Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elet ivaros kan kutyaval?

Elet ivaros kan kutyaval?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy torzskonyves kan kutyusunk, akivel fogunk kiallitasokra jarni, ezert nem ivartalanittatjuk. Az lenne a kerdesem, hogy mivel kell majd szamolnunk, es mire kell figyelnunk? Az, hogy ivaros, az befolyasolja majd a teljesitmenyet a spotban (agility) es a munkaban? Akinek van tapasztalata ivaros kan tartasaban, az megosztana velem? Minden segitseget koszonok, es bocs a tudatlansagomert, de eddig csak egy ivartalanitott szukank volt, elso kan kutya lesz :)

2013. júl. 6. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Tüzelési időszakban ne engedd szabadon az utcán mert az enyémet úgy ütötte el az autó hogy séta közben szukákat üldözött és átrohant az úton... Kezelhetetlenné válik ha nem foglalkozol vele keményen és nem te vagy a falkavezér. Milyen fajta lesz?
2013. júl. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is kan kutyánk van, és olyan nyugodt természetű, hogy sokszor nem is tudom elképzelni -- vagy legalábbis nehezemre esik -- azokat a horrortörténeteket, amiről más kantulajdonosok mesélnek, hogy begőzöl meg elcsavarog a kutyájuk tüzelő szuka éreztén. A mienket sem hagyják hidegen persze, de legfeljebb nyugtalanul nyüszög, meg többet szaglál és pisil, mint szokott, aztán ennyi. Igaz, hogy már 10 éves elmúlt, de fiatal korában -- amikor még fedezett is -- is tökéletesen kezelhető maradt ilyenkor is.

Igaz, ez nagyban függ a kutya fajtájától és egyéni alaptermészetétől is, de azért a gazdán is múlik, hogy hogyan neveli, hogyan tud bánni vele.

2013. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnalom a kutyusodat, elso :(

Igen, erre egyebkent alap ,hogy odafigyelunk, hogy ne szokdosson el, vagy hogy ne tudjon odajutni egy tuzelo szukahoz, mert meg veletlenul se szeretnenk, hogy sikeruljon osszehozni egy felesleges almot. Tervueren lesz az uj csaladtag:)

2013. júl. 6. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Tüzeléskor kell vigyázni vele, az enyém keverék, de mindenáron ki akart szökni, volt hogy sikerült is neki és ment csajozni. A kerítést meg kellett magasítani, de innentől megoldódtak a problémák is.

Sétánál, forgalmas út közelében pedig csak pórázzal, bármitől megijedhet, nem csak tüzelési időszakban.

2013. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A belga juhászok egyébként is nagyon okosak, megfelelő kerítéssel és neveléssel nem hiszem, hogy probléma lenne. Sok sikert az új kutyához! Nekünk groenendaelünk volt, de 10 éves korában a lábán kezdett nőni egy daganat, mire kivizsgálták mi ez (áttétes rák volt egyébként, ami már megtámadta a belső szerveit) addigra el kellett altatni. :(
2013. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legfontosabb, hogy normálisan meg legyen nevelve és ne nőljön a fejetekre. Ha ez megvan akkor a továbbiakban nem igazán számít, hogy ivaros vagy ivartalanítva van. Viszont ha nincs maga a kutya normális keretek közt korlátozva és az alaptermészete is elég kemény akkor lehet vele problémátok, de ez fajtától és nemtől függetlenül is igaz. Szóval szerintem a lényeg a következetes nevelésen van.

Nekem is pörgős, aktív ráadásul elég makacs és szerencsére domináns kutyám van, kiskorától fogva úgymond korlátozva van, nincs elkapatva és teljesen normálisan tud viselkedni, mondhatni problémamentesen élünk együtt. Cserébe és azért, hogy ez így is maradjon, igyekszem a legtöbbet megtenni azért, hogy ne csak korlátozva legyen, hanem szabadon ki tudja tombolni magát. Így a rendszeres séták, úsztatások, kutyás bandázás, kutyasuli (ÖV), kirándulások... mind az életünk szerves részét képezik.

2013. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat :) Negyes, legeloszor mi is grönit akartunk (szukat) vegul ebbol lett kan tervueren:D
2013. júl. 6. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag ivaros kanjaim voltak eddig (és lesznek is). Egyik se szökött, egyik se volt begőzölve (bár a mostani néha kissé nehezen viseli, h a tüzelő szukások egy csapatban beállnak a házunk elé egy laza másfél órára. De akkor se szökik vagy valami, csak bejön és szűköl egy kicsit).
2013. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ivaros mudi kanom van, novemberben lesz 4 éves. Kiskorában megtanítottam neki, hogy a nyitott kapu tabu, így nem is megy ki. Ennyi az egész. Ha meg zárva van a kapu, nem tud ki menni.


De nem az a lényeg, hogy ne tudjon kimenni! Meg kell vele kiskorában értetni, hogy nem szabad. A kutya egy 3 éves gyermek iq-jával rendelkezik, mindent meg tud tanulni. El kell nála érni, hogy ne is akarjon kimenni!!

2013. júl. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem két ivaros kanom van. Igazából, ha nincs a társaságukban tüzelő szuka, akkor teljesen átlagos kutyák. Tüzelő szuka mellett viszont a munka teljesítményük gyakorlatilag nullára redukálódik, tehát az ilyen szituációkat érdemes elkerülni.
2013. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!