Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát télre?

Kiskutyát télre?

Figyelt kérdés

Gondolom egy halom ilyen kérdést kiírtak már ide, de most én is érdeklődnék, hogy mi a véleményetek, hozzak télre kölyköt, vagy sem? Úgy alakult, hogy ősszel születne majd egy ígéretes alom, nekem kifejezetten tetsző párosításból, és lehet, hogy megvenném az egyik kölyköt, de ugye csak tél elején lehetne elhozni. Tudom, hogy nem a legideálisabb időpont, de megfelelő odafigyeléssel, körültekintéssel meg lehet oldani, nem?

Valakinek van itt olyan kutyája, aki télen lett vásárolva?

Milyen tanácsokat, tippeket tudnátok adni egy téli kölyökhöz?

Kinti kutya lenne, de az első hónapokban még tartsam inkább a házban? (nagytestű, hosszabb szőrű fajta)

Bármilyen véleményt, segítséget, tapasztalatot, tanácsot és hasznos választ szívesen fogadok, és előre is köszönök:)



2013. júl. 7. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kinti kutya lenne, de az első hónapokban még tartsam inkább a házban?


ez számodra kérdéses? ha igen akkor inkább ne vedd meg szegény kutyát...

2013. júl. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is télen született,ő benti kutya.Szerintem nincs nagy különbség.Legalábbis egy olyan gazdinak,aki tényleg komolyan gondolja,nekünk pl.nem volt nehezebb.Télen is ugyanúgy leviszed pisilni/kakilni.Az meg,hogy benn kell lennie addig,amíg még kicsi,nem kérdés.
2013. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha kint lenne, akkor természetesen jól szigetelt kutyaházban és garázsban, szélvédett helyen, ahol nincs olyan hideg és ahová nem esik be a hó.De én is úgy terveztem, hogy bent lesz, aztán majd tavasszal kiszoktatom. Amúgy köszi, hogy egyszerre állatkínzónak állítasz be, egyetlen mondat miatt:)
2013. júl. 7. 16:36
 4/12 anonim válasza:
100%

Én télen kaptam a kiskutyámat, ő benti kutyus, bár sétáltatásnál maceráns volt rossz időben, esőben, hóban, latyakban, főleg úgy, hogy fehér bundája van és biscon havanese, akinek hosszabb a szőre.


Kinti kutyust szerintem mindenképpen tartsd bent a házban, mire meglesz minden oltása addigra majdnemcsak tavasz lesz, így ki tudod őt vinni az udvarra. Sok sikert hozzá! :)

2013. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
második és harmadik, köszi :)
2013. júl. 7. 16:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elhozhatod télre. Én a kutyámat régen télen hoztam el, pontosabban karácsony előtt pár héttel, igaz ő palotapincsi volt, de semmi hátrányát nem éreztem annak, hogy tél van. Sétálni is el tudtam vinni, igaz, kellett rá kutyaruha és megfelelő odafigyelés, hogy meg ne fázzon, de ettől eltekintve nagyon tetszett neki a hó, semmi baja nem lett.

Ha teheted akkor inkább tartsd bent a házban, hiszen még úgyis kicsi lesz, a szőre pedig nem fog hullani , a kiskutyáké nem igazán hullik, úgyhogy nem kell attól tartanod, hogy szőrös lesz minden.

2013. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi neked is:) a szőr egyébként nem is érdekelne
2013. júl. 7. 16:45
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
nem az számit hogy téli kölyök és melegitett ól kell neki.. hanem egy kölyök! ha nyáron hoznál el egyett akkor is bent lenne a helye az első pár hónapban
2013. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vera25 ***** válasza:
Hát nem lesz semmi baja,de nem kellene a télen az udvaron tartani,benti kutyának elviheted semmi baja sem lesz.
2013. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Hát, mi októberben vettük a kölykünket, igaz, ő kinti-benti kutya volt, ami miatt fel is fázott. Szóval ha van egy meleg, jól szigetelt ólja, akkor nem lesz baja. Sokkal jobb inkább kinn tartani, mert a kinti-benti tartástól hamarabb megfázhat.
2013. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!