Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hatásos a neostomosan...

Mennyire hatásos a neostomosan legyek ellen, és kb milyen árban van? Tárolható felbontás után?

Figyelt kérdés
Kis termetű kutyám van, azt olvastam ezzel a szerrel vízen feloldva meg lehet fürdetni, 5 ml-es flakonba van, és 2-3 ml-t ír fürdetéshez. Várom tőletek a tapasztalatokat, illetve más ajánlásokat esetleg. A tárolásnál pedig arra gondolok, hogy későbbiekben lefújni vele még, hogy alkalmas-e. Köszönöm a válaszokat előre is!

2013. júl. 6. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nehogy megfurdesd, ez a szer nagyon csunya gombas, ruhes megbetegedesekre valo, nem legyek ellen. Csak indokolt esetben adjak, mert ha jol tudom, eleg artalmas.

Kerdezd meg az allatorvosodat, de mi akkor kaptuk, amikor befogadtunk egy borbeteg macskat, es egyszer szabadott megfurdetni vele.

Legyek ellen van mas szer, a multkor volt egy kerdes, hogy a kutya fulet kopik a legyek, ott a valaszokban irta valaki, mit kell hasznalni, keresd vissza a kerdest.

2013. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A neostomosan pár 100 Ft, és a hatása nem tartós. Bolhák meg egyéb élősködők ellen szokták alkalmazni, hogy kiirtsák őket, azután pedig egy rendes szert tesznek a kutyára (nyakörv, spot-on) ami távol is tartja. Tárolni pedig nem lehet sokáig. Én úgy tudom, hogy az egész ampullát 1 liter vízben kell feloldani.
2013. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1es!


Nem lesz semmi baja tőle! Én is meg szoktam fürdetni velük, sőt még neocidollal is a bolhák ellen...

2013. júl. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyes te valamivel kevered a neostomosant. Kérdező, én szoktam tárolni a megmaradt mennyiséget, egy permetezős flakonban, sötét helyen kb 3-4 hónapig jó de főleg bolhák ellen. Legyek, szúnyogok ellen nekem inkáb az almaecet víz 1-1 arányú hígítása vált be. Ezzel fújd be a kutyát, esetleg a kezeddel kend rá a szőrére, de ezt max 2 naponta ismérelni kell.
2013. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk légy ellen sajnos nem volt hatásos, rengeteg van felénk, hála a közeli tsz-nek és a haszonállatot tartó szomszédoknak. De próbáld ki, kb. 400 Ft egy ampulla, nektek hátha beválik.

Viszont bolha és kullancs ellen nagyon jó.

Hűvös, sötét helyen tartsd a flakont, amiben feloldod a szert, sokáig eláll, nem lesz baja. :)

2013. júl. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nállunk úgy vált be, hogy megfürdettük neostomosannal és a beteg részt pedig bekentük ilyen szurkos olajos büdös szerrel az se kerül sokba (sebolaj a neve) az távol tartja csak mint mondtam büdös viszont segíti a fül gyógyulását és távol tartja a legyeket. Nekünk a sebolaj bevált, de előtte én megfürdetném viszont arra figyelj hogy sebbe nem szerencsés ha belekerül a neostomosan!!!!

A fürdetés ki is hagyható végülis mert akinek ajánlottuk ők se fürdették meg a kutyát és mégis bevált de azért szerintem nem árt viszont sebbe tényleg ne kerüljön olvassátok el a használati utasítást.

A sebolaj viszont jól fedje le a sebet és még a környékét is lekenheted hogy ne férjen hozzá semmi.

2013. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, federol sebolajra gondolsz ugye? Nállunk is működik, bár szerintem nem büdös, füstölt szaga van. A kutyáknak is tetszik a szag,de szerencsére a legyeknek nem:-)
2013. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Az almaecet tényleg hatásos, köszönöm. Neostomosanban még nem fürdettem meg, de már beszereztem, majd ha az időjárás megteszi, ezt is megteszem. Még egyszer mindenkinek köszönöm!!!
2013. júl. 12. 17:03
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es igen-igen a federol sebolajra gondoltam az hatásos
2013. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!