Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem lehet normális...

Mért nem lehet normális hangnembe válaszolni?

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy nagyon sok tudatlan kérdező van, aki inkább ide írogat, hogy a kutyájának 3 vagy több napja van valami baja, de az orvos még csak eszébe se jutott. Viszont azzal, hogy leordítjuk a fejét nem hiszem, hogy többet segítünk akár neki, akár a kutyájának, mintha normális hangnembe elmondanánk neki válaszunkat. Én is szívesen lehordanák minden második kérdezőt a sárga földig, de van annyi lélekjelenlétem, hogy nem teszem.
2013. júl. 6. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Igazad van, nem kellene őket egyből leparasztozni. Viszont egy kis fejmosást megérdemelnek.

Amúgy szerintem az ilyen kérdések fele kamu, nem hinném, hogy van olyan buta ember, aki több napja elnézi, hogy az állata szenved. Vagy csak reménykedek?

2013. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan buták, sőt, rosszabbak is ne legyél naív.
2013. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy vannak olyanok sajnos, de 5 oldalnyi vitával (aminek már semmi köze a kérdéshez) senki nem jut előrébb.
2013. júl. 6. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Le kell hordani a válaszadókat is olyankor. :DD

Egyébként néha én is beszólok a kérdezőnek, bár általában megpróbálom higgadtan elmagyarázni a dolgokat (de minek, amikor legtöbbször úgysem értik meg).

De ahogyan néha már nekem is elegem van, úgy másoknak is. S mivel sokan vagyunk, ha mindenki csak heti 1 alkalommal válaszol durván, akkor is sok lesz.

Amúgy pedig sok kérdés már túlmegy egy bizonyos tűréshatáron és nem tudja megállni az ember, hogy ne ossza ki a síkhülye (nem tudatlan, hanem tényleg szörnyen gyökér) kérdezőt.

2013. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
100%
Ha személyesen látnád a beteg, szenvedő kutyát, miközben a gazdi semmit nem tesz, mennyire lennél kedves?
2013. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És attól ha leordítod nem fog szenvedni a kutya?? A veszekedéssel általában csak teljesen elterelődik a szó, és csak azon mérgelődik a kérdező, hogy itt nem lehet feltenni kérdést mert, tajparasztok lepik el az oldalt, míg ha nyugodtan megmondod neki, rendes érvekkel, hogy mi a helyzet talán el is gondolkozik a tanácsodon, ebben a példában mondjuk, hogy orvoshoz kéne vinni az állatot.
2013. júl. 6. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:

"míg ha nyugodtan megmondod neki, rendes érvekkel, hogy mi a helyzet talán el is gondolkozik a tanácsodon, ebben a példában mondjuk, hogy orvoshoz kéne vinni az állatot."

:-DDDDDDDDD Igen, az esetek kb. 5-10 százalékában valóban elgondolkozik a kérdező.

Amúgy hiába magyarázol neki kedvesen, és mutatsz még linkeket is, hogy hol tud utána olvasni, legtöbbször elkezd szövegelni, hogy de ő inkább úgy csinálja, ahogy eredetileg akarta, hiába mondtuk, hogy azt ne tegye, ő jobban tudja... És képes belekötni a jó válaszokba, amiket tudományos kísérletekkel támasztottak alá, tehát azok tények. De nem, ő szerinte az nem úgy van, mert furcsán hangzik, nem tudja elképzelni...

Az ivartalanításra is mindig van valami kifogás, pl. neki azt mondta az állatorvos, hogy ha nem szül a kutya, akkor rákos lesz. Hiába írogatunk, hogy ivartalanítással sok betegség elkerülhető, ő akkor is az állatorvosnak hisz, hiába írt be itt 40 ember. Nem, ő még másik állatorvost sem hajlandó megkérdezni... És ez megy minden egyes nap! Szóval nem ezek a ritka esetek.

Ma éjjel is tanácsoltam valakinek valamit, mert nagyon aggódott. Erre délután még mindig itt kérdezgetett, hogy akkor mi legyen. Sz@rt se csinált, csodálom, hogy nem halt meg addig az állat. Pedig ő gyors választ kért...

Én mondjuk nem szoktam olyan fröcsögő szájjal lefolytatott vitákba belemenni, ami több oldalon keresztül húzódik és nincs köze a kérdéshez. Max. a kérdező egy-egy butaságára reflektálok.

2013. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akik ilyen kérdéseket tesznek fel, azok már előre eldöntötték mit kellene csinálni! Nem is értem egyesek ide írogatnak, mikor az állatkáik veszélyben vannak! Most pl megkérdezem én, hogy "vajon fogat vált-e a macskám?"! De egyesek azt kérdezik, "miért köpik be a legyek a macskámat?" Na ez hol normális?
2013. szept. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!