Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 5 éves nagytestű szuka...

Egy 5 éves nagytestű szuka kutyát még le lehet szoktatni az ugrálásról?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit elkéstem ezzel a dologgal, de hetente egyszer, kétszer belefért, hogy megfogom, most viszont szeretném leszoktatni róla. Ha vendégek jönnek, akkor még a kapu kinyitása előtt muszáj megfogni, mert azonnal el kezd rájuk ugrálni. Pontosan hogyan lehetne erről leszoktatni?

2013. júl. 7. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:

le lehet én tudok is egy módszert:mindig ha felugrik csapj oda az orrára ne úgy hogy nyüszítsen de azért ne úgy mintha simogatni akarnád

van egy másik is:ha ugrál lökd el és mond azt hogy nem és folyamatosan csináld ha újra próbálkozik ezek a módszerek időt igényelnek legyél türelmes egyszer abba hagyja és ezt tapasztalatból írom az

2013. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az ismerősömnek így szokott le a kutyája az ugrálásról és kb ennyi idős volt mint a tied
2013. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Viszont ha nekiugrik valakinek akkor az már régen rossz. Ahogy lelökném azzal a lendülettel ugrana vissza. Ha pedig az ismerős és a kutya közé állok akkor nyilván nem ugrik hanem engem próbál megkerülni.
2013. júl. 7. 21:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valakit áthívok rossz ruhában és úgy lehet kivitelezni. Pórázzal ugrásnál visszarántás is hatásos lehet?
2013. júl. 7. 22:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Minden kutyát le lehet. :) Amikor felugrik, egyszerűen fordíts neki hátat, fond össze a kezed és látványosa ne rá nézz.

A testbeszédből nagyon is értenek a kutyák. Ezzel kifejezed, hogy ha így viselkedik, nem foglalkozol vele.

Ha lenyugszik, akkor megsimizheted.

2013. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A felugrálásnál fontos tudni, hogy a kutya figyelmet szeretne - és a negatív figyelem is figyelem. Legyen az rászólás, lelökés, stb, ezzel máris elérte a célját. A legjobb amit tehetsz, ha egyáltalában nem veszel róla tudomást pár percig, mikor hazaérsz és ugrálna. Ugyanígy a családtagok és vendégek, rá se nézzenek, ha az égig ugrál, akkor se. Ha viszont lenyugodott és a négy lába a földön van, mehet a dicséret. A nehéz viszont az, hogy nagyon következetesnek kell lenni, pláne ilyen rosszul berögzött viselkedésnél.

Van, aki mindig rálép a kutya hátsó lábára, ha felugrik, hát nem tudom, nem rajongok az ötletért...

2013. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó írt, na igen. Épp ezért jó az szerintem amit én írtam. Mert így nem kell rácsapni, rálépni, ellökni, semmi. Plusz ha ellököd, csak "felhúzod" és még jobban pörögni fog.
2013. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés, de jó módszer a leszoktatásra: Ha felugrik a kutya akkor fogd meg a két mellső lábát, és tartsad neki, egy ideig lehet, hogy élvezni fogja, de addig tartsd a lábát amíg már nagyon nem akarja.

Várd meg amíg meglátod az arcán azt a kifejezést, hogy: figyelj gazdi ez már nem vicces, hé hallod, ereszd el a lábam, ez nem jó! Na és akkor engedd el neki. Ezzel kellemetlen élményt fogsz neki szerezni, valószínű azért még próbálkozni fog, mivel 5 éves, szóval eléggé be van már neki rögzülve, de ha következetesen csinálod akkor sikerülni fog, és akárhányszor felugrik, ezt meg kell vele csinálni. Akkor legközelebb már az fog a fejében járni, hogy: ahhaa persze nem fogok felugrani, múltkor is a frászt hoztad rám, mert 15 percig nem engedtél el. Remélem, hogyha eddig még nem sikerült akkor ezzel sikerülni fog! :)

2013. júl. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rám és a családra NEM ugrál csak a vendégekre, pontosabban csak ugrálna, de mindig meg van fogva.
2013. júl. 12. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!