Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnam lebeszelni a...

Hogyan tudnam lebeszelni a ferjemet errol a kutyarol?

Figyelt kérdés

Van egy tacsink, aki harom eves. A keteves lanyunkkal "nonek" fel.

Nagyon szeretik egymast, nagy az osszhang koztuk.

Panelban lakunk (fsz.). A tacsink inkabb a lustasag hirnoke, de szeret a labda utan is futni. Napi ketszer setal, kb. 15-20 percet. A nap tobbi reszeben alszik.

A ferjem kitalalta, hogy amerikai staffordshire terriert akar. En ennek nem orulok, mivel hiaba nem nagy termetu, szerintem nem valo panelba. Amugy se vagyok oda a "harci" kutyakert. Persze lehet mondani, hogy nem azok, de a mi kornyekunkon levo harom ilyen kutya sem "szazas", ezenkivul egy joismerosom kutyajat is (spaniel) ilyenfajta olte meg.

Igen, valoszinuleg a gazda a hibas... ebbe nem akarok bele menni.


Tobb helyen olvastam, hogy gyerek melle kivalo. Ebbe nem lennek olyan biztos azert.

Foleg ugy nem, hogy nemsokara megszuletik a masodik gyermekunk. Leginkabb emiatt sem szeretnek ilyen "vadallatot"!!!


A ferjem meg kozolte, hogy majd a tudtom nelkul hazaallit egy ilyen kutyaval. Akkor mar ugysem fogok tudni ellene semmit tenni. Legalabbis szerinte..


2013. júl. 7. 15:21
1 2 3
 1/30 sippara ***** válasza:
88%
Hehe... Elég egyszerű a dolog: mondd el szépen a férjednek, hogy miután a tacsi számára biztosított körülmények is épp, hogy nem karcolják az állatkínzást, nem kell még egy kutya. Egy staff napi kétszer 15 perc sétával először a lakást fogja darabokra tépni, aztán ki tudja, merre indul tovább. Félreértés ne essék, kiváló kutyák, családi kutyának, gyerekek mellé meg pláne, de CSAK megfelelő gazda mellett. Márpedig aki egy kutyát panelban napi kétszer 15 percre visz le, az közelében sincs a megfelelő gazda fogalmának, bár kis túlzással valóban gazdának nevezhető, hiszen birtokol egy állatot.
2013. júl. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is volt staffordom, fogjátok fel:

OLYAN NINCS HOGY HARCIKUTYA

Stafford nagy odafigyelést, napi 5x1 órás sétálást és tréningezést igényel.

Sokat eszik, nagyon komolyan kell venni, gyerek mellé jó, de csak ha rendesen van megnevelve, de egy valamit jegyezz meg:

Bármennyire szelíd bármelyik állat, benne van az ösztön, és ha csak 1x nem foglalkoznak vele, képes támadni

2013. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%
Egy feltétellel beleegyezek, hogy legyen ilyen kutyánk is. Ha elköltözünk családi házba, akkor lehet olyan kutyád amilyet akarsz, addig viszont elég ez a tacsi!:)
2013. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem, a gyereket leviszed sétálni, a kutyát meg képes vagy otthon hagyni? Nektek tényleg nem való semmiféle kutya, csak kínozzátok. Szaporodjatok csak, ne kutyázzatok. :(
2013. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%
1es válaszolónak teljesen igaza van! Nektek nem való kutya, ha lehetne, még azt a tacsit is elvenném tőletek!
2013. júl. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

Hát egy staffra hamarabb bírnám a gyerekeimet, mint egy tacskóra. A megítélésed nagyon rossz.


Nagyon keveset sétáltatjátok szegény tacsit, nem kell nektek másik kutya!

2013. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
73%

3as!


Attól mert családi házba költöznének, még nem lenne jó helye annak a kutyának!

2013. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Po.t ez az, hogy 5*1 orat tuti nem setaltatna egy nap. Van eleg gondja az egyetemen. Van, hogy egesz nap bent van es csak keso este er haza. A keteves lanyom mellett letudom vinni a tacsit, mert nyugodt kutya. Nem rohan es huz. A lanyom imadja setaltatni.

A 2*10-15 perc a legrovidebb ido. Mivel itthon vagyok a lanyommal igy napkozben is levisszuk futtatni. Ilyenkor labdazunk, de itthon is labdaznak a gyerekkel. Szoval a 10-15 perc a "pisi-kaki" ido.

Mint irtam, o a lusta tacsik koze sorolhato. Kicsikent se volt nagy igenye setalni. Ha elfarad vagy megunja, akkor lefekszik a foldre es alszik. Ezt tobbszor eljatszotta mar velem/velunk.


Mondtam a ferjemnek, hogy a staffit nem leszek hajlando levinni. Foleg nem ujszulott mellett. Meglesz a sajat "bajom". Egy "felesleg" nem kell, de o makacs a kutyaval kapcsolatban.


Raadasul az sem hatja meg, hogy panelba nem valok ilyen kutyak! De azzal jon, hogy egy kistestu es egy nagytestu lehet..

2013. júl. 7. 15:33
 9/30 anonim ***** válasza:
31%
Családi házban meg rövid láncra vágják a kutyát ahogy ismerem az ilyen állatkínzókat mint pl a kedves kérdező :)
2013. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is panelbe volt Staffim :) megmondom 9 évesen kaptam ő volt akkor 2 éves :) semmi nem volt neki betanítva, könnyen tanul, tényleg okos, de veszélyes tud lenni
2013. júl. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!