Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labrador kutyám nagyon...

A labrador kutyám nagyon vedlik mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Van egy 2 és fél éves labim és nagyon vedlik mindenhol szőr van már kikefélem minden nap vettem neki furminatort de még mindig hullik a szőre mit csináljak vele? Mi lehet a baja?

2013. júl. 8. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A furminator akkor is szedi, amikor már nem kéne. Mióta vedlik?
2013. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is elég régóta vedlik, én nem kefélem, csak a kezemmel simogatom a hátát, és így is leszedek róla egy kutyát mindennap :) Ha csak nincs valamilyen bőrbetegsége, szerintem ne aggódj. De ha úgy nyugodtabb vagy, kérdezz meg egy állatorvost :)
2013. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mivel eteted?
2013. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Semmi baj!!! NO para!

Az én beagle nőstényem most 3 éves ésnagyon vedlik.

Ez midenn évben tavasz végétől kezdődik és szinte július végéig tart.

Nyáron melegük van igy probálják lehullatni a szörüket, hogy ne legyen melegük.

Na meg persze mivel ha eleve rövidszörű a kutya, minidg vedlik, ezért is rövid a szöre.

Ha hosszab a szőre, menj el levágatni.

Ne keféld mindennap!

Inkább a simogatással szedd kia szőrt. Esetleg ha már 3-4 hónapnál tovább tart ez midneképpen fordulj állatorvoshoz, mert parazitákra, bolhákra lehet gyanakodni,de más bőrbetegség is állhat a szőrhullás hátterében.

De nagy részben ilyenkor csok az 'évi vedlésen' esnek át a kutyusok.:)

2013. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az enyémből már két éve ömlik a szőr. Szedi a BIORION tablettát és idáig még az sem használt. Az enyém herélés óta abnormálisan hullajtja a szőrét.
2013. júl. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi oliva olajat adunk neki pirítós kenyérre csöpögtetve, cca. egy mokkás kanálnyit.
2013. júl. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi 1 hónapja vedlik kb. És royal caninnal,csirkefarháttal etetem!a fur minator sok szőrt kiszed de ha vègigsimítom akkor is ömlik belőle.
2013. júl. 10. 00:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha egy hónapja vedlik, akkor ez még normális. Az én skót juhászaim minimum két hónapig öntik magukból a szőrt, nekik először az aljszőr rongyolódik ki, majd utána jön a fedőszőr, na hát akkor nem lehet úgy végigsimítani rajtuk, hogy egy marékra való ki ne jöjjön. Szóval szerintem ez még a normál vedlése, ebben a melegben. Ha gondolod, valami vitaminkészítményt adjál neki, az majd segít visszanöveszteni az új bundát. Ha amúgy semmi különös tünetet nem látsz a kutyán, akkor várj még egy hónapig, ha ennyi idő alatt sem múlik el, akkor állatorvos (vagy ha más szokatlant tapasztalsz persze, akkor is).
2013. júl. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszok csak apum el akarta vinni orvoshoz de a Németjuhászommal ugyanez a helyzet! tegnap fürdettem őket és a víztől több szőr kijött de akkor majd söprögetek :-D :meg néha fésülgetem!
2013. júl. 11. 08:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, a fürdetéstől is nagyon tud jönni ilyenkor, mikor vedlenek. :)
2013. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!