Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya lehet allergiás virágpor...

Kutya lehet allergiás virágporra, vagy a bolha-kullancs nyakörvre?

Figyelt kérdés
1,5 hete vettem észre h az ágyéki részénél csomó csalán kiütés szerűsége van, másnapra leszáradtak de fura sebek maradtak hátra, elmentünk dokihoz, mondta hogy ez allergia, de nem vészes, úgyh kaptunk egy kenőcsöt, az nagyon szépen használt neki, viszont időközben a melkasa tiszta piros. Hippo allergén prémium bárányos rizses tápot eszik, a doki szerint étel allergiája van, de nem adtunk neki semmilyen csirkét, a bárányos tápra meg csak nem allergiás. Én a virágporra tippelek. Lehetséges ez? Viszont nem viszket neki, nem vakaródzik , viszont a füle tővénél olyan minta kihullot volna a szőr, de félek, hogy már csak bemesélem magamnak, mert mondjuk télen sem volt túl sok szőr a füle mögött. Valakinek van hasonló tapasztalata? vagy véleménye? Vigyem el orvoshoz holnap? :/ tényleg nem viszket neki, de nem normális hogy ilyen piros. :( kenegetem neki köröm virág krémmel, mintha az segítene egy picit rajta, de nem tudom.

2013. júl. 7. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy allergia. Nekünk pl. 2 évnyi Acana bárányos rizses etetése után jött ki az allergiája. Akkor elvittük az orvoshoz, azt mondta, hogy 99%, hogy táplálékallergia. Biztosat csak teszt után tudnak mondani (80.000 Ft, de ennyi pénzünk erre most sajnos nincs), sőt még a teszt sem 100%-os. Nehéz és hosszadalmas ügy.

A pollentől viszketnie kéne, legalábbis az enyém eléggé vakarja magát. Mi a tápot kiiktattuk, jól is volt, megszűntek a tünetek, de áprilisba elő jött és így már biztos, hogy pollen.

2013. júl. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk még nagyon régen a bolha nyakörvre lett allergiás az egyik kutyánk, de már sajnos nem emlékszek pontosan a tünetekre, csak azért írtam hogy sajnos előfordulhat hogy a kutya erre is allergiás lesz, de nem mondom hogy a tied a nyakörvre lett allergiás.

Persze a pollenre is lehet, sőt van olyan kutya amelyik a fűre is allergiás, angliában egy magyar vizslának ahhoz hogy játszani tudjon ilyen kis cipőket csináltattak.

Szóval elég sok mindenre lehet allergiás.

Esetleg próbáljátok ki hogy a bárányosról halas tápra váltotok, de szerintem se a bárányos tápra allergiás.

2013. júl. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a leggyakoribb a csirke allergia, de másra is lehet allergiás a kutyád.

A mi kutyánk ételallergiás (25 ezer volt az allergia teszt az állatorvosnál, ugyanazt a tesztet az állatkórház rendelőjében 50 ezerért ajánlották, pedig még a labor, ahova viszik a vérmintát is ugyanaz)

A miénk sem allergiás a csirkére, viszont allergiás a tejre, a krumplira, a paradicsomra és az élesztőre. A gyógytápok is tartalmaznak élesztőt, a miénk ilyet sem ehet.

2013. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket, mondjuk egy idje már ezt a tápot eszi, régebben kapott csirke májat meg csirke szivet, ezért is volt fura h ha eddig nem volt allergiás csirkére, kajára most mért lenne. Közben tegnap levettem ezt a bolha nyakörvet és láttam h a nyaka körül lent kihullott a szőr ahol érte ez a nyakörv. Lehet h ez lehet a baj forrása, próbálgatom aztán majd kiderült. Most mi sem tudunk kifizetni 80 ezret allergia tesztre, főleg h kutya suliba járunk ami nem 3 ft :( De ha pollenre lenne allergiás akkor nem tüszentene meg folyna az orra?
2013. júl. 7. 15:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a nyakörv alatt ki van hullva a szőre, akkor a nyakörv a ludas! de lehet egyéb is van.
2013. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nállunk is ételallergia merűlt fel. A doki első lépésben azt ajánlotta hogy egy hétig csak nyákosra főtt rizst kapjon semmi mást. Szószerint semmit! Egy hét után kezd etetni ismét a hippoalergén tápot, ha ismét kiütéses lesz akkor a táppal van a gond. Ha a nyakörv levétele után nem javúl a helyzet akkor próbáljátok ki ezt is.
2013. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm sok sok tanácsot, a kaját még nem zártam ki, viszont a nyakörvet igen, biztos h nem az okozza. Tény h kikopott a szőr a nyakánál, most pár napig nem tettem rá de nem javul a dolog. Viszont azt vettem észre h este lemosom sima vizzel a hasát, tappancsát, bekenem köröm virágkrémmel és reggelre nagyon szépen elhalványul a piros pöty. De ah leviszem nap közepére megint vörös kiütése lesz. SZerintem ez tuti pollen, emrt csak a hasánál meg fenekénél van ez a piros kiütés pont ahol érintkezik a fűvel. Rengeteg lóhere van most nálunk, nem nyírtak már jó rég óta füvet, talán az lehet a baj. Ha picit hidegebb lesz kipróbálom h pár napig nem engedem fű közelébe és ha elmúlik neki akkor megvan a megoldás. Köszönöm a sok választ, meg segítséget! :)
2013. júl. 8. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!