Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem a kutyámat hogy...

Hogy neveljem a kutyámat hogy ne bántsa a háziállatainkat?

Figyelt kérdés
A kérdés adott! Egy boxer-németjuhász keverékről van szó, és több mint 1 hete van nálam 10 hetes a kutyus de az utóbbi 3 napban elkezdte bántani az állatokat (kiscsirkék,stb...) szidalmazáson kívül próbálkoztam seggre veréssel és bár morbid kicsit a kiscsibe egyik alkatrészével ami maradt belőle, tudtára hozni h "azt nem szabad"! Megfogtam a kiscsibe lábát szájába akartam adni rá akart kapni rácsaptam a fenekére ezt még1x megcsináltam 3x-ra már nem akarta meg enni majd ugyan ezt h oda dobtam neki 2x ra nem vette fel! De ez az eset után még a kutyakaját ugyan úgy elfogadta mivel megszimatolta h mit is adnék neki tehát szerintem nem vettem el teljesen a bizalmat tőle h elfogadja az ételt! Ezek mellett pár egyszerű parancsra szeretném megtanítani mint az ül, marad és h mit nem szabad! Akkor Javaslatok videó linkek? Keresetem már videókat de több véleményből szeretném kiválasztani az egyiket ami más tapasztalata szerint a leghatásosabb!

2013. júl. 7. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A parancsokat egyszerűen meg tudod neki tanítani. Az ült úgy, hogy megfogod a jutifalit és addig tartod amíg le nem ül, de nem veszítse el az érdeklődését a kaja iránt. Ha leül nagy dicséret és megkaphatja a jutalomfalatkát. A maradot úgy, hogy leülteted, mondod, hogy marad ellépsz tőle egyet és ha nem mozdul el visszalépsz és dícséret falatka. A távolságot meg egyre növelheted, ha nem marad ott visszaülteted és újra az egészet. Ha nagyon nem megy, lehet úgy is, hogy leül, mondod, hogy marad és ha nem áll fel jutalom dícséret és ha ez már megy akkor lépj egyet hátra, ha így is meg akkor mindig egy kicsivel növeld a távolságot.

A kiscsirkék szabadon vannak? Mert ha igen, akkor el kéne zárni őket és úgy berakni közéjük a kutyát, ha bántani akarja őket, akkor tapsolás, zörgős tárgy mellédobása, erős mély hangon való rászólás. Vagy a kutyát zárd el és csak akkor engedd a kiscsirkékhez, ha te is ottvagy. Még ne várd el tőle teljes mértékben, hogy békénhagyja őket, mert még kicsi hozzá és egy hét alatt nem fogja megtanulni. Az enyém 3-4 hét alatt tanulta meg, hogy szemetet nem eszünk föl az utcáról, de néha még így is előfordul, hogy felveszi és elkezdi hozni felém, hogy "nézd mit találtam" vagy megeszi, de akkor kiköpetem vele vagy ha nem akarja kiköpni akkor azok a módszerek amiket leírtam.

Bocsi a hosszú válaszért, remélem tudtam segíteni.

2013. júl. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen itt szabadon vannak külterületen élünk van és volt már ilyen kiskutyánk de arra gyanakodom ebben a kutyusban a vér is dominál e-téren! viszont annyi kaját etetnék meg így h felmerül a kérdés! Ezt üres pocakkal próbáljam vele taníttatni? Már csak meg kérdem mert ha kijelentem h így kell és még sem tetszik valakinek megköveznek vagy feljelentenek és még többet kapok mint emberért xĐ Tehát az én elképzelésem viszont ez h igen különben nem érdekli a falatka. Vagy láttam videóban ajánlották a virslit mint könnyen lenyelhető illatos és ízletes jutalom falat ami nem vonja el a kutya figyelmét sokáig de mégis ízlik neki! az ülre pedig mióta itt van szoktatom mégprdig mondom neki közben a fenekét lefele nyomom de h mégis magától üljön le! egyre könnyebben érti és veszi a lapot tehát gondolom nem teljesen rossz ez sem de ezek után ha nem is etetem jutalom falattal de a játék és a dögönyözés mindig kijár neki! A kenel is készül viszont addig köztes megoldások vannak és egyébként nem bántja a jószágokat szerintem többnyire játék a részéről de én attól félek h ez megszokássá válik és rászokik!
2013. júl. 9. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!