajtának másak az igényei, de abban egyformák, hogy nagyon aktív kutyák és rengeteget kell velük foglalkozni ahhoz, hogy az ösztönenergiáik megfelelően le legyenek vezetve.

2013. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

9:55 -nek


boxert lehet panelban tartani!

megfelelő mozgás mellett simán, a környéken 3 boxer is panelban lakik,gond nincs velük!


a puli viszont nem való panelba mert sokat ugat amit a szomszédok nem hiszem,hogy preferálnának..


Kertes házba laksz vagy panelba?

Naponta mennyi időt szánnál a lemozgatásra?

2013. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

11:28:


9:55 vagyok.

Úgy értettem, hogy se a pulit, se a pumit nem javasolt panelban tartani. A boxer tényleg inkább panelkutya, mint a fenti kettő.

2013. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

11:28 vagyok


oksi :)

2013. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%
Szerintem, a puli, mert az hűségesebb, és nem olyan, vad. F.
2013. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindkettő lehet gyerekbarát.

A boxer fellőheti a kicsiket.

A puli mivel terelő kutya harapdálni fogja a sarkukat.

Ezekről ha leszoktatjátok akkor nincs semmi baj.

Amúgy én a pulit ajánlom.

Előző: Ez baromság. A boxerek nem vadak+nem a fajtától függ a hűség.

2013. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!